Kalíšok na silnú menštruáciu

monicka987
6. aug 2024

Ahojte baby,

viete prosim odporucit kalisok na velmi silnu menstruaciu, ked som este nerodila? A taky, s ktorym mate dobre skusenosti pri vyberani 😅

Dakujem

simsalabim
6. aug 2024

@monicka987 jedna rada, ktoru sa málokde dočitaš, je zistiť, či nepatríš k tým ženám, ktorým počas menzesu klesne krčok maternice (hlavne v prvé dni, on potom zas vyskočí hore). Ak áno, hľadaj kratší, kľudne aj bez úchytu - ja mám Melunu shorty. Ja som to zistila, až keď som mala prvý doma začala som pátrať, prečo mi trčí von.

mauduska
6. aug 2024

Ja som mala moon cup z UK, bola som s ním veľmi spokojná, používala som ho cca 6 rokov. Teraz som po pôrode a ešte som nemala menštruáciu, tak uvidím, či budem musieť vymeniť za iný alebo mi ešte postačí tento.

monicka987
autor
6. aug 2024

@mauduska @simsalabim
dakujem babenky za info, idem to pokukat 🙂 nechcem kupit nejaky ze nanic lebo to je vec co je celkom draha, a vratit sa neda :D

patus_2
6. aug 2024

@monicka987 čo znamená veľmi silná menštruácia? Lebo veľakrát sa zdá na vložke veľa, ale kalíšok nie je ani zďaleka naplnený. Pohladam tabuľku kališkov podľa objemu a veľkosti a priložíme sem link. Zároveň dobrá rada tu už odznela, odsleduj si krcok, kde ho máš počas.menstruacie a podľa toho sa riad pri výbere. Ďalsie dôležité veci sú stav panvového dna, či športuješ,...

monicka987
autor
7. aug 2024

@patus_2 no podla mna velmi silna, davam si najvacsi tampon plus vlozku a preteciem, tampon dakedy aj po hodine uz nevladze 😅 dakujem, idem to postudovat