Kedy otehotnieť po dvoch kyretážach?

adrikanatasa
4. apr 2009

Ahojte babulky, len sa chcem spýtať či má niektorá z Vás za sebou dva potraty a je úspešne tehotná? Ja by som totiž chcela otehotnieť ale doktor si stojí za tým, že po druhom potrate musím čakať rok.. 😠

lubinka9
4. apr 2009

ahoj, mne po vyvolanom porode v 5m odporucil gynekolog "idealne" rok pockat, geneticka min. 6m. Takze som sa rozhodla zacat po tom polroku skusat, ono asi sa to nepodari hned na 1x. Ale do toho pol roka mam este cas 😒
Ale asi by sa malo pockat aspon ten minimalny cas co odporucaju lekari. Drzim palce 😉

adrikanatasa
autor
5. apr 2009

lubi aj ja ti držím palce, veď čakať pol roka to nič nie je ale rok je dosť. No ty si mala vlastne pôrod ale ja kyret takže to asi nie je až taká záťaž na maternicu... Veď uvidíme. A kedy začínate skúšať ak smiem vedieť? Lebo aj mne vychádza pol roka po kyrete tak na september 😒

lubinka9
5. apr 2009

Ano, porod ale bolo to trocha komplikovanejsie, neotvarala som sa ani po 3 infuziach, takze museli tomu trocha pomoct. A nakoniec maternica nebola uplne cista takze na druhy den ma este cistili.
Pol roka ubehne v maji, rok v novembri. Stale som na pochybach ci zacat skusat v juni, moj lekar sa vyjadril, ze ten rok je idealny vzhladom k tomu, ze som bola uz vo vyssom stadiu tehu.

kukutska
5. apr 2009

Adrika, tiez som podstupila kyret v 10.tt - to bol jul a v septembri som nasla // na testiku 😵 Uz sa blizime pomalicky ale isto ku koncu... Myslim si, ze je to viac o hlave ako o tele. Drzim palce, aby to do tretice vyslo, nemyslim si vsak, ze je nutne cakat az rok a dokonca ani pol roka, lebo stat sa to zial moze stat aj po tom roku a druha vec je ta, ze bat sa budes stale rovnako a ani rocna pauza ta neochrani pred strachom. Na zaciatku tehu som sa velmi bala, aby sa to nezopakovalo, ale tentokrat bolo embrijko zdravucke a vydrzalo 🙂

adrikanatasa
autor
5. apr 2009

To s tým strachom je svatá pravda ja som pred prvým sonom celú noc nespala tak strašne som sa bála, a aj som veru s plačom odchádzala domov.
A o tom čakaní je to asi fakt tak, že každý lekár má na to iný názor. Niekto povie že môžeš skúšať hneď, niekto 3 mesiace niekto pol roka... len ten môj má zafixovaný v hlave rok 🙂
Kukut ty si sa teda poponáhlala 🙂 držím palce nech je bábatinko zdravé 😉
Lubinka aj si absolvovala nejaké vyšetrenia? Mňa čaká ešte genetika a hematológia a je to. Ostatné už mám za sebou. Rozmýšľam že keď budú všetky výsledky v poriadku tak začneme skúšať a hotovo.

lubinka9
5. apr 2009

Adrika, absolvovala som amnio aj genetiku. Ja som bola asi iny pripad ako vy, nemala som MA ale u mna zistili v 18tyzdni, ze dieta ma rozsiahle VVCH. Vysledky z amnia neukazali na geneticke poskodenie, chromozomy boli OK, to bola jedina pozit. sprava na tom celom. Na genetike skumali rodinnu anamnezu, vysledok: pravdebodobne multifaktorialna pricina. Teda pravdepodobne nahoda, vonkajsie podmienky. To uz nikto nezisti co bolo pricinou. Ale niesom si vedoma, ze by som bola vystavena nejakej chorobe, chemikaliam, ziareniu, nic take. 3m pred tehu a aj pocas som uzivala kyselinu listovu a predsa ☹
Oznamili mi, ze riziko, ze sa to zopakuje je nizke ale sanca tam je ☹
Takze strach mam z toho.. ale nesmiem si to pripustat 😉

zebricka
5. apr 2009

Po takychto zakrokoch sa necaka preto, aby sa to nezopakovalo, to Vam nezaruci nikto, ale preto, lebo pri cisteni, kyrete sa narusa vrchna cast stielky maternice /odpustte, ak to nepomenujem najspravnejsie, nie som lekar/ a na uplne zotavenie su vraj potrebne minimalne tri uplne cykly.... samozrejme, ze polroka je este lepsie, lebo vopred Vam nikto nevie povedat, ako a kedy budu prebiehat Vase cykly.....

Niekto by mi mohol oponovat, ze kolke otehotneli a nic sa nestalo, event. ze kolke otehotneli skoro po porode... ano, to je pravda.... ale na nazorne priblizenie pouzijem mechanizmus hojenia chrasty: ak sa vyhoji a sama odlupne, nastal jej cas a pod nou je vsetko v poriadku /cize prirodzeny porod/.... ak ju odlupnete skor a nasilne /cize cistenie, kyret, ine zasahy/, koza pod nou nie je zahojena a proces tvorby a hojenia chrasty zacina odznovu, pripadne ostane jazva.....

