Je bezpečné ísť do mora počas šestonedelia?

juli43
26. aug 2023

Dobry deň prajem chcem sa opýtať či je to bezpečne a či máte niektorá stym skúsenosť ísť do mora 3 a pol týždňa po pôrode bola som šitá zvnútra 10 stehov a zvonku 4 , nejaké už výpadali a trosku stále špinim.
Ďakujem za odpoved

simsalabim
26. aug 2023

@juli43 urcite nie, riziko infekcie je velke, maternica sa zavinuje a zatvara.

amelia89
26. aug 2023

😮 no to teda urcite nie

nikpa
26. aug 2023

@juli43 to myslíš vážne?

zuzubb007
26. aug 2023

Jasne, ze nieje ako to dakoho napadne, das si taku infekciu, ze potom sa budes spamatavat pol roka

kikuska872
26. aug 2023

@juli43 😳🤦‍♀️
... kde sa v 21.st stratil "sedliacky" rozum.
Verím však , že je tento príspevok vymyslený, z dlhej chvíle autora.

biankaaaa
26. aug 2023

🤦🏻‍♀️

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
samimami777
26. aug 2023

To nemyslíš vážne však ??? ? Každý gynekológ ti povie že počkať tých 6 týždňov je MINIMUM inak hrozí veľké riziko infekcie a ani neuvažuj o tampóne že si dáš do vody ! Tampón počas šiestich týždňov po pôrode by si používať vôbec nemala (ideálne ešte dlhšie). Mohlo by totiž dôjsť k podráždeniu steny pošvy, ktorá je po pôrode mimoriadne citlivá a hrozí riziko infekcie. Ak ti stojí jedno kúpanie za poriadne bolestivú infekciu a kŕmenie sa ATB nech sa páči.

anjelicek26
26. aug 2023

Mozes,po kolena.

xckaret
26. aug 2023

@juli43 to nemyslis vazne? A dieta tiez beries k moru?

loliki
26. aug 2023

@juli43 Ja by som nešla ani k moru 3 týždne po pôrode. Veď si hádam vedela, že si tehotná, snáď ste si neobjednali dovolenku pri mori hneď po pôrode. Nechápem.
Ale teraz som pochopila, prečo sú tam tie žraloky.

januska12323
26. aug 2023

Jasné aj bábätko tam namoč aspoň nemusíš krstiť.

cimage
26. aug 2023

3 tyzdne po porode a takto sita ides k moru? Ja som clovek co neobsedi a sestonedelie som neprelezala doma, ale takto by som to neriskla. Celkovo ist do inej krajiny by som neriskla. Aj ked sa citis fit, sestonedelie je pre nieco.

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petamich
26. aug 2023

zeny, pokojne moze napr. pri tom mori zit 😀 teda aspon tomu verim ale tak ja som pocas 600N nevedela sediet a chodit, nieto k moru ist
a autorka nie, urcite nie, riziko infekcie je pocas 600N naozaj velke a ver mi nechces zbytocne riesit komplikacie s tym spojene

ruzovakrava
27. aug 2023

@petamich ver tomu že takých čo idú zo svk napríklad do chorvátska autom počas šestonedelia je viac. Tiež jednu takú poznám, 4t po pôrode ide takto na dovolenku a nakoľko jej dieťa vo vajci plače, tak cestujú tak že ho drží na rukách 🙃 človek si pomyslí že stretol maximálne blbého človeka a o chvíľu stretne ešte blbšieho.

petamich
27. aug 2023

@ruzovakrava och to je hrozne 😵‍💫 asi mas pravdu, ze som kusok naivna

taktotedanie
27. aug 2023

Ved to moze byt slovenka zijuca v zahranici pri mori

sovica
27. aug 2023

@taktotedanie Môže, ale s veľkou pravdepodobnosťou nebude, keďže založila aj diskusiu "Kedy ste leteli prvýkrát s bábätkom?". Podľa tejto diskusie predpokladám, že dovolenka v zahraničí - letecky je už zaplatená. Len dúfam, že s novorodencom nevymysleli žiadnu exotiku🙈
@juli43 Ako píšu kočky vyššie, nie je to veľmi dobrý nápad. Riziko infekcie je veľmi veľké. Ja by som to rozhodne neriskovala. Prečo ste si dovolenku nenaplánovali najskôr 2-3 mesiace po pôrode, keď ste už silou-mocou chceli ísť oddychovať. Ty si tú dovolenku vôbec neužiješ, lebo budeš musieť byť len na "suchu" a starať sa o novorodenca. A ak riskneš ísť do vody, koleduješ si o problémy...