Je potrebné zopakovať test na pohlavné choroby?

15. mar 2022

Ahojte, posledné 2 roky mám veľmi oslabenú imunitu. Skoro 2 roky mám stáleho partnera, avšak často po styku mávam zápaly gynekologické a ešte častejšie urologické - zápal močových ciest. Pred týmto vzťahom som mala dva vzťahy. Po poslednom rozchode mi bol zistený HPV (rok 2020). S predchádzajúcim priateľom som sa rozišla v januári v roku 2020. V máji 2020 mi zistili HPV. V tom čase som ani len nevedela čo je to za vírus, spôsobil mi dyspláziu. O rok a 4 mes na to mi to nedalo, bála som sa a dala som sa otestovať aj na HIV. Výsledok bol negativny. Myslite, ze je potrebne zopakovat testy ? Vobec sa nevyznam do tychto chorob. Predchadzajuci Priatel ma pravdepodobne podvadzal,preto zvazujem aj testy na syfilis a kvapavku.

bambulienka25
15. mar 2022

Hiv zopakovať nemusíš

autor
15. mar 2022

@bambulienka25 dik za info, v case ked mi robili test na hiv som mala zapal dutin a brala atb zinnat. Dufam ze atb nemohli sposobit falosnu negativitu testu:/ chcem si byt uplne ista

evaachesa
15. mar 2022

Pre pokoj v duši by som sa dala znova otestovať na všetko.

autor
15. mar 2022

@evaachesa myslis ze hiv by sa po roku a pol neprejavilo resp by sa nevytvorili protilatky ?

evaachesa
15. mar 2022

Vôbec netuším, neštudovala som si o tom nič.

bambulienka25
15. mar 2022

Nie nemohli

bambulienka25
15. mar 2022

Keby si mala hiv boli by to vtedy zistili, keď sibs ním skončila a az o rok si šla ma testy bolo by to už vidno, to by si mala extrém vysokú nálož vírusu krvi

bambulienka25
15. mar 2022

A dodám telo proti HIV nevytvára protilátky

snehulak77
16. mar 2022

@bambulienka25 ale áno, zisťujú sa protilátky, Testovanie umožňuje zistiť protilátky proti HIV v krvi človeka. Tie sa dajú zistiť asi 3 mesiace po infikovani. Preto je dôležité test robiť a časovým odstupom.

bambulienka25
16. mar 2022

@snehulak77 ale keby bola pozitívna už by jje to boli pred rokom zistili. Ona robila test 1,5 r od kedy s nim skončila takže by mala už vysokú virusovu nálož

bambulienka25
16. mar 2022

@snehulak77 protilátky som mala na mysli tak ze telo si ten vírus nedokáže sam zbaviť

snehulak77
16. mar 2022

@bambulienka25 jej by to už ukázalo, áno. To som písala na margo tých protilátok. Telo sa vírusu nezbaví, ale robí protilátky a práve tie sa zisťujú.

bambulienka25
16. mar 2022

@snehulak77 a to by dnes mala aj veľmi pokročilé štádium čiže by bola aj chorá resp by si to všimla že niečo nie je ok keďže ten vírus sa veľmi rýchlo rozmnožuje

renata234
12. aug 2024

Ahojte známy bol na testy na HIV 1.augusta od tej doby prešli 2 mesiace od pohlavného styku test bol negatívny ale dnes hnackuje a ma zvýšenú teplotu tak už stresuje či náhodou sa neprejavilo HIV až teraz a test to neukázal ešte, ale veď testy medirex ma už 4. generácie nie a určite by to už ukazalo nie? Podľa mňa ma len nejaku virózu a chcem ho ukľudniť za odpovede vopred dakujem 🙂