Hormonálna joga a jej pomoc pri neplodnosti

leria
7. nov 2012

http://www.getskills.com/hormonalna-joga-kosice...
dávam vám do pozornosti tento seminár....nedávno som čítala v nejakom ženskom magazíne o hormonálnej joge a jej pozitívnych účinkoch pri ženských problémoch aj pri liečení neplodnosti....možno som tu neprišla so žiadnou novinkou a preto ak sú tu baby, ktoré s týmto cvičením majú skúsenosti, budem rada ak sa s nimi podelíte 🙂

zuzka105
8. nov 2012

skoda ze je to v KE...som sa o tuto temu zaujimala prednedavnom, ale som nic v okoli TN, PU, PB nenasla a ludi co som oslovila, cvicitelov jogy, tak robli vsetky mozne len nie hormonalnu...takze ak niektora viete o moznosti v trencianskom kraji tak dajte vediet pls.

kristina81
10. nov 2012

Ahojte.Ja som nedavno tiez zacala chodit na jogu.Nie sice na hormonalnu ale Ash tanga.Zacala som s tym hlavne koli chrbtici ale osobne si myslim,ze aj ta ma pozitivny vplyv na podporu plodnosti.Totiz prekrvujes s tym vsetky vnutorne organy.Pri ms som si vsinla,ze ho nemam bolestivy a stal sa kratsi.Ale to je len moj nazor.Inak na youtube si viete vyhladat cvicenia na hormonalnu jogu. 🙂

horana
10. nov 2012

Ja cvicim dhlu dobu jogu, tu klasicku. Teraz je moderne si z nej ako celku istu cast vypichnut nazvat si to roznymi nazvami, snad aby to navonok vyzeralo viac moderne, a uz to ide. Podla kvality cvicitela tato odstiepena joga nemusi byt apriori zla, no najvacsiu ucinnost ma stale cim starsia a klacikejsia joga, vychadzajuca z povodnych schem a teda system ktory sa tomuto snazi co najviac blizit. Ktora rozvija organizmus ako celok. Samozrejme moze nam pomoct cojaviem ked mame bolesti chrbta, uz len ked si vypichneme len cviky na chrbat, nepopieram, urcite ano, ale ono by pomohli zakladne zostavy ako take, nakolko bloknuta oblast moze byt len dosledok nerovnovahy inde. Vzdy je najlogickejsie vyladit celok, tym sa vyladia aj vsetky casti.
Myslim ze ze ked clovek zvladne zaklady, je mu lahsie pochopit logiku a vacsiu ci mensiu "podarenost" podmnozin jogy. Ked vsak uz zacne s nejakou prekruteninou (power joga, atd...) nikdy sa mu nezjavi ta celkova krasa jogy.
Hormonalna joga je kazda dobra joga. Ona totiz ako taka posobi nie na to vonkajsie (svaly) ale na vnutorne organy, ich prekrvenie a hormonalna oblast je prave ta hlavna ktoru joga zasahuje. Vyrovnava organizmus ako celok, harmonizuje ho. Preto mi uz samotny nazov "hormonalna joga" pripada ako protimliv ci lepsie povedane zdvojmluv 🙂, alebo ako marketingovy tah. Ako nemusi to byt nic zle, nicmenej uplne vam staci cvicit pod dohladom dobreho cvicitela (z videi nutne spravite spustu chyb) hociaku kvalitnu jogu (slovenka jogova asociacia mala volakedy kvalitnych ludi, neviem ako teraz) a hormonalne ucinky mate iste.

key
13. feb 2013

pripajam sa k teme až teraz, ale mam aktualne info ohladne workshopu Hormonalnej jogy v Bratislave. Konaju sa v Pilates klube Agaton cca.raz mesačne. Najbližšší bude 16.3.2013. Viac na www.agaton.sk

siinda
20. mar 2013

@horana aj ja sa venujem joge..tel klasickej už dlhšiu dobu a máš pravdu..chrbtica ma nebolí,,aj váhu mam dobrú ale babo sa nam nedarí..tak neviem či nejaka hormonalna joga pomože začiatočníkom

lagunasa
25. aug 2013

mne bola joga doporucena od akupunkturistky, hlavne koli dychaniu. a vsimla som si, ze hormonalna joga pouziva iny druh dychania, take rychle do rytmu cviku. podla mne to neni az take podobne ako klasicka joga. tam sa dycha inac a prave pri hormnonalnej joge je dolezite toto dychanie.

taja27
29. okt 2013

ahojte bola osm nedáávno na hormonalnej joge je to super sice bol seminár 2 dni ale nech... pomaha na upravu menzesu PCO otehotnenie čITAM žE mnoho žien otehotnelo potom...aale jasne že musia pravidelne cvičit a ja ju cvičim všimla osm si že mi menej padaju vlasy..chudne sa aj pri nej atd...je to zaujimave cvičenie naročné trošku verim že pomože .-))tešim sa každý den ked ju idme cvičit .))

lenkald
24. apr 2016

neviete prosim nahodou kto to v Kosiciach robil ? lebo ten link nefunguje a neviem najst nikoho v Kosiciach kto by robil kurzy hormonálnej jogy, dakujem

zuzasta
27. apr 2016

Ahojte,
my sa tiez snazime, a tak skusame kadeco. Ja mam problem so stitnou zlazou a tsh a tak som hladala nieco k tomu. Momentalne cvicim yogu ashtanga a nem. strankach som nasla par cvikov na hormonalnu rovnovahu, ktore zaclenim do cvicenia: http://www.9monate.de/kinderwunsch-familienplan...

zuzstu005
13. máj 2016

@zuzasta vdaka za tip

lelenavydaj
1. okt 2016

Ahojte,
Neviete prosim ci a kde sa v bratislave cvici hormonalna joga?
Dakujem

asandy
30. máj 2018

Ahojte nemáte náhodou niekto na predaj knihu od Adelheid Ohlig " Lunární jóga aneb žena v pohybu po celý rok", môže byť hoci aj pdf. ďakujem

evinkamaminka
14. feb 2019

Dievcata,pozrite na fly studio Poprad, mame tam plagatik ohladom pobytu na Ibize. 5.5-12.5 . Venovat sa budeme hormonálnej a fly yoge. Je to pre vas idealna,príležitosť prekrvit organy.....