Hučanie - dunenie v ušiach

sirema
9. dec 2017

Ahojte, uz nejaky ten cas trpim tetaniou, viem, ze priznaky mozu byt ozaj vselijake - brala som antidepresiva, a vlastne vtedy sa zacalo to moje dunenie v usiach - pozrela som vedlajsie ucinky antidepresiv v pribalovom letaku, samozrejme, ze to patrilo medzi vedlajsie ucinky (tinitus), ale uz dake 3 mesiace antidepresiva neberiem (som tehotna) a to dunenie mam stale :( sice nie kazdy den, ale deje sa mi to...mate s tym niekto skusenosti - ked ste brali antidepresiva alebo nasledkom tetanie?

lulia
9. dec 2017

@sirema ahoj .ja mam tiez tetaniu poznam to dobre a viem ako sa citis...na hucanie v uchu mi moj neurolog predpisal lieky tebokan a po asi 7 dnoch mi to hucanie ustupovalo a po vybrati vstekych tbl uplne prestalo ...ja si myslim ze by si to aj ty mohla skusit je to na prirodnej baze 🙂

sirema
autor
9. dec 2017

@lulia juj dakujem ti za radu, ja uz som sa bala, co ine hrozne zase somnou je 😀 a neurolog ti povedal, ze je to z tej tetanie?

keduska
9. dec 2017

@sirema aj ja mam tetaniu a hucalo mi. Pomohla mi joga na chrbticu, vacsinou su to stuhnute svaly, nervy, slachy, kasli na tabletky, vyskusaj.

lulia
9. dec 2017

@sirema anoo ze to je z tetanie ...aj problem s chrbticou ,vyskusaj to a potom napis 🙂

nativanativa
9. dec 2017

@sirema ahoj ..ja mavam uz dlhodobo busenie srdca - isla som teda k lekarke a ona mi povedala ze je to tiez tetania . Mam predchadzat stresu a dala mi recept na nejake antidepresiva . Ze vraj je to v dnesnej dobe uplne bezne . Lieky ale neuzivam vobec

montemotherone
9. dec 2017

@sirema tebokan je z ginka biloba, to asi nebudeš môcť. Skús v malom množstve dumbierovy (zazvorovy) čaj. Rozširuje cievy, môže zabrať. Ale skôr cez deň, nie večer. A áno, hučanie súvisí s tetaniou, aj s psychikou...

katulienkax
9. dec 2017

Alebo nemusí, ja to mam asi z poškodených nervov ☹

sirema
autor
15. dec 2017

@keduska @lulia aj vam zaliehalo v usiach niekedy alebo piskalo? Lebo aj to sa mi stava 😒

lulia
15. dec 2017

@sirema veru ano ,ale ako beriem tebokan tak mi je ovela lepsie

diana20
15. dec 2017

@nativanativa ahoj, hneď ti dala antidepresiva? A mas nejaké psychické problémy z toho? Ci len tak ti to dala? Nechápem tomu, lebo tetania je problém s nervami a niektorí ľudia to znášajú psychicky zle, vtedy je tetania horšia a dávajú im antidepresiva.. Ale inak nechápem prečo dávajú len tak takéto lieky..

nativanativa
15. dec 2017

@diana20 nemam prave ze vobec ziadne psychicke problemy . Dala mi recept - ani neviem ake to boli lieky - ze ked budem vela v strese tak si mam dat polku len . Ale ze skor sa mam prestat stresovat aby som neuzivala lieky a prestat pit kavu a nahradit radsej zelenym cajom ..nevybrala som si ten recept . Takze neuzivam ziadne lieky

sirema
autor
11. jan 2018

Baby, a to sa vam zvyklo stat, ze pri pri hucani v usiach vam v nich aj zalieha? Mne sa zvyklo v noci stat, ze sa uz zobudim na to, ze mi "odlahlo", ze zrazu pocujem zvuky hlasnejsie, aj vlastne dychanie, normalne ma to vie vydesit :/