Info o polycystických vaječníkoch

dorothy13
4. jún 2022

Ahojte dievčatá. Chcela by som radu, pomoc alebo podporu. Nemám ani jeden vajcovod,jedno dieťa mám,keď sme sa snažili k druhé ,hneď som otehotnela ale zle. Vždy to bolo mimo. Podarilo sa nám ale otehotnieť hneď. Teraz chceme ísť na Ivf. A k veci. Už predtým mi dvakrat Brali hormonalny profil a,že ovarialna rezerva super. Aj keď pozerala na utz tak vajíčok dosť aj vždy mi potvrdila dr keď som mala ovulaciu.viem aj kedy. Avšak pred 6mesiacmi mi začala haprovat menštruácia,chodí načas,ale je slabá. Teraz sme šli do centra asistovanej reprodukcie a dr. Mi spravila hormonalny profil a povedala že mám PCOS. Celkom ma to šokovalo,nakoľko keď som si čítala ,tak mi to nejak nesedí. Otázka znie,je možné ovulovat keď mám PCOS? Ako podporiť správne zrenje vajíčok a obmedziť tento syndróm. Je pravda,že veľa jem tučných jedál. Tučná niesom ,ale možno to môže byť tými jedlami. Proste ako sa vám to prejavuje? Dakujem

kikatina14
4. jún 2022

@dorothy13

Ahoj ..mám pcos , síce mám oba vaječníky ale snažili sme sa 6 rokov .. pred rokom som bola u endokrinológa kázal mi obmedziť sacharidy a športovať ..určite vyrad tie tučné jedla a čo najviac zeleniny papaj .. 6 rokov snaženia plakania a v októbri som sa rozhodla cvičiť len som vonku behávala zmenila stravu a v januári som ostala tehotná a čakám svoje vytúžené dievčatko ❤️❤️ Ja som mala vždy len anovulacne cykly .. vo februári som mala naplánovanú iui a mesiac pred som otehotnela prirodzene ❤️❤️Drzim palčeky .. ale isto z vlastnej skúsenosti snaž sa obmedziť sacharidy to je dôležité ! ;) na Slovensku ma zanedbávali odišla som žiť do Nemecka a super endos mi poradil sacharidy bokom a vyšlo to, a to som mala doslova vaječníky dostrielane od cýst .

A ešte dodám ms som mala každé dva mesiace

dorothy13
autor
4. jún 2022

@kikatina14 ďakujem ,že si odpísala,si veľmi zlatá. Idem teda na prisnu diétu,aby nám ivf vyšlo na prvý pokus 🙏len sa bojím tých prognoz čo píšu o rakovine? O Tom ti nič nevravel gynekológ? A ja mám menzes zatiaľ ako hodinky,len slabý , aj tu ovulaciu ok,preto mi to nesedí s PCOS. Ale možno existuje nejaký slabší TE. Syndróm? Ja už neviem,som z toho jeleň. Tebe gratulujem k bábätku ❤️❤️❤️❤️z celého srdca

dorothy13
autor
4. jún 2022

@kikatina14 a ešte prosím, čo také jesť ,čo konkrétne obmedziť? Bielu múku, tučné , vyprážané? Nejaké typy

luccija
4. jún 2022

@dorothy13 celkovo sacharidy zemiaky, ryžu, cestoviny...