Konizácia - zbalenie sa do nemocnice

kristind
15. aug 2021

Ahojte baby, čaká ma konizácia krčka maternice. Čo budem potrebovať zbaliť do nemocnice? Nočná košeľa, základné hygienické potreby ako mydlo, toaleťák či uterák, to mi je jasné. Asi určite vložky, ak hej stačia klasické či? Prípadne podložky na posteľ? A ešte, ktorá už to máte za sebou, je šanca, že ma z nemocky prepustia ešte v deň zákroku? Bude to jednodňovka, ale aj tak sestrička vravela, že asi budem musieť zostať cez noc
Vopred ďakujem za rady 🙂

nattinatta
15. aug 2021

@kristind ja som musela ostať aj cez noc keďže som mala veľké bolesti, ale vedľa mňa pani nemala žiadne bolesti a tiež musela ostať

vierkainka
15. aug 2021

Odporúčam vložky s krídelkami a normálne nohavičky klasického strihu.Mne podložku dali automaticky v nemocnici.Ja som tam bola tri dni.prvy deň som prišla,druhý deň zákrok a pustili má na tretí deň po vizite.

kristind
autor
15. aug 2021

@vierkainka prosím ťa, kde ťa operovali? Toľko nemôžem byť preč od malého 😬
@nattinatta mne povedala sestrička, že podľa krvácania.
Úprimne mi doteraz nikto dokopy nič nepovedal, len vybavte si vyšetrenia. Tak vlastne ani poriadne neviem, čo čakať

nattinatta
15. aug 2021

@kristind aj ja som bola tri dni tam

ave17
15. aug 2021

Ja som prisla o 15 a o 18. 15 slm išla domov, fakt netuším, čo by som tam tri dni robila, to si asi nemocnica naháňa peniaze z poisťovne, ja som mala zabalenú dokumentáciu, nočnú košeľu, uterák, papuče a vložky, úplne obyčajne, vôbec som nekrvscala, skôr by som to nazvala čistením, bola som v Púchove, absolútna spokojnosť, na druhý deň som išla do prace...

kristind
autor
15. aug 2021

@ave17 bože aspoň jedna utešujúca správa. To si bola v nemocnici či v niejakom súkromnom zariadení?

vierkainka
15. aug 2021

@kristind všetko závisí od danej nemocnice,aký majú režim a ako rozhodne lekár.Ak im povieš že máš malé dieťa,budú na to si myslím prihliadať.Ale po konizacii aspoň na noc ostaneš,už len kvôli krvácaniu...no samozrejme môže to byť aj inak 🌼Hlavne sa neboj,nestresuj.🌼Operovali má v Martine.

saska.j
16. aug 2021

Ono závisí ako ti spravia konizaciu ci laserom alebo klasický operácia. Ja som vo štvrtok mala nástup v piatok ma operovali a v sobotu pustili. Bola som v Šaci. Trebalo mi pyžamo, hygienické a vložky som mala ale ani mi netrebalo

kristind
autor
16. aug 2021

Baby ďakujem za informácie. Nakoniec som volala do nemocnice. Nemala som čakať na info od doktora, ale volať tam hneď... Jeden deň ma príjmu, zoperujú a ak bude všetko ok, podvečer ma pustia. Tak už si len musím držať palce

ave17
16. aug 2021

@kristind ja som bola v Púchove, súkromné centrum, robili mi to nejakou sluckou ci čím, a bolo to pre mňa menej stresujúce ako navsteva zubára. Ako som sa prebrala z narkozy, som zabudla ze sa niečo dialo,drzim prsty, nech všetko dobre dopadne 🙂

kristind
autor
16. aug 2021

@ave17 ďakujem. Nebojím sa zákroku ako takého, ale uspatia. Pred operáciou slepáku som sa vyhrozila všetkým, že keď sa nepreberiem, budem ich chodiť strašiť. A áno, už som bola dospelá 😂 No viac ma desí ako to zvládne malý. Bude mať 2 roky a posledný mesiac je na mne hrozne závislí. Reve aj keď sa zavriem na wcku. Príde ho strážiť mamina a úprimne jej to nezávidím. Dúfam, že ho to rýchlo prejde a pekne sa prehrajú, lebo on nie je z tých, čo za chvíľu prestane plakať 🥺 nad súkromnou poliklinikou som uvažovala, ale tie ceny. To by teraz nešlo, tak musím ísť do nemocky.

ave17
16. aug 2021

@kristind ja s bola presne v tom veku, mala mala dva roky dieťa to zvládne v pohode, nevidí, nemysli na teba 🙂 s babkou to zvládnu 🙂 v Púchove je to síce sukromne, ale ja som neplatila ani cent, skus sa spýtať, ja som bola veľmi spokojná, všetko čisté (k dispozícii sprcha, mydlo lactacyd 🙂, intímne vlhčené utierky, toaletak..., (akože fakt nadštandard, :-=) profesionalme jednanie, vraj najmodernejšia metoda, 🙂 neviem posúdiť, ale naozaj chválim

lorenita
16. aug 2021

@ave17 aj mňa to o týždeň čaká, no ja neviem čo čakať... Tiež mi to budu robit slučkou... Ako ti bolo po zakroku? Mala si bolesti? Pripadne aký režim si musela mať nasledujúce dni, týždne? Ďakujem krásne za odpoveď 🙂

kristind
autor
16. aug 2021

@ave17 mne to budú robiť v Leviciach tiež tou slučkou. No tuto poliklinika cca 250€ za zákrok. Ďakujem za povzbudenie, žiaľ môj malý je najskôr ok, keď ma nevidí odísť a potom ako verklík začne mama a ide. Na wcko mi ho musela doniesť, lebo proste rev a mama 😂 ale bodaj by si mala pravdu. Veď nech si poplače, s tým počítame a potom nech už je ok 🙂