Konizácia a zdieľanie pocitov po konizácii

lucyk111
9. dec 2019

Ahojte,
Bola som na konizacii pred 3t,dnes mi dr potvrdil zhodu výsledkov z histologie s výsledkami z biopsie,ktorá jej predchádzala,CIN 2,neviem či sa mám tešiť,či čo som vlastne čakala,že sa stane zázrak a bude to nebodaj CIN 1,...až terz mi dockvaklo,že konizacia je vlastne len začiatok neustáleho stresu a sledovania...ako ste na tom vy ostatné,podelíte sa o pocity,ako sa to u vás vyvíjalo po konizacii,alebo aj baby,čo ste boli terz zarovno so mnou,aké sú vaše pocity🙈

janka2273
9. dec 2019

@lucyk111 vôbec sa nestresuj,ved CIN 2 je v pohode😉 ja som mala horší výsledok ,bola som na konizacii pred 2,5 rokom a žiadne stresy nemám 😘teda len take isté,ake som mala vždy pred každou cytologiou, čiže pohoda😉😘

lucyk111
autor
9. dec 2019

@janka2273 ďakujem za reakciu 😘...čo som tu dnes čítala staré diskusie,tak nie je to vždy také pozitívne,myslím ten vývoj po...možno patris medzi tie šťastné😘🍀...či to len ja terz vidím tak čierne🙈...aký bol u teba priebeh,ak by sa ti chcelo pisat

janka2273
9. dec 2019

@lucyk111 to len ty vidis tak čierno 😉😘my si už cez 2 roky píšeme s babami tu v jednej dlhej diskusii a všetky sme myslim Ok😘
Ja som mala po konizacii z histologie vo výsledku až CIS( je to este ďalší stupeň po CIN 3,aj ked dnes sa to uz tiez berie ako Cin3)a od operacie pohida ako aj väčšina báb... podstatné je,aby si sa zbavila HPV,lebo ten sa označuje za jednu z hlavnych príčin ochorenia krčka...
Mne robil konizaciu i kyretaz naraz a bola to veľká pohoda... chvíľu som doma poležala trošku,ale potom už som normálne behala po vonku 😉trebalo sa postarať o domácnosť atd, keďže som so synom sama.... fakt zbytočne nestresuj,ty si mala ešte fajn vysledok a pokiaľ to odobrali všetko,budes urcite v poriadku😘😘

lucyk111
autor
9. dec 2019

@janka2273 ďakujem Janka😘...a ešte mi povedz ako sa tej svine 🐷hpv zbaviť???😉

janka2273
9. dec 2019

@lucyk111 mne zmizol po operácii sám 😘 všade pisu, že sa to liečiť nedá atď, že buď to telo samo zahubi ,alebo ti to ostane🤔🤔tak som sa dala po konizacii otestovat na prvej kontrole a div sa svete,zmizlo to😱😱👍😋dr povedala, že sa po tej operacii naštartoval imunitný system a zničil ten vírus 👏 inak testovanie na HPV prepláca aj po konicacii aj pred ňou poisťovňa😘 ja som si to na 1.kontrole po 6 mesiacoch od konizácie sama vyžiadala, výsledok bol negatívny😘😉
A samozrejme vylepšiť imunitu,len ja som napr nebývala skoro vobec chorá, tak som myslela, že mám imunitu super ,no zjavne na tento vírus nestačila,vraj sa vie nejak maskovať beťár 😱😥

lucyk111
autor
9. dec 2019

@janka2273 určite si vypytam hpv test😘,...som čítala,že niekto odporúča rakytnikovy olej na imunitu...nemáš prosím skusenost

ave17
9. dec 2019

Mňa operovali pred mesiacom, z biopsie cin 3, z konizácie sa výsledok potvrdil, okraje si vraj zdravé, tak dúfam, že už bude kľud, už nestresujem, najprv som sa veľmi zľakla, teraz som už OK, aj tak si nepomôžem strachom,

