Keď nepomohol Clostylbegyt a Pregnyl

muska333
28. jan 2014

Ahojte,prosim poradte...teraz uz budem brat posledny mesiac clost.( zevraj sa moze brat len 6mesiacov) .dva mesiace som brala po jednej tabletky to mi nezaberalo,tak mi doky zvysil davku,to mi uz pomohlo...dominantne foli sa vytvorili pichol mi pregnyl ovulka nastala ale zial sa nepodarilo...preto sa chcem spytat aka je dalsia liecba? Mm sa chysta aj na spermog.

minnie2013
28. jan 2014

@muska333 ja myslim, ze teraz u teba bude dalsi postup laparoskopia. Drzim prstiky

erickaa
28. jan 2014

@muska333 Ahoj, takže určite ten spermiogram, to ako prvé. Nič iné by som dovtedy neskúšala. V tvojom prípade existuje veľa možností, skúsila by som najprv Phytosoyu alebo Inofolic. Ak nevieš, čo to je..sú tu o tom témy. Baby mávajú aj dobré skúsenosti s rôznymi kvapkami napr. Femigard. Všetko toto pomáha v prípade, že je problém s cyklom, nepravidelná alebo žiadna ovulácia. Minimálne pol roka by som to skúšala takto. 🙂
Ja som pred rokmi absolvovala 3x IUI stimulované Clostilom a pichnuty Pregnyl. Ani raz sa nepodarilo. Hned nasledujúci cyklus som si nasadila Phytosoyu a bum bolo to. 🙂 Mohlo sa stať, že vaječníky boli este nastimulované z predchádzajúcich cyklov. Za akutálne obdobie mám dobrú skúsenosť s Inofolicom, dúfam teda..dnes idem k doktorke 😅

muska333
autor
28. jan 2014

@minnie2013 fuuu no idem studovat o tom

muska333
autor
28. jan 2014

@erickaa inofoluc som uzivala pol roka dva sacky denne,upravil mi cyklus...tu fytosoju by som vyskusala,nieje na predpis ze?

erickaa
28. jan 2014

@muska333 Phytosoya je volne dostupná v lekárňach. Naštuduj si tému, ja už si to presne nepamatám. Iba to, že sa to bralo podobne ako Clostil, v prvé dni cyklu a vždy rôzny počet tabliet. Tam to bude napísané 🙂 Pred rokmi som skusala aj meranie bazálnej teploty, ale teraz som si robila ovu testy. Síce mi trvalo asi 2 cykly, kým som ich začala interpretovať správne 🙂 Ale presne aspoň vieš, kedy máš ovu. JA MáM nepravidelný cyklus, ani jeden nebol rovnaky..rozpätie od 32 do 40 dní. Vtedy je dôležité vedieť kedy je ovu. V oboch mojich prípadoch bola 20 DC. 😉 😉

erickaa
28. jan 2014

@muska333 A mam PCO, ale iba v takej miernejšej forme, robili sa mi cysty, ale to ešte v minulosti. Po pôrode už nie, ale nepravidelný cyklus mám stále 🙂

danielita18
28. jan 2014

ahoj a kolko sa snažíš otehotniet?

muska333
autor
28. jan 2014

@erickaa ja mam tiez pco...bazalku meriam tiez ale ten clost.ju terax dokaze poriadne rozhodit...prve diera sa vam po akom case podarilo?

muska333
autor
28. jan 2014

@danielita18 uz tri roky...bude tomu rok co sa mi doky venuje

seraa
28. jan 2014

@muska333

ahoj, mne lekar povedal ze po clostyle ked sa uz neuziva este posoby aj 2,3 mesiace
pockala by som to nechala by som tomu volny priebeh
lebo on proste nejako tu ovulku nastartuje
ak sa ti len teraz vytvorili a avsetko je ok tak aj tak percento pre zdravy par na oplodnenie kazdy mesiac je 25 percent
proste sa len nezadarilo
spermogra. mate ok ?

muska333
autor
28. jan 2014

@seraa este nebol mm na vysetreni

seraa
28. jan 2014

@muska333

ok takze teraz poslu tvojho muza alebo sa pytaj ty na vysetrenie spermii
a ak vsetko ok tka priechodnost vajcovodov alebo laparka
tieto vysetrenia zene robia az ked vedia ze neni problem v muzovy
my tak isto 3 rok snazenia, rok s doktorom
brala som duphaston, klostyl a nic a nakoneic sme zistili ze je asi problem v muzov. spermiach

muska333
autor
28. jan 2014

@seraa a ako to teraz riesite? Ake vlastne su druhy( alebo amo by som to napisala) zlych spermii?

