Kedy môžem očakávať menzes po Norethisterone?

simuska255
2. apr 2021

Zdravím baby. Máte niektorá skúsenosti s Norethisteronom? Brala som ho 10 dni 2krát denne.. V stredu som ho vysadila. Kedy môžem očakávať MS?

ivkazba
2. apr 2021

Ja som ho brala asi 3x v živote, vždy mi menzes prišiel za 3-4 dni.

marticka85po
2. apr 2021

@simuska255 mne prisiel menzes na 5.ty den od vysadenia, trval 1 a pol dna.krvacala som velmi malo,aj ked som mala vysoku sliznicu

dadaa1234
2. apr 2021

ja som skončila užívať tento utorok a dnes prišla

simuska255
autor
2. apr 2021

No som zvedavá ako dopadnem.. keď dostanem MS mám ísť na krv-hormonálny profil. tak som zvedavá. Bez vyvolania mi nikdy MS sama nepríde .Mám PCOS a dosť silné + zvýšený testosterón a ochlpenie :/ Som z toho dosť zúfalá.. Bojím sa že nikdy neotehotniem

marticka85po
2. apr 2021

@simuska255 tiez mam PCOS,aj zvyseny testosteron. A je pravda ze otehotniet sa da tazko. My sme sa snazili marne 8rokov. Teraz podstupujem umele oplodnenie

simuska255
autor
2. apr 2021

@marticka85po a ako veľmi to máš zvyšené? . vela bab sa mi ozvao čo mali problem ako ja a podarilo sa im hneď.. ja si neviem ani predstavťt ako prebieha umele oplodnenie.. a čo to všetko obnáša.. veľa žien vraveli že najprv to skúšali liekmi

marticka85po
2. apr 2021

@simuska255 my sme skusali vsetko mozne.aj lieky.ale prave kvoli PCOS moje telo nereagovalo. Teraz si picham injekcie a vajecniky krasne reaguju. Co sa tyka zvysenia,neviem co konkr.myslis asi ten testosteron. Presnu hodnotu neviem, to mi lekar nikdy nepovedal ale tiez mam problemy s ochlpenim. Ale da sa s tym zit. Musis sa naucit mat rada sama seba. Bohuzial su aj take zeny ako my,ze sa nerodia dokonale krasne a hladke. Taky je zivot

simuska255
autor
2. apr 2021

cize tie injekcie si pychas v podstate na to aby ti dozreli vajicka a mohli ti ich odobrat? aby si podstupila oplodnenie? .. Ja som citala ze vela zeam aj driling vajecnikov pomohol neviem ci to je pravda. ale v podstate kazdemu zabera nieco ine.. co sa nepodari nam inym sa moze.. kazda zena je individualna v tomto- ale ja sa nevzdavam a verim ze bude dobre

simuska255
autor
2. apr 2021

*preklep picháš

marticka85po
3. apr 2021

@simuska255 ano picham si aby dozreli vajicka,momentalne ich je cca.16. V utorok idem na odber vajicok. Co sa tyka drillingu,bola som na laparoskopickej chromopertubacii a tam mi zistili ze oba vajecniky su priechodne cize tam u mna problem nie je.skor dlhe cykly,kedy ako 45-60dni. Mam to tak cely zivot. Mala som aj dlhsie cykly 120dni. Na skratenie cyklov mi velmi pomohol vitex. Beriem ho dlhodobo uz nejake 3roky. Pred par rokmi som uzivala Duphaston aby som vobec odkrvacala pri tych dlhych cykloch ale prisla som k silnym migrenam takze som to po 3rokoch prestala uzivat a isla prirodnou cestou.

marticka85po
3. apr 2021

@simuska255 a niekedy cakat a verit nie je vzdy spravna cesta. Tiez som cakala a verila dlhe roky, ze vsak nejako bude a podari sa to. Cakala som a teraz mam 35rokov. Uz nie je na co cakat. Kym si este mlada,tak ako tak.ale ak vidis ze nic nepomaha,treba to riesit. Mne lekar povedal ze nie je sanca otehotniet prirodnou cestou a asi mal pravdu. Len som to nechcela pocut.

simuska255
autor
3. apr 2021

@marticka85po Ved jasne. ja pockam na vysledky a tiez cakat nebudem.. tiez mam uz skoro 30 a problemy velke.. k tomu este aj cukrovka.. ja uz som zmierena ze budem musiet ist na umele.. cakazt zbytocne par rokov a stale znizovat sancu u mna nema vyznam.. a po babatku uz velmi tuzim

marticka85po
3. apr 2021

@simuska255 musis si to v hlave utriedit. Myslim ze ziadna zena sa s tym nezmieri ze nebude mat babatko,.. 3 roky som bojovala s myslienkou ze nechcem umele,ze sa toho bojim,ze to nezvladnem. Ale moja laska k manzelovi je tak velka,ze pretrpim cokolvek len aby sme mohli mat spolocne babatko.aj ked muz mi povedal ze aj keby nebolo,budeme zit jeden pre druheho ❤

marticka85po
3. apr 2021

@simuska255 mas cukrovku 1.alebo 2.typu?

