Hormonálna liečba

tansulinka
5. júl 2017

Ahojte, dnes mám za sebou náročný deň a momentálne stojím pred ťažkou otázkou zjesť tú tabletku či nie ?
Od začiatku.... Pred 9mes. som porodila, menzes prišiel po 6t. potom asi 1,5mes nič a potom to začalo. Krvácala som, potom 3 týždne nič, potom zas o 2 týždne a tak sa to skracovalo a skracovalo. Nakoniec som mala max 4dni pauzu medzi krvácaním (ktoré trvalo niekedy aj 2týždne).
Lekárka mi chcela nasadiť liečbu hormónmi. Keďže som dojčila snažila som sa napraviť to pitím alchamilky a rakytníkovím olejom no nič. Šli sme k moru (moja posledná nádej) a vyzeralo to nádejne. Dva týždne pokoj a teraz cez víkend úplná potopa. Silné krvácanie, krvné zrazeniny... Dnes som bežala k lekárke tá povedala, že mám vysoko sliznicu, dokonca či som nebola tehotná, chvalabohu sa to po dlhých hodinách čakania na biochémii vylúčilo. Lekárka mi teda nasadila hormonálnu liečbu, teda musím odstaviť ihneď malú. No ja som veľmi proti tejto liečbe, keďže som sa niekoľko rokov hormónmi liečila a mám pocit, že to viac uškodilo ako pomohlo. No lekárka povedala, že ak budem takto krvácať, skončím na kyretáži.
Viete mi preto prosím niekto poradiť ?

ukulela
5. júl 2017

tazko radit ... ak mas pochybnost, skus konzultovat este s inym lekarom ... ale ja by som v tomto radsej riesila lieky, lepsia zdrava mama...

andyka321
5. júl 2017

Radsej kyretaz ako neskor rakovina prsnika. Vsetky zeny s rakovinou prsnika, ktorych som mala moznost sa to opytat brali v minulosti hormonalnu liecbu, vratane mna. U mna rakovina prisla 6 rokov po horm. liecbe. Moja rada znie: v ziadnom pripade neberte hormony.

janinah
5. júl 2017

akákoľvek liečba sa pacientovi odporúča,nie nariaďuje,je to len na tebe čo chceš, ja by som volila teraz tú kyretáž ak je to akútne a leješ,plus lieky na zastavenie krvácania a potom poriadne vyšetrenie hormonálny profil,endokrinologiu /v Ľubochni je výborný endokrinologický ústav/...

natalienka12
5. júl 2017

@tansulinka Presne ako píšu baby, hormonálnu liečbu NIE, je tam vysoké riziko vzniku karcinómu. Držím palce, aby si sa rozhodla správne.

tansulinka
autor
5. júl 2017

@ukulela presne moje slova radsej zdrava mama, len mam velky strach z tej hormonalnej. Kiezby sa to dalo riesit inak.

@andyka321 to co si mi napisala ma neuveritelne zarazilo!!! Velmi ma mrzi, ze bohuzial pises z vlastnej skusenosti. Verim vsak, ze aj ked ta postretlo nieco taketo bude to dobre ! Ja som hornony brala este ako dieta. A dlho. Dokonca niekolko rokov. Predcastne som dospievala tak mi kazdy mesiac pichali hormony na spomalenie... Neskor asi ked som mala 16r mi urobili krv.obraz na uplne ine problemy. Vyskocilo mi, ze mam vysoky prolaktin - zas hornony asi 2 roky..... nasledne cysta na vajecniku. Nastastie zmizla. Ked som sa spytala lekarky ci je to z liekov. Prikivla a bola ticho. Ked som cakala druhe babo, predtym som potratila, lekarka mi musela odporucit na zaciatku tehotenstva Dustopan, hormony a povedala " Musim vam to ponuknut, no keby ste boli moja dcera nedam vam ich" Samozrejme nebrala som ich. A od prihody s cystou som proti hocakej hormonalnej liecbe. A to co si napisala, to je hrozne......... Len co mam robit. Krvacam stale. Bojim sa ze skoncim na sale, avsak ako citam vase prispevky, mozno to by bolo lepsie ako hormony ach....
@janinah @natalienka12 dnes som skusila poslednu moznost Volala som bylinkarovi. Mojej mame velmi pomohol. Ako nespolieham na to, ze ma z toho dostane ale chcem skusit vsetko co sa da. Baby drzte palce. Tak vam dakujem za vase rady. Citim sa lepsie ked sa mam komu vyzalovat. Cely den chodim a rozmyslam co a tym. Malu som doteraz stale dojcila a teraz zo dna na den STOP stres aj pre malu. Viem, ze uz je velka aj tak...

Mam pocit, ze keby vtedy davno niekto varoval mamu a neskor aj mna co su hormony a co mozu sposobit, mozno by som tu dnes ani nepisala....

andyka321
6. júl 2017

@tansulinka veru tak, ja keby som vedela vtedy to, co viem teraz, nikdy by som horm. tabletku nevzala do ust.Lekari vam to vsak nepovedia.
Tu rakovinu som zvladla dobre aj vdaka tomu, lebo chodim kazdy rok na preventivu a bolo to vcas zachytene, ale prezila som si svoje, uz je to 8 rokov po liecbe. Prajem vsetko vdobre.