Krv v stolici

1. júl 2022

Dobrý deň, mám taký problém a neviem, asi hľadám skôr ukľudnenie? Čo si pamätám, tak vždy som mala tvrdšiu stolicu (nemám rada to slovo :D). Na veľkú idem tak raz za pár dní... ale za posledných asi 5 mesiacov sa to dosť zhoršilo, menila som vo februári prácu a niekedy okolo konca marca/apríla som začala mať väčšie problémy. Občas sa mi aj vtedy stalo, že som mala krv na papieri po tvrdej stolici, ale stále to bola len kvapka či dve, no potom to bolo už viac krvi a párkrát sa stalo, že bola od krvi celá wc misa. Tak som šla k obvodnej, spravila mi testy na OK, ktoré vyšli pozitívne. Objednala som sa na gastro, tqm mi spravili gastroskopiu aj endoskopiu, vzali mi vzorky žalúdka a čreva. Všetky výsledky vyšli dobre. Teda okrem testu na krv, lebo som anemická. Tak mi lekár povedal, že mám histamínovú intoleranciu, o ktorej som vedela. Potom bolo zas pár týždňov ok, ale pred chvíľou som bola na wc a zas celá misa od krvi. Do toho zas gulička na zadku/hemoroid. Ja už neviem, či sa mám stresovať, že mám rakovinu alebo nie. Takto... mám panický strach z rakoviny. U lekára som bola, spravil mi všetky vyšetrenia, všetko negatívne. Ale napríklad, pri gastroskopii sa mi nedostal až do tenkého čreva ma to hrozne bolelo. Podľa neho mám hemoroidy a preto mám tú krv. Chcem sa preto spýtať, či ste mali niektorá niečo podobné a aj napriek tomu ste nemali rakovinu a teda zbytočne sa stresujem a sú to naozaj len hemoroidy alebo to stále môže byť niečo vážne. Nezdá sa mi, aby z takej "blbosti", ako sú hemoroidy, dokázalo byť toľko krvi :( Ešte mi napadlo, že to kľudne môže byť aj zo stresu, pred 2 rokmi som bola na gastroskopii a tam mi povedali, že mám syndróm dráždivého čreva, a tam by tie príznaky sedeli, ale tento doktor mi nepovedal, že mám ten syndróm. Tak ak máte podobné problémy alebo skúsenosti, budem rada za akúkoľvek radu/ názor. A stále dúfam, že ak by som mala rakovinu, tak krvné testy by ukázali niečo, čo by lekárov upozornilo, že niečo je zle. Ďakujem a prajem pekný deň,.

diamond007
1. júl 2022

Keď máš hemeroidy tak ries hemeroidy

autor
1. júl 2022

A ešte, je mi dosť na zvracanie dnes. Presne tak isto mi bolo aj vtedy pred mesiacom cca, keď som mala tiež tú krv v mise vo wc. Tak preto mi napadlo, či to nemôže byť naozaj z toho stresu. Posledných pár dní bolo celkom náročných a dnešok bol tiež dosť náročný. Ďakujem

dennkka
1. júl 2022

Na tvojom mieste by som sa jednoznačne pýtala na kolonoskopiu. To je jediné vyšetrenie, ktoré ti dá odpoveď.

autor
1. júl 2022

@dennkka jaj ja som napisala endoskopiu 🤦‍♀️ mala tam byt kolonoskopia. Tu som mala spravenu v máji spolu s gastroskopiou a vsetko bolo v poriadku. Este som nenapisala, ta krv je stale cerstva.

