Je vaginálne sono bolestivé?

5. apr 2022

Ahojtr baby gynekolog mi ma vo štvrtok robiť vaginálne sono, ja s tým ešte skusenost nemám preto som sa chcela spýtať či je to bolestivé ?
Ďakujem za odpovede

diamond007
5. apr 2022

Nie, bezbolestne ako vyšetrenie. Robi sa do 12tt ak s tým súhlasis

mijunik
5. apr 2022

Ahoj, nie je to bolestivé. 🙂 Len sa počas vyšetrenia musíš uvoľniť.

pribinak
5. apr 2022

Môžeš odmietnuť

mima1
5. apr 2022

Je to nebolestive no cudne. Je to ako tenky vibrator nasadi tam kondom a ide

1mina
5. apr 2022

Tak napríklad mne sa stalo v nejakom 12 tyzdni ze cez brucho nevidel srdiecko uz som sa zlakla a spravil vaginalne a tam bolo pekne vidiet...tak zrejme v niektorycch pripadoch lepsie vidia tak... Inak ma ani nenapadlo sa nad tim zamyslat bolestive to nie je a doktor to tiez nerobi pre svoju srandu

whatever1
5. apr 2022

Nie, vaginalna sonda je tenka, da na nu kondom, namaze gelom. Nezavadza sa hlboko len par cm. Trva to len chvilku, pokial nie je problem. Nemas sa coho obavat.

janetinka27
6. apr 2022

samo o sebe to nie je bolestive, je tenucke,takze dnu sa dostane lahko. mna to obcas bolelo,ked dr vnutri obzeral vajecniky,obcas to dni tlacilo. bola som na sono u vela doktorov a u kazdeho to bolo takmer vzdy bez bolesti a u kazdeho obcas aj s bolestou. zavisi co obzera.

buberova
6. apr 2022

Tiež by som to opísala tak že keď s tým tak krúži tak to trošku tlačí a nie je to moja obľúbená časť ale vôbec to nebolí 🙂

ibrunova
6. apr 2022

Nič to nie je.

andreatytler
6. apr 2022

No niektore boli dost neprijemne ked tou sondou vo vnutri kruzili a tlacili, ale zase ja som mala myomy tak je mozne ze u zdravej zeny to je bezbolestne. Tiez zalezi od technika. Niekto je viac skuseny a ohladuplny.

autor
6. apr 2022

Baby ďakujem za odpovede, pýtala som sa preto lebo mam 17,5 pohl styk som este nemala a maju mi robiť toto sono kvôli zdravotným problémom

jaskolka
6. apr 2022

Vaginálny ultrazvuk sa nezvykne bežne robiť žene, aká ešte styk nemala, ale samozrejme v nevyhnutných prípadoch sa robí
Nemáš sa čoho báť, určite ale upozorni vopred, že si ešte panna, aby doktir bol zvlášť opatrný.