Hormonálny profil a migrény

27. jún 2024

Ahojte, trpím na migrény. Najskôr bývali 1x do mesiaca okolo MS. Nešla som k dr pretože som vedela že to je hormonálne a zaberajú mi sumatriptány. No teraz mávam migrénu aj 3x do mesiaca. Chcela som sa opýtať robili niekomu kvôli tomu hormonálny profil a teda ukáže tam niečo? aká je liečba

stellarstar
27. jún 2024

Koľko máš rokov? Nie si v perimenopauze?

kacena4
27. jún 2024

3x do mesiaca je super, ja som mavala 10-15x do mesiaca teraz som na biologickej liecbe a je ich o 1/2 menej. nikdy som neriesila hormonalny profil

autor
27. jún 2024

@stellarstar mam 42 rokov.

morusha
27. jún 2024

@kacena4 A kto ti navrhol biologickú liečbu? Tiež sa trápim ☹️

stellarstar
27. jún 2024

A máš aj iné príznaky?

autor
27. jún 2024

@stellarstar myslim ze nie. Umerne k veku 😀

autor
27. jún 2024

@stellarstar no mozem si spravit test na menopauzu to ma vobec nenapadlo. Potom si kupim nejake doplnky na to

dajanah
27. jún 2024

Ja mavam migreny tak 10x do mesiaca, nastastie mi zaberaju lieky (niekedy ibalgin, niekedy az relpax), ale u mna je ich velmi vela z chrbtice, ako som zacala silovo cvicit a do toho joga a fyzio je to z mesiaca na mesiac lepsie. Tie hormonalne migreny neovplyvnim nicim ale vyrazne sa mi podarilo zredukovat tie nehormonalne.

kobz
27. jún 2024

Ahoooj, práve riešim niečo veľmi podobné, len ja mám aj menštruáciu veľmi nepravidelnú, niekedy dostanem na 21. Deň, niekedy na 35. a veľmi silnú. Preto mi robili hormonálny profil a vyšli mi vyššie hodnoty, takže ma poslali na endokrinológiu. S migrénami som skončila na neurolke, kde mi potvrdili na MR veľmi silné migrény, ktoré mi zanechávajú jazvy na mozgu, a taktiež mi potvrdili obojtypovú tetániu a stým ma opäť poslali na endo. Teraz som objednaná a idú mi robiť komplexné endo vyšetrenia, lebo predpokladajú, že to všetko súvisí práve so štítnou žľazou.

alickapusinka
27. jún 2024

Ja ak dostanem migrénu v začiatkoch pomáhajú lieky ale teraz som 3 krát po sebe skončila na infúziách v nemocnici. Dajú mi morfin do infúzie hlava má prestane ale celý deň na druhý len vraciam v kuse pokiaľ sa ta látka s tela nedostane vonku.

autor
27. jún 2024

@kobz fiha, tak to ma zas "navnadilo" ze sa dam asi znova preklepnut. Ale kedysi mi robili aj testy na stitnu zlazu a boli v poriadku.

autor
27. jún 2024

@alickapusinka infuziu som este nemala...ktovie ako by to zabralo

alickapusinka
27. jún 2024

tak ja som tam prišla doviezla má RZP z bolesťou som naposledy mala takú že som si myslela že som oslepla na oči a že nemám ani hlavu. Ja som kričala od bolesti. Dali ma na CT a potom mi podali infúziu s tou látkou s tým že na druhy deň vychádzala tak som strašne vracala ale prešla mi bolesť do pol hodiny. Samozrejme pokiaľ mi neurobili na komplet vyšetrenia tak až potom mi to podali .Aj cukrovku ja mám aj epilepsiu aj tetaniu aj srdce choré tak som mala cukor 29 a tlak sa mi zvýšil 210 po hodine od podania 2 infúzii a 7 injekcii ako zdrogovaná sa mi tlak znížil na 160.

kacena4
27. jún 2024

@morusha neurologicka treba splnit viacero podmienok

morusha
27. jún 2024

@kacena4 Vďaka

autor
27. jún 2024