Kratšia doba medzi menzesmi

lylyjana
4. máj 2022

Vzdy som mala cyklus pravidelny (cest vynimkam) a vzdy cca 30-32dni medzi nimi. Po porode som mala rok menzes tiez takto a teraz posledne 3 mesiace dostavam uz po 21 dnoch. Co s tym? Moze to byt nejaka hormonalna pricina? Je to aj dost otravne mat to takto casto a musim byt v strehu uz 2 t pred ocakavanym datum, ci zas nedostanem takto skoro 😒

deti95060810
4. máj 2022

správnu odpoveď ti dá jedine lekár...

standusina
4. máj 2022

Tazko povedat co vsetko to mohlo u teba sposobit takuto zmenu, presne ak chces poznat odpoved, tak jedine navsteva lekara, a ked tak mozes este pockat a uvidis ci sa ti to upravi. Nebola si nahodou chora, pripadne si rapidne neschudla, alebo nenastala nejaka velka zmena u teba? Stres..atď všetko ovplyvňuje cyklus u ženy.

luccija
4. máj 2022

@lylyjana áno, nie je v poriadku mať tak skoro.Vacsinou sa predpisu hormony...keby si chcela byť tehotná tak je krátka doba od ovu po menzes chod k doktorovi

kornelies
4. máj 2022

@lylyjana Smer gynekolog, predpise ti hormonalnu antk. na 3-6 mesiacov. Potom sa ti menzes dostane do povodneho stavu.

nika1971
4. máj 2022

Kolko mas rokov?

rebellefleur
4. máj 2022

@lylyjana - mala si Covid? Mne sa toto dialo po covide, vždy cyklus ako hodinky, chytila som Covid a nasledujúce dva mesiace som mala 5x menzes 🙈🙈 po tých dvoch mesiacoch sa to upravilo späť do normálu

lylyjana
autor
4. máj 2022

@nika1971 mam 33 tento rok.
@rebellefleur neviem o tom, ze by som mala covid. Je pravda, ze asi pred par mesiacmi sme doma boli vsetci soplavi, som si robila 2x test, aj malemu 2x a nebol pozitivny 🤷‍♀️

@kornelies fuha, dufam, ze nie, nechcem to velmi brat, plus sme chceli v lete zacat riesit druhe babo 🙄

nika1971
6. máj 2022

@lylyjana to je este skoro na menopauzu...lebo mne sa to takto kaslalo...najprv som mala skoro kazde 2 tyzdne, teraz ako kedy...obcas vynecha...uz to hapruje...ale to mam 50

lylyjana
autor
6. máj 2022

@nika1971 uz som si citala aj o perimenopauze, ale nemam ine symptomy. No prisla som asi na to, ze toto bude mozno dosledok toho, ze som prestala kojit a hned v ten mesiac mi to zacalo haprovat 🤔