Hidradenitis na intímnych miestach

erinaaerina
14. sep 2024

Ahojte. Veľmi pekne Vás prosím o radu. Už asi rok sa “ trápim “ s tým, že na intímnom mieste sa mi spravila podkožná bolestivá “ Hrčka”. Pre upresnenie z vonkajšej strany ako je ochlpenie, proste na vonkajšom labiu. Gynekológ to zhodnotil- skúste si to vytlačiť ale nič to nie je. Kožná mi povedala že forunkul. Dala mi na to Višnovskeho masť, Ichtoxyl….. no nikdy mi to nevytiahlo hnis, skôr sa to vstrebalo, cca za týždeň, dva. Ja som sa rovno opýtala lekárov či to nemôže byť hidra, odpoved bola že nie, že to by mi hnisalo, ostávali by jazvy, že vlastne v takom štádiu sa to ani nedá zdiagnostikovať. Že to môže byť napríklad z toho, že nejaký gynekologicky zápal , poprípade e-coli atd….. že mám posilňovať imunitu. Len čo sa to vstrebalo, zhruba o mesiac sa spravila ďalšia, podkožná Hrčka, vyššie, alebo nižšie . Lekárka mi povedala, že mám prestať čítať internet a potom prísť múdra do ambulancie. Prosím Vás, mám 43 rokov. V živote som ani akné nemala. Máte alebo mali ste niekto s tým problém? V takom veku? Raz sa to spraví, potom chvíľu kľud a zas…. Myslím že holenie nemá na to vplyv…Určite sa to nedá nikdy vytlačiť, nikdy to nevytiahne ani Ichtoxyl, ani visnevskeho masť no proste nič. Gynekológ mi povedal- migrujuci kovid! Prosím ak máte niekto s tým skúsenosť , budem rada. Aké vyšetrenie si žiadať, alebo čo pomáha….dakujem vám

001p
15. sep 2024

Ahoj, tak po prečítaní tvojho obsahu, je možné to masírovať a keďže je to na takom mieste,tak by bola vhodná masáž intímneho charakteru.Znie to dosť tak intímne, nuž sú veci ktoré sa dajú len takýmto spôsobom postupne odstrániť.Netreba to brať zase až tak veľmi osobne...ale bez tej intimity to proste nejde dať preč.A sama si nedokážete dať aj takú masáž.Tak netreba sa báť, hlavne si treba vybrať správneho maséra.