Krv a bolesť

misickaaaa1344
21. sep 2024

Pekný deň prajem dievčatá , chcem sa opýtať. Už dlhšie sa mi stavalo (pár mesiacov) že pri tvrdšej alebo väčšej stolici tam bolo troška krvy ale neriešila som to, lebo keď som sa opýtala niekoho tak mi povedali že som si len steny vnútorne zrejme prerezala alebo spravila nejaké trhlinky. Posledné 4 dni, je tam krvy oveľa viac a neuveriteľne ma to štipe/bolí, po každej stolici. Čo to môže byt?

pribinak
21. sep 2024

@misickaaaa1344 napr vnutorny hemoroid

misickaaaa1344
autor
21. sep 2024

@pribinak nevylučujem to ale čítala som že to ma skôr svrbiet preto mi to nesedelo

mmoonna
21. sep 2024

@misickaaaa1344 análna trhlina

stanulienkat
21. sep 2024

A pouzivas nejaku mast, ked to mas uz par mesiacov?

stellarstar
21. sep 2024

Keď máš tvrdú stolicu tak ju treba zmäkčovať

nika23t
21. sep 2024

@misickaaaa1344 ja by som sa na Tvojom mieste už dávno poradila s lekárom. Aspoň telefonicky.

luccija
21. sep 2024

@misickaaaa1344 určite to je na návštevu lekára.A nedaj sa odbit, že to je z tvrdej stolice môžeš mať polypy atď...aj niečo horšie.Ale aj môže a teda pridať vlákninu, zmeniť stravu, pitný rezim atď...

alickapusinka
21. sep 2024

Máš aj testy ktore si môžeš urobiť doma majú v lekárni aby si nebola v strachu.Ale každopadne bez rozmýšľania by som sa išla ukazať k lekárovi nikdy nevieš radšej skôr ako neskoro.

dominikaakinimod
21. sep 2024

@misickaaaa1344 mala som isty problem dostala som test ktory vyšiel pozitivny takze som podstupila kolonoskopiu kde vysledkom boli analne trhliny... Davala som si čipky proctoglyvenol

msnesquik
21. sep 2024

@misickaaaa1344 trhlina, je to strasne a strasne to boli, nedavno son to riesila, trvalo to snad mesiac, nez som isla na wc normalne, pouzivala som cipky priamo na tuto trhlinu, pred stolicou som si to natrela a aj ked to hude zniet asi cudne, tak stolica ma menej bolela, ked som si normalne vyliezla na dosku 🙈 v podrepe to islo ovela lepsie a nebolelo to tolko...dalej pomohlo hned po stolici si umyt konecnik studenou vodou