Hormonálna nerovnováha a nadmerné ochlpenie u žien

slecnakatie
1. sep 2017

ahojte dievcata prosim poradte ako sa da riesit okrem antikoncepcie hormonalna nerovnovaha spojena s nadmernym ochlpenim u zien a nepravidelnou menstruaciou? existuje nato aj nejaky prirodny sposob? dakujem

veja232
1. sep 2017

Toto by aj mňa zaujímalo. Mám rovnaký problém. Teraz som začala brať prvý mesiac progesterón (nikdy som nemala úplne pravidelnú menštruáciu, ale posledné dva cykly mi museli pichať agolutín aby vôbec prišla), čo veľmi prírodné neni, tak som zvedavá na rady, tipy. 🙂

ivus5
1. sep 2017

mne vďaka nepravidelnej menštruácii a ochlpeniu zistili problém so štítnou žľazou, beriem Euthyrox a je to lepšie, doktorka mi povedala len toľko - nestresovať a zdravo žiť (zeleniny, ovocie a ryby) 😀

1988majka
1. sep 2017

@slecnakatie zavisi od toho aka konkretna porucha to je. a to vyzaduje predovsetkym endokrinologicke vysetrenie. pretoze nemusi ist len o pohlavne zlazy ale napriklad inu cast endokrinneho systemu ako hypofyza hypotalamus v mozgu stitna zlaza nadoblicky..a to sa vtedy riesi inak ako HAK.

bienennest
2. sep 2017

@slecnakatie ahoj, ako uz baby spomenuli treba si dat vysetrit stitnu zlazu a dat si tiez urobit hormonalny profil aby si vedela, ktory hormon robi problemy. je tiez mozne ze ak je porucha sposobena zlou funkciou stitnej zlazy, ze sa ti hormonalny profil po uzivani l-tyroxinu stabilizuje. Liecbu ti podla vysledkov nasadi lekar.

momoqui
2. sep 2017

@slecnakatie prirodny sposob na hormony bohuzial neexistuje a ak ano bude to veľmi zdlhave a neoverene. Mas urcite v nerovnovahe hormony? Existuju aj syndrom polycYstickych vajecnikov kedy su hormony v poriadku a menstruacia je nepravidelna a tiez zvysene ochlpenie moze byt.

vanessa12345
26. aug 2020

Ahojte dievčatá...chcem vás poprosiť o radu. Mám problém s ochlpením. Nešla som s tým k doktorovi pretože sa za svoje telo hanbím :( ... Mám 17 a som už z toho zúfalá nieviem čo mám robiť... Na internete som sa dočítala niečo o hormonálnej antikoncepcii, ale moc z toho som nerozumela :D ... Tie ktoré s tým máte skúsenosť prosím napíšte ďakujem ❤️

eleanor13
27. aug 2020

@vanessa12345 ahoj, nemas dovod hanbit sa za svoje telo.Lekari ta sudit nebudu, su to predsa odbornici.Je vyborne ze uz v takom mladom veku situaciu riesis.Najlepsie by bolo pre teba ist k obvodnej nech ta nasmeruje k endokrinologovi.Ten ti urobi hormonalny obraz a zisti ci je to ochlpenie sposobene zvysenymi androgenmi alebo nejakou inou hormonalnou nerovnovahou.Taka vec sa da velmi lahko vyriesit.

vanessa12345
28. aug 2020

@eleanor13 ďakujem ❤️❤️

laura0107
28. aug 2020

@slecnakatie mne na nepravidelnu menstruaciu pomahaju kvapky epam(zenske) ,je ich viac druhov.kukni na nete.su cisto prirodne.odjakziva som mala nepravidelnu,nikdy som si nenechala pichnut injekciu na vyvolanie..brala som sice dlho antikoncepciu,ale potom som ju vysadila a presla na tieto kvapky..2x som bez problemov otehotnela,bezproblemove tehotenstva..teraz kojim,menstruaciu som zatial nedostala.ale chcem zas zacat brat tie kvapky.a este tibetsky caj na nepravid.menstruaciu.aj to som pila.

laura0107
28. aug 2020

@slecnakatie no a na ochlpenie nezabralo nic..len ipl pristroj 😉

vanessa12345
28. aug 2020

@laura0107 nemám dostatok financií :/ keďže som študentka a od rodičov nechcem brať peniaze oni sami ich potrebujú :/, ale ďakujem za radu ❤️

8611
6. feb 2024

@vanessa12345 ahoj.prosim Ta ako si dopadla?mam dceru ale v nižšiom veku od teba.dakujem

vanessa12345
17. feb 2024

@8611 ahoj, kúpila som si IPL epilátor a viac už neriešim zdravotné problémy nemám takže neklamem si s tým hlavu

8611
1. mar 2024

@vanessa12345 prosim Ta a konkretne aky?dakujem

vanessa12345
1. mar 2024

@vanessa12345 keďže mám čierne chĺpky tak vidím rozdiel, nerastú mi tak rýchlo a sú také jemnejšie 🙂 .

8611
2. mar 2024

@vanessa12345 dakujem pekne velmi