Hormonálna nerovnováha a svrbenie pošvy

14. júl 2023

Ahojte, pravidelne sa mi opakuje svrbenie tam dole. Mala som tieto problémy pred x rokmi a trvali tiež celkom dlho, zopár rokov. Lekar mi s tým nikdy nepomohol, pretože výsledky vraj boli v poriadku. Sama som si to odsledovala, že spušťačom u mňa zvykne byť stres a zrejme sa mi rozkolíšu hormóny a hneď na to takto reagujem. Iné ťažkosti nemám, len to svrbenie 😞 Pred pár rokmi som si to vyliečila sama bylinnými prípravkami, tušim konkrétne Gynex mi s tým pomohol, no mala som z neho bolesti hlavy a aj nejaké kožné alergické reakcie. Nemáte niekto skúsenosti, čo by mi na to mohlo pomôcť a ako si prírodne pomôcť s takým problémom? Ďakujem 🙂

sara07
14. júl 2023

môžeš mať svrbenie len z toho že máš vysušenu sliznicu, skus vkladat tablety ako lactovil alebo podobne niečo na zvlhčenie je to ho dost na nete aj v lekárni
začni s kurou a potom len opakovane raz za tyžden a potom podla potreby

gejb
14. júl 2023

Nemáš intoleranciu na laktózu? V niektorych prípadoch sa to môže prejavovať aj takto...

autor
14. júl 2023

@gejb anoo mam, a o tomto som vobec nevedela 🙈 to faakt? Tak to kludne moze byt z toho, kedze som si na laktozu poslednu dobu nedavala pozor

autor
14. júl 2023

@sara07 dakujeem krasne, to moze byt tiez 🙈 vyskusam