Vsetkym Vam drzim paste.... 🙂

adrikanatasa
autor
5. apr 2009

Lubinka držím palcem aby všetkom dobre dopadlo a neboj určite sa to nezopakuje. Musíme veriť a bude to o.k. Zebrička ja viem že sa čaká pre to aby bola maternica dobre vystlaná ale žeby sa vystielala rok? 🙂 🙂 Za rok mi možno narastie aj nová 😀
Inak je tu veľa báb čo potratili resp. porodili bábatko lebo malo nejakú vadu a povedali im čakať pol roka..
Ale veď nakoniec to aj tak príde vtedy ked to budeme najmenej čakať...

lubinka9
5. apr 2009

Adrika dakujem, moc si to prajem. Aj u vas sa isto iste podari 😵
Zda sa, ze u mna naozaj ten polrok je min., cyklus sa mi stale dostava do normalu. Takze telo asi vie, kedy je ten spravny cas. 😉

lubinka9
5. apr 2009

este ma napadlo, kdeze je tema a kde su kocky z konika, ktorych postretol podobny osud ako mna? Lebo mam pocit, ze som jedina ☹

ellysa
6. apr 2009

ahojte, tak mňa zajtra čaká druhý kyret (12tt) ☹ , po prvom mi odporučila doki čakať pol roka, ale na kontrole po 4 mesiacoch povedala, že už môžeme skúšať, ja som chcela ale čakať pol roka a potom sme otehotneli na druhý cyklus, čiže sme mali nejakých 7-8 mesiacov pauzu aj tak sa to nepodarilo. Teraz nás chcú poslať na testy a uvidím, čo mi povedia, pred výsledkami sa ale isto nebudeme snažiť aj keď ja by som určite chcela čím skôr.

adrikanatasa
autor
6. apr 2009

ahoj ellysa veľmi ma mrzí čo sa stalo viem ťa úplne pochopiť prežila som to tiež dvakrát, druhý kyret som mala tiež len pred mesiacom. Zatiaľ čakám aj ja na výsledky, som zvedavá ako to celé dopadne.. držím ti palce!

lubinka9
6. apr 2009

ellysa ☹ drz sa, myslim na Teba!

lienka79
7. apr 2009

ahoj..myslim,ze rok je uplna blbost a povie to asi vacsina gyndososv..ak nebol nejaky vaznejsi zdrav.problem u teba,nevidim dovod.
Ja som mala 2 kyrety a bola nam odporucena pol rocna prestavka apo nej som na prvykrat otehotnela a uspesne porodila uzasneho chlapceka.
Tak drzim palce a skus sa opytat na nazor ineho odbornika

adrikanatasa
autor
8. apr 2009

lienka ďakujem veeeelmi si ma potešila, možno sa nám nakoniec podarí aj jarné bábo 🙂
Gratulujem k synátorovi, pozerám že to už je veľký dvojročný chlapisko 😉

ellysa
8. apr 2009

ajojte, tak už to mám za sebou, cítom sa fajn len ma bolí v podbrušku ale to asi preto, že maternica sa zťahuje, predsalen už som bola v 12tt a ešte dve bába.Som rada, že je to za mnou.
Doki povedala manželovi, že ona si myslí, že sme v poriadku a budeme mať veľa detí ešte...no dúfam aj ja...o dva týždne mám ísť na kontrolu a tam mi povie, kam máme ísť na testy.
Inak k tomu kedy sa môžeme snažiť znova sa vyjadrila tak, že až ke´d budú všetky testy a, že ´dalšie tehotenstvo už bude len plánované pod jej dozorom, tak neviem, čo to znamená

lubinka9
8. apr 2009

ellysa, doktorka to myslela asi tak, ze ked budete chciet zacat skusat aby boli hotove vsetky testy a mala vysledky, z ktorych sa asi bude odhadovat prognoza, neviem. A to planovanie dopredu, asi aby mohla doktorka urobit max. co sa da aby sa to uz neopakovalo, si ja myslim. Ja mam tiez v sprave od genetiky napisane, ze dalsie tehotenstvo by malo prebiehat pod dozorom od zaciatku a so zvysenou pozornostou. Takze budem automaticky rizikovka. Tiez budem musiet absolvovat vsetky dostupne testy, krvne, biochemia, UTZ a pod.
inak je mi to luto, ty si cakala dvojicky? ☹

ellysa
8. apr 2009

ahoj lubi, ano mali sme dvoch anjelikov, my sme obidva razy splodili detičky prirodzene a dosť rýchlo, prvé hneď po vysadení tabletiek a dvojičky na druhý mesiac snaženia, ale potom vždy je nejaký problém... ☹

adrikanatasa
autor
8. apr 2009

ellysa držím palce aby to rýchlo prebolelo a aby budúci pokus bol úspešný 😉 Určite bude neboj, a všetky to dotiahneme do úspešného konca 🙂