Je svokra v prechode?

vanda323
20. sep 2021

Dievčatá, keďže mi to nedá musím sa opýtať, svokra má 45 rokov 10 deti...môže byť že je už v prechode? Bola u Lekára, na gyn. Ani ju nevysetrila...neviem či sa to nejak vyšetruje pýtam sa, a povedala jej že je v prechode...na rovinu Vám poviem pýtala som sa či si robila test vraj áno a nie jeden že negatívny...je jej zle...nemôže spávať, raz je jej zima, raz teplo...nervózna každému už na nervy ide 😀 Ale ona mi nedá pokoj, že ona neverí že už to je prechod, samozrejme periodu nemá...som zabudla dodať...ja už neviem čo jej na to povedať...stále dookola aj teraz mi píše na Viber poobede tu bola, doobeda som bola snou šla k lekarke...Noo hrôza už na nič iné nemyslím len na to či je v prechode keď sa jej pýtam ako sa cíti...zle proste zle...

bagre
20. sep 2021

tak príznaky sedia na prechod... vyšetrenie nejaké špeci nie je, teda okrem odberov, ale to si myslím že v tomto prípade netreba. Niekto ide do prechodu v 55, niekto v 45, extrém je po 30... čo jej odporučila lekárka na tie stavy?

vanda323
autor
20. sep 2021

@bagre Vypadol mi názov lieku, ale na voľný predaj Persen..niesom si istá a nejaký čaj

h2
20. sep 2021

@vanda323 Jasné, že už môže byť v prechode. Ja mám 46, zatiaľ síce ešte nie som, ale mám kamošku, čo je už po prechode pár rokov (moja rovesníčka). Je to individuálne, pokojne môže byť v prechode aj v 45. Nie je to síce časté, ale ani nič nezvyčajné. Ak má problémy, nech si nechá od gynekológa predpísať hormonálnu substitučnú liečbu.

vanda323
autor
20. sep 2021

@h2 Dobre, ďakujem za radu. Skúsim sa snou zajtra ešte o Tom porozprávať

bagre
20. sep 2021

@vanda323 nech vyskúša, sú potom aj iné, ktoré sa dajú kúpiť v lekárni /len samozrejme nie každému všetko zaberie/. Ak to nepôjde takto, tak nech rieši s lekárkou...

vanda323
autor
20. sep 2021

@bagre Dobre, som rada že mi píšete aj vy aj Pani vyššie lebo už si snou neviem dať radu so svokrou teda myslím...stále dookola že jej je zle...občas sa aj bojím či tlak alebo dačo...ale ona je trošku obézna, tak môj tlakomer jej skoro nikdy tlak ani nenameria kvôli manzete je malá na jej ruku....ale tak dúfam že to má len ten nával...

kakawah
20. sep 2021

Nech si kúpi nejaký preparát, tbl. na bylinnej báze. Na YouTube sú videa suprove, " Menopauza, neni pauza", nech pozrie. Mala by sa hybat, prechádzky, aspoň, zdravsie jesť.

cukroska
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mandarinka555
20. sep 2021

@vanda323 A prečo ju riešiš vlastne...nejako nechápem....ja nemám menzes od 37-mich rokov....tak jasné, že môže byť v prechode....Apropos...nemala som návaly, nepribrala som, nebrala som žiadne hormoálne lieky a tu som. Takže každá žena je iná a inak to na ňu vplýva.

vanda323
autor
21. sep 2021

@mandarinka555 Ahoj, riešim ju lebo som už aj ja hlúpa z nej...stále mi rozprávala ako je jej zle..pošlem ju k obvodnej ona nemá čas....atď...bojím sa že sa mi tak sťažuje vieš že sa niečo stane a bude to moja vina...pretože mne sa sťažoval a ja som nič nespravila . A za ďalšie tu kde teraz bývam nemám žiadnu kamošku, všetky bývajú hrozné ďaleko...a už sme si dosť cudzie...občas im zavolá m a tak ale nič moc...takže jediná moja kamoška je v poslednom čase MK....preto sa pýtam tu, neviem či ti to tak veľmi vadí..ale mám pocit že moja otázka je.uplne neškodná voči niektorým ktoré sa tu vyskytujú

vanda323
autor
21. sep 2021

@cukroska Ďakujem za odpoveď

vanda323
autor
21. sep 2021

@kakawah Ďakujem ti, skúsim jej ukázať dnes...len to snou veľký problém...ona je tak pohodlná strašne ....ťažko ju presvedčia niekde ísť ja už som pri nej bezradná....ale musím sa snažiť

kakawah
21. sep 2021

@vanda323 no hlavne by to mala riešiť ona. A nebyt hnusna na ostatných. S tými hormonami je to hrozné, ale tie tbl. By mohli pomôcť, dajú sa kypit v lekárni. Snáď tam poradia, lebo je široký výber.

