HPV negatívne

lj31
5. aug 2021

Ahojte kočky, prosím Vás.... bola som na klasickej preventívke, kde som si dala spraviť doplatkový odber. O pár dní mi volali z ambulancie, že som mala dáku zvýšenú hodnotu zo steru, a že to posielajú na HPV. Samozrejme, že som sa zľakla a začala hladať info ... Pred pár dňami došiel výsledok HPV negatívne... chcela by som sa len spýtať, keď sa sleduje HPV sledujú sa všetky "formy"? aj HPV 6 a 11??? neviete poradiť? .... pýtam sa hlavne preto, lebo mávam opakované zápaly ,,,,skoro každý mesiac....tak či to nie je spôsobené tým...vďaka

prieloznicasi
6. aug 2021

ak máš HPV negatívne môžeš byť uplne v kľude 🙂
dôležité je či je vírus prítomný a ak nie je tak sa nemusíš stresovať. Až keď je vírus prítomný až potom sa zisťuje typ, ktorý máš. Ja som s tým bojovala snáď 4 roky každého polroka hraničné výsledky a potom 1x dobré. A potom zas zlé hraničné výsledky a teraz 2 x po sebe dobré... som rada ale myslím si že hpv stále aj tak mám. Ja som mala oba vysokorizikové typy. Tak uvidíme som mladá snád si telo s tym poradí.
Pokial máš stále zápaly mali by ti porobiť aj iné odbery... napr na ureaplazmu a tak...
@lj31

lienkashoppingqueen
6. aug 2021

baby viete ze existuje aj ockovanie HPV?

prieloznicasi
9. aug 2021

@lienkashoppingqueen nie vyšla som z jaskyne 🙂 🙂 🙂 🙂

lienkashoppingqueen
9. aug 2021

@prieloznicasi aha. Ja ho mam. Drzim palce.

prieloznicasi
10. aug 2021

@lienkashoppingqueen pozri, príde mi už zbytočné dávať sa očkovať pokiaľ HPV v tele už mám. V tomto prípade, môže očkovanie situáciu zhoršiť ale aj zlepšiť. A hlavne vakcína je najúčinnejšia pri mladých dievčatách. KEby som HPV nemala možno by som do toho šla 🙂

lienkashoppingqueen
10. aug 2021

@prieloznicasi myslim, ze si sa asi neinformovala spravne. Je viacero typov virusov pred ktorymi Ta ockovanie chrani.

prieloznicasi
10. aug 2021

@lienkashoppingqueen mám dobrého gynekologa ktorý ma veľmi dobre informoval a propaguje toto očkovanie. Mám typ 16 aj 18. Keď už mám tie tak nejakých tých pár zvyšných čo spôsobuje bradavice a môžem sa nimi nakaziť je podľa mňa už zanedbateľný problém.

lienkashoppingqueen
10. aug 2021

@prieloznicasi ako uznas za spravne.