monillia
1. júl 2022

@autor nestresuj zbytočné keď kolono bola negat radšej pozrieš tie hemoroidy a problémy so stolicou (vlákninu,viac vody atd)

marlent
1. júl 2022

Smer proktolog mas hemeroidy...tie neprispievaju na kondicii celemu traviacemu traktu a tebe na psychike

autor
1. júl 2022

@marlent takze sa nemusim bat, ze mam rakovinu? ja mam od psychiatricky potvrdenu cancerofobiu :( a do toho uzkostne stavy, takze cele zle. ale ak su to len "hemoroidy", tak dakujem za ukludnenie 🙂 a skocim k lekarovi hned ako budem mat volno tento tyzden 🙂

mmoonna
1. júl 2022

Keď si mala kolonoskopiu v poriadku,tak sa neboj. A krv máš z hemoroidov

marlent
1. júl 2022

Riesim nieco podobne...najskor krv obcas trochu, potom nic nic nic potom wc a krvi tolko akoby som mala ms...
Je to z hemeroidov a ries to lebo ak budes cakat bude to horsie (vlastna skusenost) cakala som a ro bola chyba to vie do takej bolesti a diskomfortu prist ze pri tvojej fobii to ozaj nepotrebujes ja ako "celkom psych.ok" (prpsim neber to v zlom alebo ako urazku) som sa fakt bala...
Vysetrenie si hradis a pozrir ti posl 10 cm z rekta....

marlent
1. júl 2022

A teda to nie su "len" hemeroidy..tie stavy co mam teraz kvoli tomu ze som bola blba a neriesila hned neprajem nikomu...urcite to ries

autor
1. júl 2022

@marlent tak preto som to dala do úvodzoviek. oproti rakovine sú to "len" . A ďakujem, budem to hneď riešiť, len teraz máme masaker v práci 🙂

autor
1. júl 2022

Ďakujem veľmi veľmi pekne za ukľudnenie 🙂

modrymotyl8
1. júl 2022

@marlent a bola si na kolonoskopii?

modrymotyl8
1. júl 2022

@marlent tiež by som mala ísť na kolono ale až v septembri...

marlent
1. júl 2022

@modrymotyl8 este nie ale pojdem urcite

denyskalili
1. júl 2022

Ak je čerstva a svetla krv, urcite hemeroidy. Keby bola rakovina bola by to krv do cierna a urcite by si minimalne mala bolesti brucha. Bude to ok 🙂

autor
2. júl 2022

@denyskalili no ja mavam krce v bruchu niekedy fakt neskutocne. ale tak na kolono nic nenasiel, len teda, nedostal sa az do tenkeho creva, lebo ma to hrozne bolelo, kedze sam povedal, ze mam nejako divne poukladane tie creva...

sisasen
2. júl 2022

V prvom rade mas slaby pitny rezim, rano si treba vypit cely pohar teplej vody nalacno, a pocas dna niekolkokrat tiez vypit pohar vody; ak si bola v maji na kolono / a zrejme predtym aj na rektoskopii/, tak to bude asi len z tych hemoroidov, ale bude ich treba v buducnosti asi riesit...operacia??.... tiez bude treba skontrolovat aj krvny obraz ci nie si zas chudokrvna. Cize smer gastro event.proktolog a potom asi chirurg. Zatial si kup Detralex a Ascorutin a uzivaj maximalne davky.

sisasen
2. júl 2022

Krce v bruchu mozes mat z HIT..... je to dost pravdepodobne....ked porusis dietu....

martinq54
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janage
2. júl 2022

Robia kolono aj v celkovej anestézii skus sa popýtať.
Ak hemoroidy všetkými 10 odporúčam unigelprcto čipky, detralex a acidofilne mlieko

autor
2. júl 2022

@sisasen som chudokrvna

ilovepizza
9. júl 2022

aj som sa ta chcela hned pri uvode prispevku spytat, ci nemas hemoroidy. a teda mas. krv je z nich. ja som raz mala take obdobie, ze bolo hrozne ist na wc a ani sediet v praci sa mi nedalo. kupila som v lekarni krem na to a po pravidelnom uzivani to ustupilo a odvtedy s tym problem nemam. ono ked sa to riesi skoro, tak si vies pomoct aj liekmi/mastami z lekarne. a co sa tyka krcov, to mas urcite z histaminovej intolerancie. mas dobre nastavenu dietu?