Kožný výrastok na intímnych miestach

gabika0825
26. jan 2020

Ahojte baby, chcela by som sa vás opýtať či nemáte niektorá s týmto skúsenosti. V decembri som mala problémy s mykózou, tak som išla ku gyn, ktorá mi spravila výter a výsledky som mala že to je mykóza (ako som si aj myslela) ale našla mi aj streptokoka. Nasadila mi liečbu, bohuzial kvoli sviatkom som začala brať atb (Entizol - ak sa nemýlim) iba predminulý týždeň a nasadila mi ešte nejaké atb do pošvy, v balení boli 3 tablety aj s aplikátorom. Liečbu som začala hneď ako som mala recept. No ale idem k veci. Pri intímnych miestach mám už asi pol roka taký malinký výrastok. Moja gyn si to určite všimla keď ma teraz vyšetrovala naposledy, ale asi to nepokladala za niečo čo by sa jej nepozdávalo, ja som na to aj zabudla že tam niečo také mám. Lenže teraz pred týždnom cca ako som dobrala atb som si trošku ďalej od toho výrastku, hneď pri pošvovom vchode všimla ďalší výrastok, väčší. Nebolí to, nesvrbí ani neštípe, je to telovej farby a aj keď sa toho dotknem tak nič necítim. Na internete som k téme výrastky na intim. Miestach našla iba diagnózu genitálne bradavice, ale tie sa vyskytujú vraj vo väčšom počte a vraj to aj svrbí a je to ako keby naliate. Videla som aj zopár foto ale nepríde mi to ako tie moje. Myslíte že by to mohli byť genitálne bradavice? Chcela by som sa najprv vás spýtať, veď keby to mám tak to by aj výtery ukázali že tam je niečo takéto, alebo sa mýlim? Bola by som rada za vaše skúsenosti a rady, určite pojdem ku gyn ak to nezmizne cca do týždna. Teraz sa tam nemám kedy dostať tak mi len napíšte či to môže byť toto alebo niečo iné. Ďakujem velmi pekne

tanyan
26. jan 2020

určite to môže byť aj kožný výrastok. ja som si to dala odstrániť elektrickou ihlou (kauter) na kožnej ambulancii - bezbolestné, jednorázové, bez potreby následného ošetrovania alebo doliečovania.

gabika0825
autor
26. jan 2020

@tanyan Ďakujem, len že by som mala ďalší? Síce ten čo mám dlhšie je taký menší a kvázi plochý a ten čo sa mi spravil teraz, je taký iný ako keby špicatý ale tiež je malý. Uvidím ak to nezmizne, nedajbože by vznikol ďalší tak idem hneď ako sa mi bude dať ku gyn. Len keď mi to nerobí žiady problém iba to tam je. Tak neviem.

sunny8
26. jan 2020

Ja som si to nechtiac zobrala žiletkou 😂 išlo z toho krvi ako pri zabíjačke ale žiadne následky .. prizabudla som sa že to tam mám

simca06022011
26. jan 2020

@gabika0825 môže byť ich viac, výrastky takéto vznikajú aj na miestach trenia, mne napr sa robí okolo podpazušia a aj na vnútornej strane stehna som už mala 🤦‍♀️keď jeden tak aj ďalšie. Kožný lekár to rieši. Ale nie som sij istá ci geniálne bradavice musia boliet/svrbiet... A výter by asi tiež o nich nič neukázal, keby sa nebrala vzorka priamo z nich... Ale neviem, toto som ešte neriesila. Určite ti ale odporúčam ísť ku koznemu lekárovi.. Ten ti s tým skôr poradí ako gynekológ.

gabika0825
autor
26. jan 2020

Tak ale mám to na intímnych miestach... nemala by som ísť najprv ku gyn, nech mi odporuči další postup? U kožného som nikdy nebola

tslobik
26. jan 2020

@gabika0825 určite choď ku gynekologovi - keď je to na tých miestach. Ja som tiež mala taký výrastok a zväčš. sa mi postupne. Objednal ma a v lokálnej anestézii mi to v nemocnici na gynekol. odstránili. A nie je ani stopa. Povedal, že by sa to mohlo rozširovať, napr. pri holení.

gabika0825
autor
26. jan 2020

@simca06022011 No a k tomu svrbeniu... ja som aj tu na MK čítala nejakú tému o tom a bolo tam písané že to svrbí a je to akoby naliate krvou a vraj je to aj bolestivé to miesto pri dotyku.. ja som to zistila ledva tak že som sa toho dotkla a iba hmatom som cîtila že tam niečo je. A inak nič iba tieto 2 výrastky, nemám to ani opuchnuté ani začervenané ani podráždene preto nechápem čo to môže byť

gabika0825
autor
26. jan 2020

@tslobik A po akom čase sa ti to zväčsilo? Ako to vyzeralo mala si to tiež také telové? No ty si mala asi tie genitálne bradavice. Len z toho čo čítam mne to nepríde že to mám ja. Ale uvidím ak by to do týždna nezmizlo tak idem k tej gyn.

