Hrčka na krčku maternice

18. máj 2024

Ahojte chcela by som sa spýtať či má niekto s týmto skúsenosti. Čítala som o tom, že sa dajú zistiť podľa krčku maternice plodné dni tak som to chcela skúsiť 🙈🤷‍♀️ a pritom som si na krčku nahmatala dve malé hrčky. K doktorovi idem samozrejme v pondelok. Žiadne ťažkosti nemám...som pár dní po menzese. Nemáte niekto s týmto podobné skúsenosti? Hľadala som na internete a našla som len samú rakovinu a som z toho na nervy. Ďakujem

reanda
18. máj 2024

mozu byt polypy.. neskodne

elemele
18. máj 2024

Hrčky na krčku maternice sú najčastejšie Nabothove cysty. Má ich veľa žien, sú neškodné. Ak pravidelne hodíte na preventívky, nekrvácate a pod., vôbec by som sa nebála.

autor
18. máj 2024

@elemele práveže som minulý rok vynechala prehliadku

elemele
18. máj 2024

To samozrejme nie je dobré, ale nič to neznamená. Ja som tiež utekala ku gynekológovi s hrčkou na krčku a vysvetľoval mi, že rakovina KM väčšinou nie sú hrčky, býva to citlivé, bolestivé, krvácajúce. Tú hrčku mám už 3 roky a nijak sa nemení 🙂. Netreba sa hneď báť.

autor
18. máj 2024

@elemele ďakujem aspoň trochu som sa ukludnila a nejako hádam do pondelka vydržím. Viem, že som hlúpa že som minulý rok nešla a dúfam, že to bude v poriadku 😕

jaskolka
18. máj 2024

Skus sa ukludnit, najlepšie ti to povie doktor, keď ťa vyšetrí.
A podľa možnosti si nájdi iný spôsob na zisťovanie plodných dní, je ich celkom dosť(bazalna teplota, hlien, ovulacne testy) . A nie si zbytočne "babrat" do krčku maternice neviem koľkokrát do mesiaca a ešte si tam nebodaj zaviesť dáku infekciu alebo sa poranit🙈