sarkan333
21. sep 2021

A prečo ju lekár nevyšetril? Mne keď v 44 rokoch neprišiel menzes, tak najprv mi dával vyvolávačky, nakoniec ma vyšetril a hneď mi povedal, že to je prechod, že mám tenkú stenu maternice. Dal mi zobrať krv a mala som niečoho (neviem čoho) vysokú hodnotu a z toho mi diagnostikoval predčasný prechod. To má nejakého čudného gynekológa.

elviku11
21. sep 2021

@mandarinka555 a u teba sa potvrdilo, ze to bol prechod od 37 rokov?

kakawah
21. sep 2021

@vanda323 odporucam pozriet tie videa po poradí 1-6.Nech ona vie, čo sa s ňou deje.

vanda323
autor
21. sep 2021

@kakawah Presne je to snou na nevydržanie vlastná dcéra ušla do Rakúska radšej od nej lebo kazdemu len nadáva,..hrôza ja jediná mám takú povahu že mi môže povedať hoci čo a je mi to jedno takže ...to zvládam ale aj mne už ide na nervy...

vanda323
autor
21. sep 2021

@sarkan333 Neviem..a o MUDr. ti radšej ani písať nejdem lebo ....to je taká lekárka že ...aaa vieš čo ja mám normálne pocit že na niečom fičí aj ja k nej chodím...a veeelmi uvažujem nad zmenou...pretože sa jej niečo pýtam sa usmieva ako slniečko na hnoji a ani neodpovedá len sa usmieva sestrička mi viac povie ako ona

desore
21. sep 2021

@vanda323 Persen je pripravok na upokojenie. No zvlastne, ze svokra otravuje nevestu, ked ma 10 deti. To ma iba chlapcov?

hlubik
21. sep 2021

@vanda323 asi je tehotna a ti to taji

vanda323
autor
21. sep 2021

@desore Nie nemá....ale nechcem byť hnusná jej deti Sú buď v zahraničí jedna švagrinna v Rakúsku, jedna je totálne na nič doma...len deti si robí potom ich dáva do domova...tej svokra nič nepovie...a ďalšia je 27 ročná na škole tu zaťažovať nebude a ďalšia má 12 rokov...potom ma už len chalanov...

vanda323
autor
21. sep 2021

@vanda323 27 ročná nieje na škole oprava 17 rocna

vanda323
autor
21. sep 2021

@hlubik No neviem, povedala by mi👍😊

mandarinka555
21. sep 2021

@vanda323 Pane bože...čo to táraš ? Čo by sa jej malo stať ? Ty ten jej prechod prežívaš viac, ako ona sama....Keď ťa to otravuje, tak ju nepočúvaj....určite nesedí v tvojej obývačke každý deň. Svokra sa zrejme rada nechá ľutovať a ty ako "dobrá" nevesta ju chlácholíš, len aby bola spokojná. Keď sa mi niečo nepáči, tak to poviem a nesťažujem sa na koníku.

vanda323
autor
21. sep 2021

@mandarinka555 Keď ti vadí že sa sťažujem na koniku, neviem prečo reagujes na mňa....riešim to lebo ano sťažuje sa mi každý deň...a mám aj svoj problém....ktorý neviem riešiť takže som maximálne vyčerpaná a chcem sa zbaviť aspoň tohto bremena...

mandarinka555
22. sep 2021

@vanda323 Veď jej to povedz...nemáš ústa ? Normálne poviem, nech ma už neotravuje, lebo som z nej chorá a bodka....Keď tu budeš dookola riešiť jej prechod, problém sa tým nevyrieši...komunikuj s ňou a nie s koníkom....

vanda323
autor
22. sep 2021

@mandarinka555 Ďakujem za radu