Krv z konečníka

5. dec 2022

Ahojte, mam taky chúlostivejší problém. Mala som teraz 2 dni hnačky a pred chvíľou po veľkej potrebe mi začala tiecť z konečníka jasná červená krv. Nezastavovalo sa to asi 20 minút, boli to už celé kvapky krvy, spolu asi 6 servítkov celých od krvy. Čo mám podľa vás robiť? Zajtra pojdem lekárke, ale som zúfalá a bojím sa či to nie je akútne. Nemáte s tým prosím skúsenosť niekto?:(

lintu
6. dec 2022

Keď je krv jasno červená, znamená to, že problém nastal niekde v spodnej časti tráviacej sústavy. Po tých hnačkách si si tam predpokladám niečo rozdráždila. Prasknutá cievka? Hemeroid? Nateraz hlavne kľud. Doktorka ti povie ďalší postup. Na krvácanie z konečníka pomáha úprava stravy, sedavý kúpeľ v dubovej kôre, maste,...

autor
6. dec 2022

@lintu ďakujem za ukľudnenie, snáď to nebude nič vážne

mamulik10
6. dec 2022

Nieje to nič vážne neboj sa 🙏 mala som to iste a krvacala som ako cez menštruáciu. Masívne. Sla som od strachu na pohotovosť a povedala mi doktorka ze mam vnútorné hemoroidy ze mam papať vela vlákniny. Muz mal raz hnačky 4 dni a potom krvacal a tiež mu potvrdili vnútorné hemoroidy. A nasadili mu lieky 🙂

autor
6. dec 2022

@mamulik10 Ďakujeem🙏🏻 A neposielali vás na kolonoskopiu či iné vyšetrenia? Z toho mám docela strach :/ Ak dostanem lieky budem rada

janulik270
6. dec 2022

Určite treba koponiskopiu a vyšetrenie z krvi.Svokrovi v lete zistili rakovinu tiež mal v stolici krv.
Treba ísť na koponiskopiu a vylúčiť niečo vážne.Drzim prsty

kristie571
6. dec 2022

Treba isť k lekarovi, to budu na najvys hemoroidy z tolkych hnaciek.. Az kolonoskopia nebude potrebna, bude stačit aj rektoskopia, kde pozru len konecnik do vysky max 30 cm, to je ovela menej neprijemne vysetrenie🙂 mam IBD ochorenie, viem o com hovorim, netreba sa toho bat, ani kolonoskopie, je to ok a zachranuje to zivoty.

lintu
6. dec 2022

Stalo sa ti to aj dneska? Resp. ak si este nebola na zachode, sleduj, co bude, ked pojdes.

autor
6. dec 2022

@lintu dnes hnačky prestali, ale krv bola prítomn stále

autor
6. dec 2022

@janulik270 Fuha, snaď to nebude tak vážne :( a ďakujem🙏🏻

@kristie571 Akurát ako som bola u tej lekárky ma objednala na tú rektoskopiu, tak uvidíme ako to dopadne. A ďakujem za odpoveď!🙏🏻