Kolonoskopia po cisárskych rezoch

20. apr 2024

Baby, boli ste niektora na kolonoskopii s tym,ze ste v minulosti absolvovali cisarsky rez (alebo viac)?
Zaujima ma,ci sa to da zvladnut bez oblbovaku,alebo ci je to znesitelne. Nejde mi teraz o cenu za injekciu,ale skor o to,ze nemam rada ten pocit, ked som mimo a este aj po zvysok dna. Aj na gastroskopiu chodim bez analgosedacie. Sestricka mi dala na vyber,ale zaroven upozornila,ze kvoli zrastom to moze byt bolestive.
Zaujimaju ma realne skusenosti. Vdaka.

malina12
20. apr 2024

Ja som po hysterektómii,mám zrasty a kolonoskopia len v narkóze

ns994
20. apr 2024

Moja babka natom bola.. sice nemala sekciu ale vyberali jej maternicu a zrasty mala ...pri kolonoskopii jej dali oblbovak(velmi sa toho bala) .. cely cas pohoda ale ked prisli na zrasty citila to.. nie extremne bolestivo ale citila .. no tazko povedať ako by to dala bez neho ale ona bola aj dost vyklepana z toho

autor
20. apr 2024

@ns994 Citila to aj cez ten oblbovak? No ja ani nepotrebujem byt oblbnuta,nemam z toho strach, aj bolest znasam,len tie zrasty neviem ako velmi bolia. Keby sa dala dat len injekcia proti bolesti,tak to by som si dala.

svetlonos
20. apr 2024

Ani za zivy svet be RIADNEHO oblbovaku! Ten nas blb pichol len polovicnu davku kazdopadne nezabral suco a nikdy viac. Idealne raky aby si o nicom nevedela a pospala - a to som ani nerodila este vtedy! Takze nebud hrdinka a kludne bud radsrj oblbnuta ako ubolena. Osobna skusrnost. Ostatnym potom uz daval cele davky a oni boli v pohode.

svetlonos
20. apr 2024

A ano, dava sa injekcia ako oblbovak.

misa1308
20. apr 2024

Bola som 3 týždne do zadu, mám 2 cisárske. Vôbec sa nemáš čoho báť, je to úplne v pohode . Nehovorím , brucho bolelo , ale dalo sa to vydržať. Bolelo ma len kým vyšiel na koniec hrubého čreva, potom mi kázal otočiť sa na chrbát a v tedy to už bolo úplne v pohode . Dala som si aj "oblbovak" ale to mi absolútne nezabralo, trošku sa mi točila hlava asi 1 min a potom nič. Zvládla som sa sama poobliekat a normálne fungovať....

ns994
20. apr 2024

Autorka..ano citila to..ale neviem co to bol za oblbovak..navrhli jej toto a kedze sa bala tak isla do toho.. to povedala hned ze nieco si prosi, aspon nieco...cize citit citila zamracila sa ale vravim niaka extremna bolesť to nebola ale bolo to neprijemne.. ktovie ake by to bolo bez toho 🤷‍♀️ tazko povedat.. urcite zavisi aj od zrastu aj od prahu bolesti... je pravda ze este ked odchadzala bola taka vlacna z toho ale zas nebola miml cely den.. ja by som to zvazila.. nevies ake su zrasty..ale zavisi od teba.. ja by som si pytala a to nemam za sebou sekciu..a na gastro.. to by som utiekla alebo by ma museli uspat 🤣

mmoonna
20. apr 2024

Ja mám zrasty, išla som na kolono bez oblbovaku,ale nedalo sa, bolelo to hrozne. Dalii mi blbovak a nevedela som o sebe. Bez oblbovaku by som to nedala.

smilingwoman
20. apr 2024

Mala som cisarsky, Kolonoskopia bez oblbovaku, Priebeh vyšetrenia OK.

bavlnka92
21. apr 2024

1 cisársky a bez oblbováku. miestami som cítila riadny tlak ale dalo sa to vydržať.

autor
21. apr 2024

@smilingwoman
@bavlnka92 Vdaka za skusenost,ste ma pozitivne naladili. Ono,ja beriem este aj ine lieky a sestricka mi rovno aj povedala,ze mi ta injekcia nemusi preto zabrat a bude treba silnejsiu davku a zvysok dna budem potom k.o.a z toho mam vacsi stres ako z toho,ze by to bolelo. Nechcem byt ako sfetovana.

autor
21. apr 2024

@mmoonna A priamo pocas zakroku si sa rozhodla potom pre injekciu? Tiez by som to tak chcela,ze najprv skusit bez a keby bolelo velmi,tak nech pichnu,ale neviem,ci sa to tak da.

mmoonna
21. apr 2024

Nie, my sme boli dohodnutí úplne bez ničoho. Keďže má to hrozne bolelo a MUDr. nemohol určitú časť čreva kvôli zrastom,tak potom mi dal oblbovak

ingrid16
21. apr 2024

Mam za sebou 2 cisarsky, operaciu cysty, zrasty. Na kolonoskopii som bola bez vsetkeho a uplne v pohode.

autor
21. apr 2024

@ingrid16 Wau,super,si mi vzorom😁

pink_lady
21. apr 2024

Nedávno bol v podcaste Dr má Filipa Mudr buban a vravel že ženy po gyn operaciach v kzdom pripade anesteza. To že jednu to nebolelo neznamena že teba nebude. A co tu vyssie pisala že v pohode a že dala si pichnut oblbovak a nezabral - tak ono vdaka tomu oblbovaku to bolo v pohode aj ked malapocit že nezabral Tie oblbovaky sú viacere. Záleží od Dr aku používá....

zabka1987
21. apr 2024

3x sekcia a posledný pol rok 2 kolono ale s injekciou . Ta injekcia nie je nič , práveže mi vyprchala hneď po zákroku

ns994
21. apr 2024

@pink_lady prave preto som to pisala. Ze aj ked babka mala oblbovak tak to citila lebo ma zrasty..aj ked nie moc ale citila.. on zabral dobre 🤣 ja som to zrejme blbo napisala