Hnedý výtok

slniecko1998
9. dec 2020

Ahojte som tu nová. V pondelok večer som dostala riedky hnedý výtok, všimla som ho keď som sa utierala. Keď si utriem hlbšie vidieť iba málinko krv. Ono to vlastne vidieť skôr keď sa utieram a teraz už aj na vložke ale iba pár kvapiek. Teraz už je taký slabo rúžový do hneda. Tieto dva mesiace som prežívala stresy potom strach to ma viedlo do úzkosti depresie, plačlivosti....viete si predstaviť (škola). Minule som mala slabú menštruáciu, zľakla som sa. Mám pubertu a taktiež aj nepravidelný cyklus. Mám 26.deň cyklusu. Tehotenstvo u mňa nehrozí. Bojím sa lebo doteraz som síce malá nepravidelnú menštruáciu ale VŽDY bola taká istá intenzita. Pýtam sa:
Čo znamená ten hnedý výtok ,je to menštruáciu, infekcia , ovulácia....? čo to je?
Mala si s tým niektora skúsenosť?aké faktory ovplyvňujú menštruáciu?

slniecko1998
autor
9. dec 2020

@slniecko1998
To fakt mi tu nikto nepomôže?

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
slniecko1998
autor
9. dec 2020

@viestta
Svojho gynekológa ešte nemám, a pýtam sa preto či to niektorá z vás už nezažila.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nika23t
9. dec 2020

@slniecko1998 kľudne to môže byť začiatok menštruácie. Alebo začiatok nejakej infekcie alebo zápalu. Ak nedostaneš menštruáciu a máš možnosť ísť k lekárovi, určite chod. A aj intenzita menštruácie sa môže meniť. Ale každopádne, ak by to ani nebol problém, preventívnu prehliadku radim absolvovať. Určite neskusaj nejaku samoliecbu, ak by sa k tomu ešte niečo pridruzilo. Neboj, bude to ok 😊

slniecko1998
autor
9. dec 2020

@viestta
A čo to nakoniec bolo?

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
becyn97
9. dec 2020

@viestta boze tie vase trapne krystalove gule🤦🏼‍♀️ to dievcatko potrebuje pomoc a vy chcete byt asi vtipna...
bola by som zvedava keby vasa dcera mala takyto problem ci by ste jej povedali toto...

Autorka neviem kolko mas rokov,ale je asi načase ist ku gynekologovi,on ti dá jasnu odpoved...ale pravdepodobne to bude kvoli tomu ze stresujes,mne tiez vredy meškali krámy ked som stresovala...pre istotu hladaj nejakeho lekara a sup sup😊😊

petamich
9. dec 2020

@becyn97 dufam, ze ak by to bola moja dcera nepytala by sa cudzich ludi na MK ale prisla by za mnou a spolu by sme sli k lekarovi, kedze nanestastie "hnedy vytok" moze byt cokolvek - zacinajuca MS, zapal

grengi
9. dec 2020

Chod k lekarovi, ja som bola na pohotovosti a tam ma vysetrili a vsetko bolo ok. Ak je to hnede, nemusis na pohotovost. Hneda znamena, ze ta krv je stara, ak je cervena - je cerstva a vtedy utekaj na pohotovost! Kazdopadne zavolaj svojmu gynekologovi. Ak ziadneho nemas, nejakeho si vyber a zavolaj mu a dohodni si termin - da ti ho hned dalsi den rano. Prezrie ta a hned vies na com si

ani_ina
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
slniecko1998
autor
9. dec 2020

@ani_ina
Aha tak asi to bola menštruácia (2dňová a slabá), ďakujem.

slniecko1998
autor
10. dec 2020

@ani_ina
Teraz zas farbím na ružovo.

smiile24
14. dec 2020

Ahoj moja ja toto mávam každý mesiac už keď mi začína menštruácia najskôr hnedý výtok a potom na ďalší deň už mám kramyyy 😊