Hrčka v slabine

majus142
8. jan 2023

Ahojte žienky.
Prosím,stretla sa niektorá s niečím podobným?
Od puberty sa mi občas objavila hrčka v slabine,ktorá hneď aj zmizla,čiže som to neriešila.
Ale teraz už dlhodobo sa mi objavuje vždy počas ovulácie a je tam až doma príchodu menštruácie a pobolieva.
Ide zatlačiť,čiže zrejme je to pruh.
Chirurg ale pruh pred rokom nenahmatal,ani sono ho neodhalilo.
Gynekológ aj obvodná to isté,vraj tam nič nehmataju.
Ja to ale cítim,keď to vylezie,je to dosť veľké a aj ma tá strana pobolieva.
A reaguje to na cyklus.
Stalo sa niekomu,že doktori neboli schopní pruh diagnostikovať?
Som už z toho na nervy,ďakujem pekne

ja_mama
8. jan 2023

Moze to byt aj uzlina. Na sone ju nemuseli vyhodnotit ako zvacsenu - mohla byt v norme, takze nalez bol v poriadku. Pruh by si snad chirurg alebo sonografista vsimol. Uzlina sa moze zvacsovat/zmensovat, mozno aj reagovat na cyklus - skus sa spytat dr.

20erika07
8. jan 2023

Ake velke cca? Presne v slabine?

majus142
autor
8. jan 2023

@20erika07 cca 3 cm,možno viac,keď to vylezie, ani nie priamo v slabine,skôr v podbrušku,zasahuje to do oblasti veľkých pyskov

casillas28
8. jan 2023

@majus142 si moj pripad uplne...u mna stale ze nic nevidia, chirurg 80 rocny doktor ktory ledva na ma siahol a az ked som isla za znamym lekarov cez pol svk ze mam uz aj bolesti tak povedal ze ano je to pruh a dost velky a do 3 dni mi to laparoskopicky spravili...dokonca to bolo v stadiu ze prietrz sa robila uz aj na druhej strane cize natahovali sietku na obe strany...treba zmenit asi doktora a tlacit na to.ze ta to aj boli a nie je to prijemne..mozno sa preberu...vela stastia

majus142
autor
8. jan 2023

@casillas28 no teda..ďakujem Ti za reakciu..a reagovalo ti to na cyklus? Resp.ani na sone ti to nevideli?

20erika07
8. jan 2023

@majus142 tak to sa skor veru podoba na pruh , a chodis k dr aj vtedy ked to mas prave tak dost vystúpene? Skusila by som ineho chirurga, ale nehovorila by som , ze tí predtym vobec nic nenasli

casillas28
9. jan 2023

@majus142 ked som mala cyklus mala som nafuknute brucho a ano vtedy mi to vystupilo viac..ale aj mimo cyklu necakane hocikedy ale vedela som si to zatlacit...na sone najskor nic ale potom ked som uz bola u lekara mi to ajnnahmatal rukou ...mala som sa nadychnut a zadrzat dych a pekne ho vedel najst...treba doktora asi zmenit alebo byt viac neprijemna nech ta riesia...

majus142
autor
9. jan 2023

@casillas28 ďakujem Ti zo srdca😊

majus142
autor
9. jan 2023

@20erika07 bola som len raz a potom na sono, áno máš pravdu,treba skúsiť inde vyšetriť,ďakujem Ti ,že si reagovala 😊

majus142
autor
9. jan 2023

@casillas28 a mala si to dlho,kým si to začala riešiť?

20erika07
10. jan 2023

@majus142 za nič, dufam, ze sa dockas konečne poriadneho vyšetrenia a riesenia problemu😊🍀

casillas28
10. jan 2023

@majus142 ano 9 rokov, obvodna mi tvrdila kym to meboli ze to je ok (blbost)...ale zacala som riesit az ked to zacalo boliet...mne uz potom aj zacala trpnut z toho noha cize nebolo uz na vyber..mala som to riesit a tlacit na to skor 🙂

majus142
autor
10. jan 2023

@casillas28 moje nervy,tak tiež dlho 🙄 ti vravím,ja od puberty,keď som prišla k dr,už to tam nebolo,potom sa to roky neukázalo,len sporadicky,teraz to tam mám skoro v kuse a oni že nič tam necítia🙄skúsim iného chirurga fakt,už vseliake veci má napádajú,že čo to je keď to nevidia

casillas28
10. jan 2023

@majus142 by som tam prisla a cakala dovtedy kym sa to obajavi a ukazala im ze ako to ze nic...to je ta ochota lekarov obcas...nuz proste stazuj sa na bolest velku a potom ta asi az zacnu brat vazne