Krvácanie a svrbenie po prvom pohlavnom styku

nattitati
27. júl 2023

Ahojte, dievčata!
Trošku má tá situácia desí. Či je to ok po prvom pohlavnom styku krvácanie aj na druhý deň, bolesť trochu vyššie klitorisu a pocit svrbenia. Bol použitý kondóm a lubrikant. Čo mám teraz robiť aby som sa lepšie cítila? Možno existujú nejaké mastičky na hojenie?
Bojím sa aj pokračovať ďalej v tom... Niekde som dokonca aj počula, že sú to nekompatibilné partnery, je to tak?
Ďakujem za každú radu a názor 🙏🏼

aiana24
27. júl 2023

Poriadne sa umývaj ráno a večer. Krvácanie by malo prestať. A je fajn aj ísť ku gynekológovi, len tak. Asi prvýkrát...?

ankare
27. júl 2023

@nattitati daj si chvíľu pauzu. Bol priatel jemny a opatrný?

alison11
27. júl 2023

@nattitati Z gélom na intímnu higienu si poumývaj čo najčastejšie a vetraj v šatoch doma snáď môžeš chodiť bez gatiek prípadne navštív gynekologa.Ale ak krvácaš tak zatiaľ nevetraj kúp si framikoinovú mastičku alebo clotrimazol krém v lekárni dajú aj bez predpisu

alison11
27. júl 2023

@nattitati Ináč prvý krát aj mňa bolelo ak krvácalo a stačilo len umývať a ono to prešlo samé,keďže je to normálne a môže tobyť len vydráždené keďže nato nie je zvyknuté ešte.

nattitati
autor
6. aug 2023

@aiana24 áno. ďakujem pekne!

nattitati
autor
6. aug 2023

@ankare ďakujem pekne. Asi to trochu prehnali...

nattitati
autor
6. aug 2023

@alison11 mastim sa klotrimazolom, vďaka. Ale keď dávam mastičku pomocou aplikátora vyvoláva to nepríjemné pocity...

aiana24
7. aug 2023

@nattitati nedavaj nic len vodu. Ak si este nebola u gyn tak odporucam ist. A dobre si rozmysli komu svoje telo chces davat a co dovolis aby ti robil. Maj svoju hrdost. ;)

alison11
8. aug 2023

@nattitati Z aplikátorom? Z tým sa tablety zavádzajú krémom sa máš len zvonku natierať nie dnu dávať.

alison11
12. aug 2023

@nattitati To som ešte nevidela ďakujem za objasnenie.

simca06022011
12. aug 2023

ja by som si nedavala antimykotika, preco? je tam vytok alebo nieco..? po styku hned mykoza? A framykoin? antibiotika? preco? podla mna normlane porusena sliznica a teda ked tak nic alebo na hojenie napr. kyselina hyaluronova a pod.