tslobik
26. jan 2020

@gabika0825 Nie, nemala som gen. bradavice. To mi povedal pri vyšetrení, že to nie je nič pohl. prenosné. Bola to čisto kožná záležitosť, ale na blbom mieste. Ja som to mala cca rok, možno aj viac, kým som si našla čas na lekára. Taký ten výrastok vysiaci, ako je kdekoľvek na tele, aj na očných viečkach to býva.

gabika0825
autor
26. jan 2020

@tslobik Áno to mám aj ja.. a keď to nebolo prenosné tak ako je možné že by sa to prenieslo holením? No nič snáď to bude iba toto, počkám ešte tento týžden lebo teraz aj tak nemám kedy sa tam dostať, nemám žiadne iné komplikácie, mykózu som preliečila a iba toto ma trápi teraz... tak uvidíme ale ďakujem

tslobik
26. jan 2020

@gabika0825 Akože pohl. prenosné to nebolo, ale možno holením ano. Ja neviem, podstatné je to, že už to nemám a odvtedy nič. Ale vekom mi pribúda všeličo kožné, aj bradavice - vraj strarecké vraj😅 Daj si to čo najskôr odstrániť a máš pokoj.

tslobik
26. jan 2020

Mne sa to ale holením neprenieslo. Žila som s tým viac ako rok a mala som len jeden.

gabika0825
autor
26. jan 2020

@tslobik Áno chápem... možno to bolo myslené tak že by sa to mohlo narušiť holením a zväčšilo by sa to... a hneď ako sa mi bude dať idem no tento týždeň ešte pockám. Uvidíme

tanyan
26. jan 2020

@gabika0825 mne to vychádza vždy postupne, mala som ich viac v intímnej partii (asi 3) a nesledovala som či tam vznikali postupne. mala som aj pod pazuchami, tam mi odstraňovali už 2x a minule som si našla zase. tesne pred pôrodom som mala dokonca na dvorci hneď pri bradavke - to som si dala okamžite odpáliť tou ihlou, aby som nemala problém pri dojčení.

gabika0825
autor
26. jan 2020

A ozaj... ešte ma napadlo, že keď som sa pozerala cez zrkadielko na tie výrastky, tak vo vnútri pošvi, vo vchode močovej trubice mám také biele, ako pri mykóze keď býva hrudkovitý výtok, ale toto nemám v pošvovom vchode, ale vo vchode do močovej trubice... to som si len tak všimla ale nepáli ma nič pri cikaní čiže zápal pochybujem že to je

gabika0825
autor
26. jan 2020

@tanyan a bol to iba klasický výrastok? Nebolo to prenosného charakteru?

tanyan
26. jan 2020

@gabika0825 obyčajný výrastok, nič prenosné. vytvára sa to rovnako náhodne ako znamienka.

adusa1987
26. jan 2020

Genitalne bradavice nesvrbia nepalia dokonca nemusis vediet ze ich mas...mozu byt ploche vystupkove ako vyrastok ci ako karfiol...su telovej farby...a daju sa odstrabit u koznej ale ajprv by som sla ku gyn poradit sa ci su to oni.ak ano ked sa holis dole vzdy tu ziletku vyhod a daj novu mozes si takto ich preniest neporez ich mozu sa preniest...a ano mam skusenost...to ze mas zatial 2 vyrastky neznamena ze ich nemozes mat aj 10 .ide o imunitu a stres

gabika0825
autor
26. jan 2020

@adusa1987 No teraz som sa popravde dosť zľakla... to čítam teraz prvý krát že sa to nemusí vôbec prejaviť svrbením pálením atď... všade bolo písané že povečšine svrbia... a že tie miesta sú bolestivé.

adusa1987
26. jan 2020

@gabika0825 ja som zistila v tehotenstve ze nieco take mam oslabena imunita a bum a to som ich mala dost a vooobec som netusila ze ich mam fakt az raz pri kupani som zistila a hned som zistovala a vrla citala o nich a dr ich potvrdil...mne ale o nejake 3m zmizli...ale tiez sa bojim aby znova nenabehli...nic ma nesvrbelo a ani nebolelo blbost

gabika0825
autor
26. jan 2020

@adusa1987 No tento týžden teda volám gyn a idem sa objednať na vyšetrenie.... toto ma fakt zaskočilo... a dosť som v strese teraz

adusa1987
26. jan 2020

@gabika0825 klud hej zbytocne nestresuj.ja som.sa velmi hanbila ze toto mam ale potom na pohotovosti mi dr povedala ze 80% zien to ma ani o tom nevie ..ja som nevedela ale tehu to odhalilo a to mpj muz bol prvy.stale je moznost prenosu aj niekde na kupku ci inde nemuso byt hned partner neverny.dokonca aj ked mas kondom mozes to dostat...proste co uz...musime sa naucit s tym zit a velmi posilnovat imunitu...

