Koľko Utrogestanu ste užívali?

ksebejka
4. okt 2017

Ahojte. Mám taký problém - po dvoch potratoch mi lekárka povedala ze pri ďalšom pokuse budem brať Utrogestan. Potom mala ale dovolenku a predpísal mi ho iný doktor ktorý prosím pekne ten liek googlil lebo že on ho nepredpisuje. Dal mi 2x1. Po týždni sa moja doktorka vrátila z dovolenky a povedala ze ona zvykne dávať 3x2. Príde mi to ako mega konska dávka a bojím sa o toľko zvysit. Koľko ste zvykli brať vy ? Nie som po umelom oplodnení a mám 48kg...

lilyianka
4. okt 2017

@ksebejka ja som po umelom brala vzdy 3x1 tabletku

adriana1980
4. okt 2017

1tbl.ráno a 2večer

ksebejka
autor
4. okt 2017

@lilyianka
@adriana1980 dakujem a hmmm tak tých 6 je asi veľa či ?

ja_bb
4. okt 2017

Davky nie su vysoke, jedine prichadza po nich dost unava. Ja som mala myslim 2..potom 1,lebo sa mi hodnoty zlepsovali...ale kamoska mava stale 3x2 a vravela,ze si to upravuje-ze si neda hned rano, ale tak 2h pred tym,ako ma maly spat,ze si lahne potom s nim, lebo inak by bola kaput uz o 9.00 🙂 Drzim palce s tehotenstvom.

catherinah
4. okt 2017

Ta davka jev poriadku. Uziva sa od 3 do 6 tbl. Utrogestanu denne.

tlucka
4. okt 2017

Ja som užívala 4-4-4, ale to bolo po IVF.

snehuuulienka
4. okt 2017

@ja_bb
@tlucka
@adriana1980
@ksebejka dievčatá vkladate ich normálne zospodu ako vaginálne tbl áno??a potom to nevyteka po aplikácii von,či ako dlho treba po zavedení este ostať lezat??aj mňa to caka

tlucka
4. okt 2017

Vkladám si a samozrejme že to vyteká, preto sa bez intimky nepohnem. Ak sa užíva normálne (samozrejme že sa aj tak môže), tak pri vysokých dávkach býva zle od žalúdka, resp. môžeš pociťovať únavu.

snehuuulienka
4. okt 2017

@tlucka viem o Tom,ústne preto nechcem užívať...a ako dlho treba ostať ležať po zavedeni??neviem si predstaviť,že ráno si to vložím a potom mám normálne fungovať?veď to musí všetko vytiect hned von či...?

ja_bb
4. okt 2017

@snehuuulienka Presne ako vravi @tlucka - po case sa to rozpusta,takze intimka urcite... O lezani neviem nic, je to male...ked sa dobre zavedie,nevypadne ;)

tlucka
4. okt 2017

@snehuuulienka neboj, určite tam niečo z toho liečivá zostane. Ja som teraz doma, takze sa po vklade snažím vždy ležať, ale keď som chodila do práce, tak ráno som vstala k chvíľu skôr a vložila. Ale cez deň som to neriešila, vložila v práci a fungovala ďalej. 😉

ksebejka
autor
4. okt 2017

Baby no mne to takmer vôbec nevyteka. Správa sa to skôr ako krém. Práve preto si neviem predstaviť to užívať orálne.
A inak robili vám nejaké testy pred nasadenim ? Mne to predpisali vlastne bez toho aby vedeli či mi ten progesteron chýba...

tlucka
4. okt 2017

@ksebejka Ani mne nezistovali hodnotu progesterón, skôr sa dáva Utrogestan preventivne na udržanie plodu v tehotenstve.

ja_bb
4. okt 2017

@ksebejka Mne testy nie, ale ked sa ma pytal na moj stav, ako mi prebiehala M, tak podla toho nasadil Utrogestan,preventivne,este pred tehotenstvom... potom pocas tehotenstva sledovali nejake hodnoty,tak som ho mohla prestat uzivat.

adriana1980
5. okt 2017

Mne bral krv na hormóny a mala som ho nízky. Beriem ho skrz toho, že inak špiním keď si ho nedám. Keď som ho uživala cez ústa, tak mi vôbec nezaberal, musela som si ho začať dávať do vagíny. Len taká pikoška, raz som si pred kontrolným odberom nedávala a potom som si ráno po odbere dala 3naraz. Som si myslela, ze zaspím za katedrou 🙂

catherinah
5. okt 2017

@snehuuulienka vkladá sa večer tesne pred spaním, plus samozrejme intímka alebo vložka. Vyteká v priebehu dňa, nič strašné. Záleží aj koľko mávaš svojho hlienu.

henitka
5. okt 2017

Já mám 2-2-2. Keďže som začala krvacat, musím ich prehltat. Zavadzat mi ich teraz nedoporucuju. Som po Ivf.

svadba30.maj
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
catherinah
23. okt 2018

@svadba30.maj lepšie je vkladať na no, keď už leží a ideš spať.

adriana1980
23. okt 2018

@svadba30.maj najlepsie vložiť do vagìny pred spaním

svadba30.maj
Autor odpoveď zmazal
Zobraz