seraa
28. jan 2014

@muska333

my musime za tri mesiace na druhy spg , vzdy sa robia 2 az tri lebo jeden nie ej 100percenty,
moze vysledok ovplyvnit: stres, hormon, leiky, chripka atd
a boli sme na genetickych testoch
moze mat lenive, malo, ziadne, deformovane atd niekedy stacia vitamin niekedy nic a niekedy sa to len tak samo zmeni
ale hlavne netreba hned brat prvy vysledok .. muzi maju casto rozdielnu kvalitu zalezi na faktoroch
ide o to ze bez vysetr. spermii ta neposlu na ine vysetrenia .. lebo tie ine su pre zenu trosku zasah

danielita18
28. jan 2014

@muska333 no v prvom rade by som riešila spermiogram a to bolo ako prvé ked sa mi nedarilo dlhsie otehotniet a potom doktor nasadil liečbu, brala som glostylbegyt plus pregnyl ked bola ovulacia a nikdy nezabralo potm sme to vsetko vysadili a doktor povedal ze nechame to na prírodu aspon pol roka a potom sa mozme dohodnut ak sa nezadarí na umelom a do pol roka som zázrakom otehotnela a my sme sa snažili 4 roky a 3 pomocou doktora

simis105
28. jan 2014

@muska333
Ahoj ja som tiez brala clostyl a pregnyl, tiez najskor 1 tabletku denne, ked nezabrala tak mi dal 3 tabletyk denne a ked
sa ani potom nepodarilo tak som tento cyklus zacala brat 3 x denne clostyl a po vyuzivani (5dní) som si zacala pichat
Merional. a teraz zasa cakam ci sa podari 🙂

muska333
autor
28. jan 2014

@simis105 juuj drzim ti palce nech sa podari...tiez mas pco?

simis105
28. jan 2014

@muska333
nie nie, zevraj sme obaja v poriadku, ale snazime sa uz cca 7 rokov tak skusame hocico 😉

muska333
autor
28. jan 2014

@simis105 hmmm tak to dost dlho...ako to zvladas psychicky? Ja uz mam naplakane hadam aj rieku...ja to cim dalej tazsie zvladam

simis105
28. jan 2014

@muska333
podobne moja podobne!!!
Povedala som si ze toto je moje posledne snazenie (prave mam ovu dni) potom uz nato kaslem!!!!!!!!!!!

hatapkagb
28. jan 2014

@erickaa to co pises o tych liekov fakt pomahaju?ja totiz nemam ovulaciu vobec,predtym sme sa snazili o dietatko 7rokov na sk ma zrusili neplodna viac nic neurobili,len same laparoskopie. Zijem v NI tu mi zistili ze namam ovulku dali mi lieky a otehotnela som do 10mesiacov no teraz je to tu zase uz 5rokov sa snazime a nic zase nemam ovulku,no tentoraz lieky nepomohli.

seraa
28. jan 2014

@simis105

klostyl 3 tabletky na den? kolky cyklus ho uz beries?

simis105
28. jan 2014

@seraa
brala som ho od 5DC do 9DC a 10DC som si zacala pichat merional az do 15DC a 17DC som si pichla pregnyl
lebo boli folikuli uz 22mm

erickaa
28. jan 2014

@hatapkagb mne pomohli, ale mala som iba mierne PCO, ovulácia bola, aj ked nie vždy. Treba vyskúšať podľa mňa.
@muska333 prvé dieťa sme sa snažili krátko, len 9 mesiacov, ale od začiatku to bolo v CAR-e, kedže už sa vedelo, že mám PCO a predtým asi pol roka som brala Duphaston na úpravu cyklu. Ale vtedy sme sa nesnažili. Cyklus bola upravený krásne, 28 dní, ale pre moje telo to bolo "neprirodzené", keďže mávam normálne priemerne 34 dňové cykly. Otehotnela som,až keď som to viac nechala na prírodu a v ten mesiac skúsila Phytosoyu a Duphaston som prvý mesiac nenasadila, kedže mi skracoval cykly a stopoval ovulku, ktorá sa len rozbiehala... Plus nakopnuté vaječníky po IUI...