Intímne svrbenie po šestonedelí

nikiki29
29. júl 2019

Ženy poraďte mi. Je mi síce trápne o tom písať, ale už neviem ako si pomôcť.
Krátko po šetstonedelí ma začalo všetko dolu svrbieť. Problém je len z vonku, okolo vchodu, hrádza a mierne ku konečníku. Nesvrbí to 24h denne, je to skôr také nárazové. Gynekológ nič nenašiel, na pohľad povedal, že asi nejaký zápal, no stery bez nálezu.
Skúsila som už asi všetko, Rosalgin, rôzne druhy Lactacydu, Idelyn, detské mydlo,... nič to neukľudnilo. Volala som sestričke, tá mi odporučila zmeniť prací prášok, že možno mám alergiu a používať detské mydlo. Bez efektu samozrejme... 😕 Keď som navštívila gyn druhy krát len na mňa pozeral, že čo tam chcem zas, že nič tam nemám. Predpísal čípky, mastičku a urobil nové stery, no stále nič... skúsila som aj čípky na hemoroidy či to nevychádza odtiaľ no tiež nepomohli (s hemoroidmi problém nemám, ale mala som chvíľku po pôrode).
Nič nepomáha. A ja by som si najradšej vyškriabala kožu 👿😢
Kam mám ísť? Zas gyn? Kožné? Obvodná? Je pre mňa dosť trápne ukazovať sa takto kadejakým doktorkám keď gyn nepomohol 😕 trvá to 3 mesiace... 😞

misica16
29. júl 2019

@nikiki29 ahoj môže to byť aj lichen ten ti stery neodhalia. Skúsila by som určite kožné a opýtala sa nato. Po pôrode sa to zvykne zhoršiť. Ak je to alergia, aj to by ti na kožnom povedali. Takže podľa mňa na kožné sa pýtaj. Výmenný lístok ti môže dať obvodná, ale aj tvoj gynekológ. Inak milé odnich, že ťa takto odbili to je sila

ikonica
29. júl 2019

@misica16 na kozne listok nepotrebuje

misica16
29. júl 2019

@ikonica ja keď som bola prvýkrát tak som potrebovala, ale to už bolo dávnejšie takže je možné, že nepotrebuje.

nikiki29
autor
29. júl 2019

@misica16 ďakujem, zavolám na kožné a spýtam sa... lebo už som z toho zúfalá ako sa to ťahá so mnou 😕

whatever1
29. júl 2019

@nikiki29 Mozno blba otazka, ale skusala si sa den, dva neskrabat? Na ulavu namiesto drazdenia nieco studene, alebo vlazna sprcha..mozno ak nechas to miesto v klude tak to prejde a ak nie tak sa objednat u koznej.

misica16
29. júl 2019

@nikiki29 no ja ti radím len z mojich vlastných skuseností. Pred tým som ani nevedela, že čosi také existuje. No môže to byť to aj nemusí. Za návštevu isto nič nedáš. Áno verím, úplne chápem, že je to neúnosné. Potom daj vedieť ako si dopadla, kľudne aj do správy 😉.

nikiki29
autor
29. júl 2019

@whatever1 áno skúšam nedráždiť, sprcha pomáha, ale akonáhle z nej výjdem svrbí to hneď zas 😞 najhoršie je že sa na to svrbenie aj budím 😕

misica16
29. júl 2019

@nikiki29 no viem si predstaviť, mne už zaberá iba hormonálna masť. Ale záleží od toho, čo to bude. Po návšteve doktora budeš múdrejšia. Pri tom lichene je to svrbenie taký sprievodný jav, ale nechcem strašiť, treba čím skôr na kožné a uvidíš 😉

janage
29. júl 2019

@nikiki29 mozes skusit este bud hypermanganovy kupel alebo obklad, je protizapalovy a mal by to trosku ukludnit. V lekarni stoji prasok par centov a ked sa opytas presne vysvetlia ako pouzivat.

janage
29. júl 2019

@nikiki29 a este existuju take ceske vlozky s probiotikami alebo antisepticke zn. Carin alebo oasis uz som videla aj v supermarketoch dostat

nikiki29
autor
29. júl 2019

@janage mala som aniónové ale tie boli nič moc tak pozriem tieto 😊 hypermangán poznám, nenapadlo ma ho skúsiť...

janage
29. júl 2019

@nikiki29 tieto ani nie su ovela drahsie od obycajnych