janka2273
9. dec 2019

@lucyk111 my sme o ňom písali v diskusii,aj ja som ho užívala a aj babám odporučila a mnohé ďalšie veci😋😘 užívala som ho asi rok a pol ,je výborný na hojenie slizníc a teda aj krčka 😉 je vhodný aj na vnútorné vkladanie( namočíš tampón do neho a necháš cez noc) inak som ho užívala 3xdenne polievkovú lyžicu...robia sa z neho aj liečivé čípky😉

lucyk111
autor
9. dec 2019

@janka2273 to budeš teda ty,čo si o ňom písala😉z Ukrajiny,že si ho nechávas dovážať,ak si dobre pamätám...tak skúsim pohľadať v lekárni,asi to bude draha záležitosť🤷

lucyk111
autor
9. dec 2019

@ave17 tak to si sa k tomu správne postavila...možno tým,že som zatiaľ iba s dr volala,že neviem podrobnosti,až o týždeň idem na kontrolu,tak som so zmiešaným pocitmi...bojím,že napr.ked mm môže mať hpv/môže byť nositeľom,či si to len dokolecka nebudeme posúvať,ale to sú len moje laické úvahy, musím sa s dr o tom porozprávať

ave17
9. dec 2019

@lucyk111 ja som u Dr ešte tiež nebola, pýtala som sa sestričky, mala som ísť na kontrolu, ale zrovna som dostala mesačnú návštevu, tal ešte chvíľu počkám, ja som sa ho pýtala, či je to rakovina a on hneď s úsmevom, ze kdeže, na to sem chodíte, aby sme sa do toho štádia ani nedostali, a to ma veľmi upokojilo, a keď si predstavím iné druhy rakoviny a možnosti liečby, tak sme na tom ešte dobre, nie?? 🙂 ale priznávam, v auguste som sem písala zúfalý status veeeelmi som sa zľakla, keď mi volali, ze je to zle, a ja hneď doktorovi, nexh mi dajú všetko von, ze mam odrodene, len nech je kľud, a on ze kde sa tak ponáhľam, ze to tak nefunguje... Takže kľud, a teda, ja mam cely život jedného partnera, a aj tak som takto dopadla, čo viac som pre to mohla urobiť?? Proste, asi to tak malo byt, držím prsty

lucyk111
autor
9. dec 2019

@ave17 to si veľmi dobre,pekne napísala♥️... ďakujem,aj preto som začala túto diskusiu, lebo práve toto potrebujem, ďakujem 😘..ešte sa s tým musím zmieriť,že to tak je,už od júla som mala konizaciu ako strašiaka,že na ňu budem asi musieť ísť a teda asi som si myslela,že potom už bude pokoj,ale teda nie:(... ešte raz vďaka a tebe držím tiež palce 🍀✊

janka2273
9. dec 2019

@lucyk111 presne tak baby ho nosia z Ukrajiny,u nás stojí fľaška cca 10-13 a viac €..ja som ho sle 1x kúpila tu na koňovi 😘😉
A hej,ak sa aj zbaviš HPV, muž ťa môže znova nakaziť zjavne 😧🤔

lucyk111
autor
9. dec 2019

@janka2273 musím sa s dr o tom pobaviť ako ďalej,asi sa musíme obaja preliecit

ave17
9. dec 2019

@lucyk111 ďakujem 🙂 zvládneme to, čo nám iné ostáva, nie? 🙂

lucyk111
autor
9. dec 2019

@ave17 áno,tak tak😉

peptina
15. dec 2019

Tiež mi robili dve naraz konizaciu a kyretaz.....pred 3 týždňami ja zatiaľ výsledky nemám :(

karablicova
30. dec 2019

mne robili konizáciu 20.11.a výsledky z histologie prišli zlé,až karcinom in situ,nepodarilo sa im vybrať všetko zle tkanivo,takže teraz ma čaká vo februári operácia,ale po dohode s lekárom mi zoberú až maternicu,okrem vaječníkov,a budem mať istotu,že sa mi to nezvrhne na rakovinu,detičky už mám dve a dalšie už isto neplánujeme...Dievčatá,čo vám robili konizáciu,po konizácii ked ste už mohli sexovať,nemali ste také špinenie-jemne ružove po styku?pretože ja konečne po 8 týždnoch po konizácii a celibáte mi lekar povolil sexovať a vždy po styku mam také špinenie,ktoré potom ustúpy,či to ešte može byť spôsobené tou konizáciou alebo čo,nemáte stým niektorá skúsenosť?

