Konizácia - podpora imunity

lanka999
6. júl 2023

Ahojte chcem sa podelit o svoj pribeh. Pred rokom aj nieco mi vysli 2 cytologie za sebou zle. HPV pozitivita, typ 16. Hned na zaciatku som svojej gyn povedala ze mam od detstva slabsiu imunitu ktora sa teraz nieco zhorsila od prekonania kovidu. Liecbu gyn riesila tabletovou formou-podla mna uplna strata casu-neskor skusila dalsie tablety, tie som nemohla uzivat bolo mi z nich zle od zaludka aj v hlave. Po par mesiacoch ma poslala za onkogynekologickou. Jej pristup je o nicom z hladiska ludskosti, ale vraj odbornicka. Prisla som k nej pred polrokom zasa len tabletky, ze pocka sa. Papilocare. Uzivala som mesiac. Medzitym sa mi za kratsi cas vysledky zmenili zo strednej na tazku dysplaziu krcka maternice, zo stresu som tam takmer odpadla. Po dalsom kontrolnom LBC cyto, kolposkopii a punch biopsii prisli zasa nie velmi dobre vysledky. Mam CIN 2-3, L SIL, tazka dysplazia krcka maternice. Tak velmi som nechcela absolvovat konizaciu, ale ze musim aby z toho do dvoch rokov nebol karcinom. Prave som tyzden po zakroku. Bola prevedena ciastocna konizacia, kedze nemam deti, kyretaz, odobrali mi opat po polroku vzorku z maternice a urobili histereskopiu. Strasne sa bojim vysledkov z histologie, caka sa dlho az 2 tyzdne. To cakanie je asi najhorsie. Verim ze nebudem musiet ist pod noze. Zberam sa aj na imunologiu. Chcem sa spytat cim si zatial mozem podporit imunitu? Co vam pomohlo znicit tu pliagu aby vysledky boli opat dobre? Prosim poradte, fakt sa bojim, dakujem Vam.

domiklik
6. júl 2023

@lanka999 dala som sa zaočkovať, zmenila som životný štýl, stravovanie šport, myslenie, na Sliači je ženská klinika gynpor, je tam výborný odborník profesor galad, skus pozrieť., prekonzultovať... Tiež mi bola robená konizacia, podobný prípad, som ok, čakám 2 dieťa...

lanka999
autor
7. júl 2023

@domiklik pisem spravu