Klimaktérium a silné krvácanie

23. mar 2021

Pozdravujem Vas milé žienky. Prechadzam tymto ťažkym obdobim.Mam 51 rokov a menzes už vynechal aj na 3 mesiace.Potom som začala silno krvacať a dlho a skončilo to kyretažou. Vraj hormonalna nerovnovaha, malo progesteronu.Brala som už aj pol roka Duphaston, ale nevidela som zlepšenie.Lekar mi pri opakujucich problemoch navrhuje operáciu. Radšej by som uvitala rady, alebo skusenosti, ako ste to mali Vy a ako ste sa chranili od silneho krvacania. Operáciu beriem, ako posladnu možnosť.

0silvia0
23. mar 2021

Nie som este v menopauze, ale skusila by som gynex, su na neho dobre recenzie

simsalabim
23. mar 2021

Mne gynekologicka asi pred mesiacom na preventivke odporucila zacat uzivat pupalkovy olej, ze reguluje hormony. Zacala som a mam dojem, ze PMS je odvtedy podstatne slabsi, dokonca som dokazala spat bez melatoninu, ktory par dni pred menzesom uzivam, lebo inak nezaspim. Menzes este mam pravidelny, ale cyklus v poslednej dobe kratsi ako zvycajne. Coskoro budem mat 51.

gabikane
10. apr 2021

mám veľmi dobrú skúsenosť s bylinnými vložkami intimkami, 4 roky som hladala niečo prírodné na prejavy v menopauze a ked niečo zabralo, tak len dočasne.... vdaka vložkám ktoré zabrali do 1,5 som viac ako pol roka uplne v poho...

autor
11. apr 2021

Keď myslite vložky Tiande, skušala som a pri ich použivani som stale špinila.

autor
11. apr 2021

Pupalkovy olej s vit, E v tobolkach beriem už 3 roky.

lamar11
11. apr 2021

Nemám skúsenosť ,ale poradili mi viacerí červenú datelinu,v pondelok mi pride,tinktúry. Recenziu hneď asi ani nebudem vedieť dať,všetko chviluntrva kým zaberie.

gabikane
11. apr 2021

@autor to neviem, nemam takú skúsenosť, a až aj nejaké špinenie bolo, tak to skôr preto, že sa to telo čistilo,.. je to pri nich normálne, že sa to môže stať....

iluviel
11. apr 2021

Nehladajte nieco "externe" co vam pomoze, vy potrebujete vyregulovat hormony. Pomoze vam urcite specialne cvicenie. Jeho cely nazov je "Hormonalna joga podla Dinah Rodrigues" a je specialne vyvinute na to, aby priamo cielilo na zenske hormonalne zlazy. Mne osobne velmi veeelmi pomohlo (zacinala som mat prejavy klimakteria v 34 rokoch 😱), pomaha vsak aj omnoho starsim zenam (si pozrite ako vtzera sama Dinah Rodrigues vyse 90-rocna). Je to extremne lahke cvicenie, vela sa tam dycha akoby do brucha. Do 3 mesiacov pri pravidelnom cviceni mate po probleme 👌😘

autor
13. apr 2021

Pomohlo Vam to aj na krvacanie? Navaly, potenie by sa dali zvladnuť, len to krvacanie ma trapi a nasledna anemia.

januarova
13. apr 2021

Kvapky od firmy Valovic, na klimakterium, ja od nich beriem kvapky na úpravu cyklu a ženské problémy a zabrali mi. Mám len 42 a mala som podobne problémy. Dlhé a silné krvácanie, bolesti a toto sa mi upravilo. Ale treba ich brať min. 6 týždňov aby si zbadala ucinok

basska_b
13. apr 2021

Ak sa operáciou myslí odstránenie maternice, je to biznis, lekári majú za to veľké peniaze a pre ženu to znamená v mnohých prípadoch problémy fyzickej i psychickej povahy. Určite sa to zlepší, telo tento náročný prechod zvládne

monicka1973
8. nov 2022

Ja mam 49 rokov a som v perimenopauze.
Pred 2 rokmi mi cistili maternicu kvoli 2 tyzdnovemu krvacaniu, bola som slaba a anemicka z toho. Primar mi robil aj hysteroskopiu, vycistil a odvtedy musim poklopat dobre.
Akurat mam mavaly, busenie srdca, horsie spim, unavena, naladova a tak 🤪
Ale dolezite je aby ti lekar urobil hysteroskopiu, pretoze ak nepreskumal vnutro je mozne, ze tam zostaly polypy a tie budu krvacat stale