Kožné vredy po holení

28. apr 2022

Ahojte zaujima ma ci som jedina ktora ma taky problem vzdy po Holeni sa mi objavy kozna hnisajuca vyrazka /vred nie hned po holeni ale az ked chlpky zacnu rast tak sa zrejme ten folikul zapali a vznika vred ale len na ucritych partiach na stehnach z vonku a z vnutra.
Neviem ci tam mam fakt taku citlivu pokozku je mi to neprijemne ci idem na gyn.vysetrenie ci pred manzelom ostavaju mi potom take fliaky tmave 🥺
Zaujimave je ze.. vred sa mi vytvori aj ked mi je teplo napriklad ak mam silonky a vonku je teplo teplaky a podobne ale vzdy len cca tyzden dva aj neskor po Holeni
Co s tym? Da sa to nejak liecit zabranit tomu? Kozna mi dala antibioticky krem ktory si davam a prelepim vyrazku
Ale moj problem to neriesi raz za cas sa mi to proste stane a je to velmi neprijemne nejake rady skusenosti? 🫣 dakujem🙂

sirka9
28. apr 2022

Aj mne sa to stáva a tiež neviem co s tým. A to si po holení uz aj dezinfikujem, čo nie je zrovna príjemné, používam iba intímne mydla a aj tak. 😐

autor
28. apr 2022

@sirka9 tiez na intimne partie pouzivam intimne a dezinfikacne mydla .. nechapem co robim zle skusala som uz aj strojceky len Na tie partie kde mam vredy.. fakt Neviem uz co s tym

sima338
28. apr 2022

ísť na kožné, mne na to predpísala vodičku aj gél na vybielenie...moje nohy by si nechcela teraz vidieť, koľko sa mi ich vyhodilo po depilke, je mi to nepríjemné....ja už dávam šancu len laseru...toľko som vyskúšala tipov a rád

autor
28. apr 2022

@sima338 Ale ty mas po holeni vyrazky ci vred?

sima338
28. apr 2022

Zapálené folikuly....chĺpky zarastajú dovnútra...vytiahnem, ale ostávajú fliačiky...už som s tým bola na kožnom

miskaska
28. apr 2022

Mne sa lepsie holi elektrickym strojcekom, sice to nie je uplne hladke....ale nezarastaju mi tak chlpky.

jankasamulko
28. apr 2022

Mne toto pomohla vyriesit Philips Lumea. Okrem toho ze rastu o dost menej a riedko, ďalším bonusom je ze uz sa mi nezapaluju. A to som predtym ani po oholeni noh nemohla nosit kratasy. O plavkach som len snivala aj kvoli hned po oholeni zapalenej oblasti bikin. Netreba kupovat neviem s koľkými nadstavcami. Ja ma s dvoma a s kablom, zakladnu

miskaska
28. apr 2022

@jankasamulko aký presne model?

jankasamulko
28. apr 2022

@miskaska Philips SC1997/00 Lumea Advanced IPL, kupovaný v 2018 za 299 Eur

jankasamulko
28. apr 2022

@sima338 nejaký čas som bola schopná používať epilátor aspoň na lýtka. Ale zostávali mi neskutočné bodkované nohy ako jahoda a navyše mi chĺpky zarastali. Kým som ich povyťahovala zakaždým najprv ihlou tak som si dorýpala celú nohu. V oblasti bikín som bola niekoľkokrát aj na laser, ale to nemalo nejaký efekt. Lumea bola moja najlepšia investícia, napríklad na lýtkach mám už len mapy, chĺpky nezarastajú, ani sa nezapaľujú. A to som lenivá na nejakú pravidelnosť. Aj keď som sa donútila raz za dva mesiace aj tak to má efekt. Nezaberá to ani veľa času a nebolí to. Ale kto vie používať pravidelne a poctivo tak musia byť výsledky ešte lepšie....