peptina
30. dec 2019

@karablicova len maternicu ti vyberie ? Vajíčka ostanú? Ja som to skúsila po 4 tyzdnoch a tiež ale také kus spinenie. To len raz som vyskúšala. Ale inak stále ešte mám nejaké. Skôr som po konizacii dostala menzes po 2 tyzdnoch a o 18 dní som mala pocit že zase dostávam ale to som len tak spinila.

peptina
30. dec 2019

@karablicova po akej dobe ti prišli výsledky? Mne robili 25.11 a stále nemám nic

janka2273
30. dec 2019

@karablicova aj ja som mala rovnaký výsledok,no našťastie som mala okraje konizatu čisté,tak to skončilo len tou 1 konizaciou a zatiaľ mám už 2,5 roka pokoj a pevne verím,že to tak aj ostane 😘😉
Mne sa všetko znormalizovalo až cca po 5 mesiacov,takže kľudne môžeš občas krvácať,no môže to súvisieť aj s tou diagnózou asi 🤔

peptina
30. dec 2019

@janka2273 a ako často po konizacii ti robí stery?

janka2273
30. dec 2019

@peptina 1x to bolo pol roka po konizaciii,potom ešte 2x po pol roku a teraz už len klasika...iným to robili častejšie,teda každé 3 mesiace,no môj dr, čo aj sám operuje, to robí len v polročných intervaloch 😉

peptina
30. dec 2019

@janka2273 zajtra idem na kontrolu tak som úplne nervózna čo z toho ďalej bude kedze ani výsledky od 25.11. nemám. Nechá má ešte ďalej na PN keď nemám výsledky alebo môžem už ísť do prace

karablicova
30. dec 2019

@peptina mne prišli 11.12.2019,podla mna už museli prísť,histologia trvá max.tri týždne,skus zavolať svojmu gynekologovi,alebo kde ti konizáciu robili

karablicova
30. dec 2019

@peptina ano iba maternicu,vaječniky zostanú,mohli mi urobiť rekonizáciu,ale po dohode s lekárom,mi radšej nech zoberú maternicu,aby sa to časom znova nezopakovalo

peptina
30. dec 2019

@karablicova vieš čo volala som aj pondelky aj piatky každý týždeň a stále nič. Volala som aj svojej dr a tá ich tiež nemá.ja už z toho taká na nervy

karablicova
30. dec 2019

@peptina no určite už výsledky máš,len či ti ich niekde nezapatrošili,v každom prípade sa tvoj gynekolog by mal informovať o tie výsledky

peptina
30. dec 2019

@karablicova zajtra tam idem veď nemám ešte ani prepúšťaciu správy z nemocnice,tak čakám aj za ňou s vysledkami

karablicova
30. dec 2019

@peptina verím ti,presne viem čo prežívaš,že si stoho na nervy,presne tak ako ja,ja ked som sa dozvedea,že ich mam zlé,zrútila som sa tam jak podťatý strom,a tam kde mi robili konizáciu,mi opravu takzvanú rekonizáciu už robiť nechceli,dali odomna ruky preč,tak som sa išla do piešťan za primároma ten mi to pekne vysvetlil o čo sa vlastne jedná,že ma na tej jednodnovke dodrbali,zle mi to urobili,uplne neprofesionalne a poslal ma do trnavy, do nemocnica tam na operaciu,že tam majú lepšie vybavenie na takéto veci