Je bolestivé gynekologické vyšetrenie?

26. aug 2024

Ahojte baby, pozajtra ma čaká gynekologicka prehliadka. Doteraz som bola vždy, ešte keď sa to nestalo, takže ako panna. Už teraz je iná situácia. Co mi bude robiť a načo sa bude pýtať?
Je mi to cele trápne a mam strach.

jaskolka
26. aug 2024

Nie je to nič hrozné. Normálne povedz, ze si už mala pohlavný styk, aby vedel, ze môže ta vyšetriť cez posvu.
Opýta sa, kedy si mala posledný menzes, ci máš nejaké problémy a vyšetrí ta už vaginálne. Robí sa to posvovymi zrkadlami, vyzerajú síce ako také kliešte, ale nie je to bolestivé. Urobí zrejme aj usg, na sondu dá kondóm a gél. Treba byť čo najviac uvoľnená, snaž sa nenapinat brucho, lebo v tom prípade to môže byť nepríjemné. Možno vezme ster z krčka, toto môže byť mierne bolestivé, záleží aký máš prah citlivosti.
Niet sa čoho báť, je to bežné vyšetrenie, a nič desivé ani trápne na tom nie je. Môžeš sa poradiť aj o type antikoncepcie, keď už žiješ sexuálne

joesvk
26. aug 2024

Mňa to vždy s tými zrkadlami bolí, ale dá sa to vydržať. Trvá to našťastie len pár sekúnd .
Zoberie stery.
Možno prehmatá prsníky.

olivierko229
26. aug 2024

Na to sem tam zaboli, skor by som to cele definovala ako neprijemne. Stale doktor povie, aby si sa uvolnila, aby neboli svaly napnute. Neviem, ci ti vravela nieco sestricka, u nas sa chodi s plnym mechurom, pozera sono, potom sa de na toaletu, poriadne vsetko vycikat, aby bol mechur na toto vysetrenie prazdny. Ale ozaj, netrva to dlho, netreba sa bat 🙂

olivierko229
26. aug 2024

A ozaj, ideal ist v sukni, alebo si ju supnut do kabelky.

autor
26. aug 2024

Ďakujem za rady. No dúfam, že to nejako prežijem. Viem, že gynekologicka nie je až tak jemná, čiže aj toho sa bojím. A teda ešte mam otázku. Často ma bolia kríze, podbrusko a trieslo. Tak neviem ci je to mam spomenúť. Detto chodil často cikat, pri tom má však nič neboli.

jazula
26. aug 2024

Jasné, spomeň všetko, čo sa ti nezdá v norme, najmä ak je to len v poslednom čase.
Čo sa týka gynekologičky, presne preto chodím k chlapom gynekológom… Keď som bola u ženy doktorky, vždy bola nejaká surovejšia…

kiki68
26. aug 2024

Nie, je to ok

i_vu_li_cek
26. aug 2024

Ahoj, už si nepamätám, ako to bolo prvýkrát, ale teraz má vyšetruje nasledovne: najskôr zrkadlá, potom ultrazvuk cez brucho a nakoniec kamerou do pošvy. Stery odmietam. Všetko je to otrasne nepríjemné, keby som mohla vrátiť čas späť, nikdy by som nebola priznala, že som už mala sex.

ysseba
26. aug 2024

Tak tedaaa, ja som veľmi prekvapená. Mne je toto vyšetrenie úplne neutrálne. Chodím k žene a úplne v pohode. Mňa len trošku zaškriabe keď mi berie ster z krčka, ale teraz tento rok som to ani necítila. Dávala som si prvýkrát rozšírenú cytológiu, čo sa robí inou metódou, tak podľa mňa preto. Ale podľa mňa je prehliadka u gynekológa úplne v pohode. Pre mňa je zubár oveľa horší 😂

maryetta
26. aug 2024

Zaklad je brat toto vysetrenie ako kazde ine. Je to proste lekar… a robi svoju pracu ktorou ti chce udrzat zdravie.
A ak budes aj na “koze”. Tak uplne zaklad je uvolnit sa. Ja ked som bola “napata” tak to bolelo. Potom dr ze kluuuud. Uvolnite sa. Sam citil a videl ze som v “strese”. A ozaj.

oblecenie99
26. aug 2024

Uvoľni sa, dýchaj, a bude to úplne v pohode.Ja mám takú TOP trojku horúcich kresiel, poradie:
1. Kaderníčka
2. Zubár
3. Gynekológ
😁

pe_mi
26. aug 2024

Nenávidím gynekologické vyšetrenia ,už aj preto by som nikdy nechcela byť tehotna.myslim tesne pred pôrodom toľko krát ťa prevrtaju na koľko prstov, na koľko prstov..nočná mora 😅🙆😅🙆 nemôžem za to.neznesiem to 😁😁