Hnedá menštruácia

horvathiova
16. sep 2022

Dobrý večer, pred týždňom som mala dva dni hnedé až čierne špinenie potom asi prešlo 3,4 dní a mam neviem ci to je menštruácia, ale mam 7 deň hnedo červené špinenie /menštruáciu neviem čím to je či hormónmi alebo vo mne ešte zostala stará krv poraďte mi prosím dievčatá, ďakujem krásne

janetinka27
16. sep 2022

@horvathiova hnede krvacanie byva vtedy, ked je slabe a krv steka pomaly. zmeni farbu. objavilo sa to u teba uz predtym? mavas inak cykly v poriadku? kedy mas mat riadny termin MS?

zenulkaaa
17. sep 2022

Moze to byt hocico-ovulacia, nejaka choroba ale aj tehotenstvo

horvathiova
autor
17. sep 2022

@janetinka27 nie teraz to mám prvý krát, mám PCO a nepravidelnú menštruáciu nato aby som mala pravidelnú menštruáciu som brala duphaston brala som ho 2 roky, už 3 mesiac som prestala brať duphaston prví mesiac menštruácia sa dostavila prirodzene hneď 1. 7. Potom na druhý mesiac som čakala ale menštruácia nedošla teraz 5. 9 som mala hnedo - čierne špinenie 2 dní špinenie prestalo no 10. 9som mala slabo červené až hnedé špinenie a doteraz ho mam no len ze každý deň sa ta farba mení raz mam čisto hnedé potom slabo ružové a teraz mam husté hnedé slabé špinenie

janetinka27
17. sep 2022

@horvathiova zrejme sa ti bez progesteronu neudrzi cyklus. po vysadeni duphastonu ti chyba. bolo by dobre ist bud na vyvolavacku, aby sa ti spustila ms alebo na sono skontrolovat kvalitu a vysku sliznice.
urcite by stalo za zvazenie dokladne vyhodnocovanie tvojho cyklu. mozno to znie nespravodlivo, ake nie vsetky mame stastie na zdravy cyklus. mas aj inzulinovu rezistenciu? cukor mas pod kontrolou?
kolko mas rokov? snazite sa o dieta?

horvathiova
autor
17. sep 2022

@janetinka27 lekára som nenavštívila vyšše roka
Mam 21 rokov, doktor mi zistil len ze mam PCO a kontroloval mi len ci sa tie Cysty nerobia viac a tak ale žiadne také vyšetrenia mi nerobil, áno snažím sa o dieťa viem že je to skoro ale pre tie cysty to neskoro nieje bojím sa ze potom už deti nebudem mať keď budem čakať, a lekára nenavštevujem pretože tak sa mi zdá že on sám nevie čo somnou pred tím som chodila pravidelne samé lieky žiadne liečby a z tých liekov som si ešte viac robila zle

janetinka27
17. sep 2022

@horvathiova a ten cukor ok? bola si u obvodnej na preventivke?
ono to niekedy bez liekov nejde. si este naozaj mlada a moze sa vam zadarit. ale pre vlastny pokoj chod obcas na kontrolu. u niekoho to nemusi nic znamenat, ale absencia ovulacie moze rokmi sposobit velke problemy. naozaj si este mlada, takze sa este neznepokojuj, len bud sledovana.
ja uz mam 39 a pred 2 rokmi mi zistili dost vazne problemy prave kvoli neprebiehajucej ovulacii a nizkemu progesteronu, ktory je pre zdravie zeny dolezity. pridala som sa do skupiny na fb, kde su zeny s rovnakou diagnozou ako mam ja a su mladucke a zial su uz bez maternice. teba sa to vobec nemusi nikdy tykat, ale mas tiez nizky progesteron a ten je naozaj potrebny pre zdravie maternice.

horvathiova
autor
17. sep 2022

@janetinka27 neviem ci mam cukor ok nebola som u lekára vyšše roka, ale račej pôjdem
Bojím sa že budem natom horšie ak mám to čo píšete tak neviem čo budem robiť chcem mať aspoň jedno dieťatko uvidím, napíšem vám pondelok ak chcete čo mi doktor povie
Ďakujem vám krásne že ste mali čas na mňa

janetinka27
17. sep 2022

@horvathiova nie, neboj sa🙂 to ochorenie sa vyvija rokmi a nie u kazdej zeny. je mala pravdepodobnost, ze by sa ti to mohlo niekedy stat. treba len davat pozor na ten progesteron. urcite postacuje aj klasicka preventivka. ziadnu paniku ani strach. si mladucka🙂 tym som chcela len povedat, ze progesteron je potrebny a pre otehotnenie nevyhnutny. tak to s tym progesteronom nevzdavaj a porad sa s gyn🙂

horvathiova
autor
17. sep 2022

@janetinka27 ďakujem krásne za radu ❤️ v pondelok sa chystám