Konizácia krčka maternice

27. sep 2023

Ahojte caka ma zakrok konizacia krcka maternice troska mam z toho obavy,neviem co ma caka. Kolko dni treba byt v nemocnici?

annamudra123
27. sep 2023

ahoj, mne to robili ráno o 7 a poobede som už odchádzala domov - samozrejme záleží asi aj či nebudeš mať nejakú komplikáciu a pod. Nemáš sa čoho báť, je to v narkóze, potom troška bolesti ako keby máš mať menštruáciu . Držím palce 🙂

stellarstar
27. sep 2023

Ja som šla ráno pred 7 h nalačno do nemocky, okolo 9 h ma brali na OP, trval ca 15-20 m som ešte pospala kde sa zobúdza, bolesti som nemala ani nekrvavacala, pred obedom ma odviezli na izbu a okolo 15 h som šla domov. PN ma dali na 2 t ja som si to predĺžila na 3 t. Prvy týždeň som bolesti nemala az na druhy ale nie až také silné, mne robili aj kyretáž

veronika1037
10. feb 2024

Ahojte dievčatá, trošku sa tu votriem. Konizaciu mi robili pred 2 týždňami a 2 dňami. Bolo všetko ok no po vyše týždni ma zaliala krv, v nemocnici mi povedali, že mi praskla žila ktorú oni kolaguovali tak mi tam dali 1 steh. To bolo prisaham horšie ako pôrod... bola som v nemocke na 1 noc, lebo som stratila veľa krvi...
No k veci. Som doma 3tí deň. Ležím nonstop, zdvihnem sa len na WC, jest a umyť sa. Na vlozke je úplne maličké špinenie, ale keď idem cikať tak kvapká čerstvá krv. Je to ok podľa Vás?
Už mám blok v hlave, nechcem zažiť to co pred par dnami. Ďakujem

stellarstar
10. feb 2024

@veronika1037 je to ok, iné by bolo keby si krvácala

veronika1037
10. feb 2024

@stellarstar myslíš ako krvácala, že by bolo na vložke viac krvi? Ešte jedna otázočka. Mám dostať menzes o 3-4 dni. Bude do krvácanie klasické menzesové ? Alebo mam čakať niečo extra?

veronika1037
10. feb 2024

@stellarstar ešte môj šéf (chirurg-stomatolog) mi odporučil brať B,D,E vitamíny a wobenzym.

stellarstar
10. feb 2024

@veronika1037 prvá ms po konizacii bola silná ale dalo sa to vydržať. Ja som užívala len indonal3c

veronika1037
10. feb 2024

@stellarstar och to sa veľmi teším... 😅