Kŕčové žily na rodidlách po pôrode

biraska
13. máj 2019

Ahoj maminy,zmizli vam krcove na vonkajsich rodidlach po porode, alebo prípadne sa vratili? Ako s nimi zabojovat po porode.. vdaka

mravvcek
13. máj 2019

To aj mna zaujima...

damolly
13. máj 2019

@biraska mne vybehli dve žily už asi v 28tt pamätám si že som sa dosť zľakla, ale po pôrode zmizli už po týždni keď už nebol ten tlak na spodok 🙂.

biraska
autor
13. máj 2019

po 8 mesiacoch od pôrodu sa mi zacalo opat tak rozmyslam ze co teraz,ja som mala od 22tt a po pôrode hned super.. proste sa vracia nieco

ivanaliana
13. máj 2019

Ja som si nasla jednu tyzdnen po pôrode a to tak ze ma nieco cudne pobolievalo... sla som na gyndu a ta ma urýchlene hnala na cievne.. pichala som si potom injekcie Fraxiparine do brucha... od vtedy mam pokoj

damolly
13. máj 2019

@biraska tak určite sa objednaj ku svojmu dr. nech ti to skontroluje aby to nezašlo náhodou ďaleko aby si s tým nemala väčší problém a pokiaľ ťa to ešte nebolí. Snáď to bude v poriadku 🙂.

sonicka777
15. máj 2019

Ja som mala teda hrozne kŕčové žily tam dolu a všetky zmizli,len jedna mi ostala,tá sa však stiahla a neviem o nej,akurát počas menštruácie má trošku pobolieva.Bola som s tým aj u lekára gybekologa aj cievnej a mám len Detralex užívať,to je všetko .Oni sa väčšinou po pôrode po pár mesiacoch úplne stiahnu

zuzka1024
1. júl 2019

Ahojte dievčatá, ja som momentálne v 27tt., kŕčové žily mam už asi dva mesiace, jemne na nohách, dosť výrazne na intímnych miestach. Mesiac užívam detralex, na nohy zabral ale inak nie. Ešte ma čakajú tri mesiace v horúčavách, takže sa to asi bude ešte zhoršovať. Nemáte nejaký tip na gély alebo niečo doplnkové proti bolesti na tieto žily na intímnych miestach, ktorý vám zabral? Ďakujem.

biraska
autor
1. júl 2019

@zuzka1024 Ja som teda 9 mes po porode a mala som teraz len jednu zilu navretu ale pomohlo mi procto-glyvenol pisu ze rektalny krem ale pomohlo aj na krcovu zilu. Skus pozrieť pribalovy letak na nete ci to mozu tehu,ja už ho vyhodila,kupene v lekárni. Drz sa,po porode by sa to malo zlepšiť.