lyci
26. jan 2020

@gabika0825 genitalne bradavice nesvrbia ani nebolia a mozu vyzerat rozne. casto si ich ludia nevsimnu alebo ich vobec neriesia. gynekologovia ich ignoruju, lebo sa im to nechce riesit. prvy ma doslova poslal ist to riesit niekam, ale on nevie kam. mala som narastene aj vnutri. museli mi to operaciou odstranit. terajsi, ze to teraz nebudeme riesit a najradsej by bol, keby sa ho uz na to nepytam. mne sa robia stale aj napriek tomu, ze sa ich uz roky zbavujem a mam ok imunitu. najlepsie je ist na laser pri odstranovani vonkajsich. krem ani kauter mne osobne vobec nepomohli. niekto s nimi bojuje 10 rokov a niekto sa ich zbavi na prvykrat a niekomu dokonca same zmiznu

adusa1987
26. jan 2020

@lyci mne zmyzli same...vybledli a poodpadavali ale napr muz ich ma pol roka ked nie viac a nic a ma ich ako male bodky ci ako karfiol..a casto je chory...a mne sa zda ze zasa sa zacinaju lebo odvtedy sa casto sledujem...ale myslim ze vo vnutri zacinaju tak cakam co bude

lyci
26. jan 2020

@adusa1987 ja som vcera rodila. ale hned po sestonedeli ho donutim poriadne pokukat a riesit alebo si budem zas hladat ineho. vela ma sili zvnutra, tak dufam, ze sa mi neporoznasaju, ak som dake mala. ja uz som taka znechutena z lekarov, ze som sa to uz aj pokusala doma vypalovat. gynekologovia sa fakt radsej tvaria, ze ich nevidia akoby s tym mali daco robit

adusa1987
26. jan 2020

@lyci a ty si rodila prirodzene...vies ze takto si nakazila hned aj to babatko? Ja som rada ze obe boli sekcie lebo tym ze nepresli moje deti cez vagimu nepreniesla som to na nich...ale s kade to mam ja neviem...otec bol zaletnik ked mal kvapavku boh zna co este mohol mat a tym padom aj ja...ale pokial viem to ani gyn nevyriesi ale kozna

gabika0825
autor
26. jan 2020

@lyci Nemyslíš vážne... to akože neriešil tvoj gynekológ? To čo je za odborníka. Ja sa bojím že aby nebola aj taká moja gyn, keďže nikdy som nejaké veľké problémy nemala... a teraz sa dosť bojím že čo ak to aj videla ale neupozornila na to. To je strašné. No snáď to u mňa bude na inej úrovni...

gabika0825
autor
26. jan 2020

@adusa1987 Ja práveže nebývam nejak chorá, chorá som naposledy bola možno tak pred 2 rokmi, to som mala iba nádchu inak som v pohode. Takže neviem čo v tomto prípade znamená oslabená imunita...

lyci
27. jan 2020

@adusa1987 niektori lekari to povazuju za dovod na sekciu a niektori tvrdia, ze to nevadi. aj som si o tom hladala info, ale nic relevantne som nenasla. svojim nazorom lekara nepresvedcim. a urcite rodi vaginalne velmi vela zien, co netusia, ze toto maju. snad sa neprenieslo, ak nedoslo ku kontaktu jeho a mojej sliznice. myslim na to a budem ho pozorne sledovat. a dam zaockovat, ked sa bude dat. ludia to roznasaju, lebo sa na to vseobecne kasle aj zo strany doktorov, aj ludi

gabika0825
autor
27. jan 2020

@lyci Uvidím čo mi povie moja gyn, momentalne sa k nej nemám ako tento týždeň dostať takze to bude musiet počkat... ale je mi to veľmi nepríjemné keď viem že to môže byť toto... ja som nikdy žiadne problémy takéhoto typu nemala a teraz sa na mna pred mesiacom dovalí mykóza, streptokok a ked už som si myslela že v pohode tak zas toto sa mi objaví. Nikdy som takto často ku gyn nechodila iba na preventívky ktoré boli vždy ok nikdy žiadny problém a teraz toto...