Hlien - svrbenie a štípanie konečníka

4. okt 2024

Dobrý deň, prosím vás mate niekto podobnú skúsenosť?Ak áno ,čo vám zistili? Popíšem svoj problém-svrbenie a občasné stipanie konečníka,stolica s hlienmi väčšie množstvo,jedna stolica bola napr taka že som cítila ze ma ide prehnat,ale len trochu hlienu vyšlo........uz si neviem s tým rady,používam čípky a krém.......mávam aj pobolievanie žalúdka,dlhodobo mam obcasne pobolievanie podbruška,gynekologia v poriadku,sono brušnej dutiny v poriadku,až na stukovatenu pečeň.gastro ma ešte len čaká...........pred mesiacom som mala robene aj rektalne vyšetrenie konečníka,v poriadku.dakujem za odpovede.

thirstymonk
4. okt 2024

Skús si pozrieť IBS / IBD, to je aj môj prípad (IBS našťastie) a presne, tie hlieny nejako rozleptavaju koniec otvoru, že to potom štipe a je to neprijemne. Vždy keď môžeš, sa po vytentovani osprchuj.

bublinka1426
4. okt 2024

@thirstymonk vytentovani :D

autor
4. okt 2024

@thirstymonk aha takže máš syndróm drazdiveho čreva? IBD je potom črevný zapal ?

autor
4. okt 2024

@thirstymonk aké vyšetrenie máš za sebou ?asi z gastra vsak ked ti na toto prišli

thirstymonk
5. okt 2024

Ani. Vysetrenia vsetky. Asi stokrat analny vyter, stokrat brana krv a napokon rektoskopia.

autor
5. okt 2024

@thirstymonk a krv ako krvný obraz ? A ešte ta to trapi tie hlieny?

thirstymonk
5. okt 2024

Všetko som mal v norme. Tak to uzavreli ako IBS... odkedy som si to v hlave urovnal a priznal som si, že proste nemam rakovinu, tak sa môj stav oveľa zlepšil :D

liv1
5. okt 2024

Potrebujes gastro a zistit intolerancie a kvasinky. Naj gastrofibroskopia + vysledky zo stolice. Ja som sice nemala svrbenie a stipanie, ale hlieny a bolo to mlieko. Laktoza