Krvácanie medzi cyklami

melalex
28. jan 2023

Dobrý deň.Mam 34 rokov.Uz asi rok mávam nepravidelnú menštruáciu.Vzdy som mala 26 dňový cyklus,potom som menzes dostala 3 týždne skôr, jedenkrát sa mi stalo,že meškal 2 dni.A pred polrokom som mala menzes každé 3 týždne,medzi cyklami som spinila.Od decembra pozorujem,že je to čoraz horšie.Uvediem vám to nižšie.

25.12.2022-29.12.2022 som mala menzes
6.1.2023-krvacanie
7.1.2023-14.1.2023 spinenie
15.1.2023-19.1.2023 menzes
25.1.2023-27.1.2023 ráno krvácanie,poobede a večer spinenie
28.1.2023-zacal opäť menzes

Ďakujem za radu,chystám sa ku gynekológovi,ale rada by som si vypočula aj váš názor.

Veľmi pekne ďakujem.

S pozdravom Lenka

stellarstar
28. jan 2023

@melalex nemáš to ovu krvácanie & špinenie? U gyn si kedy naposledy bola? Kedy si mala naposledy cyto?

janetinka27
28. jan 2023

@melalex treba to riesit s dr. moze byt problem s anovulacnymi cyklami. cyklus vlastne neexistuje, krvacanie moze byt sposobene nadmernou prevahou estrogenov. tazko povedat, treba zrejme urobit hormonalny profil a sono.
ja som mavala problemy s nepravidelnym cyklom, vo veku 36 rokov sa krvacanie zblaznilo, krvacala som niekolkokrat pocas mesiaca, spinila a zas krvacala. pricinou bola vysoka sliznica, zhrubla po anovulacnych cykloch, chybal progesteron. telo sa potom nedokazalo hrubej sliznice zbavit naraz v jednom krvacani, takze som krvacala kazdu chvilu. dvakrat som skoncila na pohotovosti s velmi silnym krvacanim.
pomohla az komplexna liecba, ale presla som cez 7 gynekologov a az posledna sa tym zacala zaoberat, ostatni navrhli teliesko. hned v prvy mesiac liecby som prestala krvacat a spinit mimo ms.

melalex
autor
28. jan 2023

@stellarstar u gynekológa som bola v máji,vtedy mi našiel cystu,kázal mi prísť hneď po menzese,že cysta vtedy zvykne zmiznúť a predsa zmizla.Vysledky krvi boli ok.

stellarstar
28. jan 2023

@melalex treba určite ísť k gyn a urobiť aj cytologiu. Ja keď som mala 2x po sebe krvácanie počas ovu mi vyšli zlé výsledky cyto a postúpila som konizáciu a kyretáž. Ale to nemusí byť tvoj prípad

janetinka27
28. jan 2023

@melalex keby ta zavolal na sono aj po ocakavanej ovulacii, mozno by nasiel dalsiu cystu. niektore zeny maju sklon k tvorbe cyst z neprasknuteho folikulu. folikul prerastie do cysty, moze mat kludne 4 cm. mas spravu z vysetrenia? ako nazval cystu? kolko mm mala sliznica?

catca25
28. jan 2023

@melalex ja mam taketo krvacajuce a spiniace cykly pravidelne od porodu uz osmy rok. Tiez sa mi robievali cysty, menzes si chodil ako chcel. Zistili PCOS a jedine co mi pomaha je hormonalna antikoncepcia. Vtedy to slape ako hodinky. Hned ako ju vysadim tak sa to rozsype