Kedy ste boli úplne fit po sekcii?

16. jún 2024

Ahojte, zaujíma ma po akom dlhom čase po sekcii ste sa citili úplne fit. Myslím bez bolesti, kedy to všetko odznelo? Som 5ty deň po sekcii a doma už musím fungovať pri trojročnej dcére na plné obrátky. Pomoc nemám od nikoho okrem muza. Ďakujem za každú odpoveď.

ka_ty2
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
16. jún 2024

@ka_ty2 fiha, tak ja mam pocit, ze toto bude beh na dlhé trate, aspoň u mňa. Brucho pri vstavani boli veľmi.

blondiee83
16. jún 2024

Mozno po 2-3 tyzdnoch. je to individualne, kazdy ma iny prah boelsti, inac sa mu hoji rana, ina je rekonvalescencia. Na bolest pomaha len vstavat, vela chodit. Je to sice paradox, ale tak to je - pri sekcii treba bolest rozchodit

snowflakenel
16. jún 2024

Po sestonedeli spm bola fot. Brucho ma.bolelo pri vstavani dost asi 3 tyzdne, potom iz kazdym dnom menej. Asi 2 mesiace po sekcii som iz ani nevedela, ze mam rez.
Ale zato pri prvom porode normalne, spm mala nastrih a ten citim doteraz, 8 rolpv po.

autor
16. jún 2024

@blondiee83 ďakujem za odpoveď

snowflakenel
16. jún 2024

A v nemocke vraveli, ze kad vstavame, mame.so pritlacit rukou jazvu. Pomahalo to od bolesti

autor
16. jún 2024

@snowflakenel prvý porod bol prirodzený a roztrhané som bola kvalitné. Tiež som sa dlho spamatavala

pininka1
16. jún 2024

Ak je to tvoj prvý cisársky, môže to byť tak dva tri týždne. Ja som mala veľkú jazvu, lebo malý mal skoro 5kg, týždeň som sa nevedela poriadne postaviť, ale doma to už išlo rýchlo.

snowflakenel
16. jún 2024

Ja som 8 rokov po prorodzenom a jazva ma casto boli. Poll roka som nesedela, o sporte,,biku, sexe nemohlo byt ani reci. Po sekcii ma.sice.bolelo brucho, no bola som ovela.rychlejsie fit ,,lepsie som sa citila a ani jazva ma nebolela po rezani tak, ako po nastrihu.
Ale je to vsetko individualne.

lneviemmeno
16. jún 2024

Mala som prvú sekciu a možno tak po 3 týždňoch som už bola úplne ok. Ale najhorší bol asi prvý týždeň. Teraz som 4 mesiace po a chcela som už začať niečo cvičiť ale ešte ma zabolí tá jazva pri tom tak čakám

malaopicka
16. jún 2024

Prvý deň po sekcii som mala akoby slabučku svalovicu na bruchu, druhý deň som nevedela, že som nejakú sekciu mala, nebyť tej rany. Toto je hrozne individuálne, každé telo a organizmus zvláda bolesť a uzdravovanie inak. Hýbať sa je dobré, no treba aj veľa oddychovať. Ak sa necítiš fit, treba si dať viac oddychu a veľmi pomáhajú prechádzky. Rozhybeš sa a zároveň si na čerstvom vzduchu 🙂

anavixy
16. jún 2024

Je to velmi individualne, ja som ani nevedela, ze som po sekcii (robena vecer), vstala som z postele ako kazde ine rano… ale su zeny, co to nepredychaju cely pobyt v porodnici a sekcia je pre nich najhorsie co zazili. Aj take, co su este niekolko tyzdnov “vyrizene”. Vsetko toto je uplne v poriadku 🙏 mas pravo zotavovat sa cele sestonedelie, 5 dni po sekcii je MALO na to aby si fungovala normalne a to bez ohladu na to ci mas alebo nemas bolesti!! Musis teraz dat na prve miesto seba, deti a az potom domacnost, holt, vsetko ostatne pocka, len tvoje zdravie a deti nie 🙃

autor
16. jún 2024

@anavixy
@malaopicka
@lneviemmeno
@snowflakenel
Ked čítam tie hrôzostrašné príbehy po sekciách,bojim sa normálne. Som cely zivot aktívny športovec. Behanie, bike, plávanie, tak bo. Počas tehotenstva žiaden šport a asi ani teraz sa k sportovaniu tak skoro nedostanem a toho sa bojim.
Ďakujem baby za povzbudivé slová.

veronikaszabova
16. jún 2024

@ka_ty2 pri oboch som bola fit velmi skoro. Pri odchode z porodnice uz som jazvu malo citila. Dolezite je nelezat, hybat sa

snowflakenel
16. jún 2024

Neboj sa, ja som bola tiez,sportovec, ja od prveho tehotenstva pred 8 rokmi uz nie, lebo mam poskpdenu platnicku, tak len obmedzene cviky.
A na sale byva obycajne skvela.nalada a.skvely povzbudivy tim. Teda.aspon u nas. Ale co poznam aj baby v inych nemockach, tak na sale.chvaloa.vacsinou.
A sekcia.trva cxa 30 minut. O 08.00 som prisla.na sali,,kym ma.nachystali, pokecali,,posrandovali a.o 08.38 bola na svete.
Po sekcii budes.citit bolest.brucha, vlastne tej rany, akoby svalovicu. Vsetky vybrane slova.som vymenovala,,no daju ti daco na.bolest. a.naozaj, najhorsie.je postavit sa.prvy krat cez bolest, potom cim dalej, tym lepsie.
A to som ja.fakt bojko.....zvladnes neboj.

snowflakenel
16. jún 2024

Necitaj hrozostrasne pribehy, nie sme v praveku. 🙂

majlo1234
16. jún 2024

Este si cerstvo velmi. Ja som podobny typ ako ty, mam na seba extremne prisne vykonnostne naroky ale teraz po druhej sekcii som si “prikazala” neriesit to a co najviac oddychovat. Zavolala som si mamu domov, muza som zaukolovala so starsim…teraz styri tyzdne po sa uz citim uplne fit. Ale prve dva tyzdne to bol ocistec, i ked som fungovala

1radula1
17. jún 2024

Mne po cisárskom pomohlo, keď som si na ranu dávala Alfasilver. Nič iné, ani som si to nepreväzovala, proste nič. Rýchlo som sa zotavila, aj som potom celkom skoro začala zase cvičiť. 🙂 Akože nie nejak extrémne namáhavo, ale aspoň tak decentne, aby som sa už necítila ako veľryba. 😀

tinqua
17. jún 2024

Tazko povedat, po prvej sekcii som bola v prdeli takmer dva mesiace, fungovala som, ale s bolestou, stale nieco ťahalo, pichalo. Po druhej sekcii som uz z porodnice isla relativne v pohode a 4t po na bicykli presla 25km. Ono je to kombinacia tvojej telesnej kondicie, komplikovanosti zakroku a sikovnosti chirurga. Keď máš bolesti tahaj len na 50%, tych par tyzdnov vsetko vydrzi, bohate staci ze sa budes venovat deťom.