simuska255
autor
3. apr 2021

@marticka85po presne to mi povedal aj moj .. a ze veri ze sa nam to podari.. 2 typu

marticka85po
3. apr 2021

@simuska255 cize mas IR? Tiez som to mala pred 10timi rokmi. Beries aj nejake lieky? Ked ti mozem poradit co sa tyka stravy, mohla by si skusit nabehnut na nizkosacharidovu stravu.mne to pomohlo vyliecit IR.

simuska255
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simuska255
autor
3. apr 2021

@marticka85po Beriem diaprel 60mg. a glukophage 850mg... pred tyzdnom som zacala studovat co by bolo dobre jest na dietu.. mam s tym dost problemy dost mi skace cukor.. ale je to stravou.. ktoru musim upravit..

marticka85po
3. apr 2021

@simuska255 mas aj nadvahu? Lebo ja mam. A to vsetko ovplyvnuje hladinu cukru. Mne sa dari drzat cukor dolu prave s tou nizkosacharidovou stravou naposledy som mala 4,5. Aj som schudla.

simuska255
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simuska255
autor
3. apr 2021

@marticka85po co ja viem o nadvahe by som ani nehovorila velmi.. mam 170cm a 71 kg.. mozno nejakych 5 kg by sa patrilo zhodit.. len ako :/ ale mam dost nepravidelnu stravu mozno to bude aj tym :/

marticka85po
3. apr 2021

@simuska255 ja mam o par kil viac ako ty a tiez 170cm a lekarka mi parkrat hovorila ze pomoze aj schudnut a PCOS by sa malo znizit.ale ja uz som schudla dost a PCOS ostalo. Akurat som sa zbavila tej inz.rezistencie

simuska255
autor
3. apr 2021

@marticka85po mne zistili pcos ked som mala 15 rokov.. dvtedy nic len antika.. a nic viac.. len sa to potlacalo nikdy neriesilo. a tym ze hormony nepracovali ako maju som dostala cukrovku. pcos podla mna sa ani znizizt velmi neda.. mozno niektore priznaky.. ale mne to za 15 rokov nepomohlo nijako.. teraz mi odpoorucili si kupit aj infolic.. ze vraj ten je dobry na pcos. tak vyskusam . vela babam ze pomohol aj tym co nemali ziadnu MS obnovila sa im a dokonc azacali aj ovulovat.. tak uvidime.. .. tiez by som chela schudnut trochu.. v podstate ja mam nohy ako palicky len brucho..
len dajak neviem na to prist ako..
@marticka85po

marticka85po
3. apr 2021

@simuska255 kup si cisty inositol.inofolic je velmi predrazeny. Ja ho beriem ale nejako nema na mna ucinok. Beriem 4g denne. Vyskusaj uvidis. Niektorym to pomohlo k ovulacii. A pcos mam tiez dlho.v podstate hned ako som zacala menstruovat az doteraz.a nezlepsuje sa to.stale je to rovnake.

simuska255
autor
3. apr 2021

Neviem no uz som si objednala infolic.. neviem aky je v tom rozdiel pocuula som o tom prvy krat . Ani ja nevidim aby sa na mne nieco zlepsilo.. skor naopak. mne sa to prave ze zhorsilo. aspon co sa ms tyka. zo zaciatku aspon chodila potom uz uplne prestala

marticka85po
3. apr 2021

@simuska255 rozdiel je v cene,ucinna latka je ta ista,a v tom ze cisty inositol si vies sama nadavkovat podla potreby. Cenu Inofolicu robi len jeho znacka. Vyskusaj a uvidis.ak ho chces brat dlhodobo,cenovo by ta to vyslo velmi draho. Vacsinou ho nukaju pacientkam samotni lekari aby bol z toho biznis.

simuska255
autor
3. apr 2021

@marticka85po tak uvidim.. ked doberiem to mozno si kupim ten inositol. ked vravis ze to je to iste.. ten infolic koli tzomu ze som sa docitala aj na zahranicnych strankach ze fakt to pomaha pri PCOS.. tak uvidim.. Pokial mi to ma aspon trochu pomoct tak peniaze neriesim..

simuska255
autor
4. apr 2021

@dadaa1234 ja dnes uz 5 dní a stale nic 🙄