Hrčka v prsníku

mariadre
28. nov 2023

Ahojte dievčatá prosím vás tie ktorým vám našli hrčku v prsníku a povedali že sa nemáte čoho báť že to nevyzerá na rakovinu podstúpili ste biopsiu? A ak áno potvrdila biopsa to čo aj lekári?

lorin29
28. nov 2023

@mariadre aj ja mam ale sú to neškodné hrčky.. Keby si si prehmatala celé prsia ich nájdeš možno aj viac... Nešla som na biopsiu... Keby sa im niečo nezdalo hneď to povedia

kubkovamama
28. nov 2023

@mariadre ahoj, všetko je veľmi individuálne, hrčka je čo? To ti museli povedať pri sone (mamografe), hrčky sú aj cysty,podkozné,tukové,atd.Mne vybrali,na histologiu išla celá,biopsiu predtým nerobili.

msnesquik
28. nov 2023

@lorin29 ja tam mam tiez vselico, a aj ked viem, ze by som sa mala kazdy mesiac prehmatavat, nerobim to, lebo vzdy nieco najdem a ptm pomaly nespim...tym nikoho neodhovaram, len hovorim svoju skusenost, ze ja mam tie prsia take hrckate, ze proste nemam sancu tam nieco najst

mariadre
autor
28. nov 2023

@lorin29 Bola som u troch lekárov všetci povedali že to nevyzerá byť na rakovinu. Robili mi sono sonagrafiu mala som výmenný aj na mamografiu a radiologicka povedala že nebude potrebná mamo ale pre moj pokoj mi môže odporučiť biopsiu aby som si bola 100% istá a že je to na mojom rozhodnutí či ju podstúpim...vraj len pre môj pokoj

mariadre
autor
28. nov 2023

@mariadre a ešte niečo viem o nej približne 2 mesiace nebolela vôbec ale včera večer začala mierne...skôr to je ako taký tlak nie bolesť

lienocka2808
28. nov 2023

@mariadre ved chod na mamografiu este. Ak sa im nieco nebude zdat poslu ta neskor na biopsiu.

mariadre
autor
28. nov 2023

@lienocka2808 zo sona usúdila že.mamografia nieje potrebná a biopsiu mi môžu spraviť ak to chcem mať 100% potvrdené tak neviem čo robiť bojím sa.neskutocne

anita419
28. nov 2023

Ja to mám podobne, sleduje sa to pravidelne, chodím len na sono ale pred casom som podstúpila biopsiu, bolo to také rýchle rozhodnutie, počas kontroly (USG vysetrenie) mi navrhol doktor že či nechcem urobiť odber vzorky, ono to nevyzerá zhubne len vravel že je dobré vedieť čo to je - aj nezhubnych hrčiek je veľa druhov. Takže to bolo fakt chvíľka, nič strašné a o týždeň bol vysledok.

lienocka2808
29. nov 2023

@mariadre chod na biopsiu. Takto nebudes mat pokoj a budes iba v strese

mariadre
autor
29. nov 2023

@lienocka2808 som objednala ale neskutočne sa bojím

ika11123
29. nov 2023

@mariadre veľa žien má hrčky a keby len jednu

banalu
29. nov 2023

Ja som si nahmata sama (samovysetrenim), bola som na sono aj biopsiu (v anglicku). Vyberat to nechceli, lebo mi bolo povedane, ze zjazvenie by bolo vacsie ako samotne hrcky. Klasifikovane to mam ako fibroadenom a sleduje sa kazdy rok sonom uz tu na SK. Po kojeni sa dokonca zmensil 🤷‍♀️
Ak by som si to nasla teraz, dala by som si ho vybrat, ale zijem s tym uz 10 rokov a az na predmenstruacne obdobie, ani neviem, ze tam nieco mam.

mariadre
autor
29. nov 2023

@ika11123 ani ja nemám len jednu... tento váš komentár je akože čo??? Nechápem

ika11123
29. nov 2023

@mariadre že sa zbytočne obávate ešte si tým stresom privodite iné ochorenia...aj ja ich mám a keby len jednu dokonca také že mi ich vidno na prsníku chodím pravidelne na kontroli a sa to sleduje.A keby som sa mala za každým takto stresovať skončim na liekoch netreba stále myslieť iba na to najhoršie .

lienocka2808
29. nov 2023

@mariadre iba ta ukludnim, že drviva vacsina hrciek je nezhubna. Je jasne, ze sa bojis, ale ked na sono to vyhodnotili ako v pohode, asi by som sa trocha ukludnila, lebo cas do biopsie a dva tyzdne cakania na vysledok ta znicia. skus sa ale este objednat na mamo, nechapem preco idu rovno invazivnou metodou a idu do teba pichat

simca06022011
29. nov 2023

ja mam cele prsia hrckate, na sone nic, ked sme nasli vacsiu prvykrat biopsiu mi urobili do tyzdna, vybrala sa asi o rok, kedze mna nebavilo s tym behat na sono stale a bolelo ma z toho "vsetko". Biopsia bola uzavreta ako fibroadenom, ale po vybrati to bol mammarny hamartom. Cize nic vazne. urcite ak by si neboli isty na sone, hned by ta objednali na biopsiu (mna objdnali hned, vlastne som sa o tyzden iba vratila s odporucanim od gynekologa).

mariadre
autor
29. nov 2023

@simca06022011 kde si bola? Mňa práveže dala tiež na biopsiu ale len kvôli môjmu pokoju inak tvrdí že to nieje nič vážne podľa sona ani na mamo má nedala

mariadre
autor
29. nov 2023

@lienocka2808 veď ja som mala lístok aj na mamo po prípade sonografiu vyšla sestrička že o mamografii rozhodne pani doktorka podľa vyšetrenia spravila mi len sono a už o biopsii som začala ja inak ma ubezpecovala že sa nieje čoho báť a že keď chcem že mi teda spraví biopsiu aby som to mala 100% potvrdené že to nieje rakovina...ja sa len bojím čo ukážu výsledky 😭

simca06022011
29. nov 2023

@mariadre ja v BB novamed vtedy, aj sono aj biopsia, a ktonrolne sono som si dala robit potom inde v BB, vybrat som si to potom dala v mammacentre, viac menej som to "nakazala" lekarke :DDD