Hemoroidy v 21. rokoch

biba95
7. feb 2017

Ahojte, viem, že je tu veľa príspevkov na túto tému, no mám otázku. Mám 21 rokov, nikdy som nerodila a mám vonkajší hemoroid. Pravdepodobne z výšky, keďže na intráku sa nemôžem dobre vykakať (psychika). Chcela by som vedieť, či mi niekedy zmizne ☹ ..kúpila som si Detralex, gél z Dubovej kôry, čapíky Faktu a ešte jednu mastičku. Strašne sa bojím, že mi už ostane ☹ ..v takom prípade si neviem predstaviť ani sex s partnerom 😢 ..Ako na to reagovali Vaši partneri? Môj ma stále podporuje, že to zmizne a že keď nie, tak nevadí, ale mne to bude vadiť. Proste, zmizli Vám už tie hnusné hemoroidy naspäť dovnútra? ☹ Keď si ho skúsim zatlačiť, hneď vybehne naspäť. A to nehovorím o bolesti pri chôdzi 😕 Za každú správu ďakujem.
Biba.

terezka1947
7. feb 2017

@biba95 to mas dlhodobe?ci len par dni?lebo aj ked mas takyto problem,par dni to trva,kym vsetky tie "lieky"zacnu posobit
mne sa to z casu na cas vrati-ale vzdy to preliecim a ok...nie je to nic strasne,aj ked dost neprijemne a boelstive
staci,ze prechladnem=niekedy dvihnem nieco tazke-nejako nesikovne a hned je problem
skusaj sedacie kupele-co na intraku neviem...masiruj okolo v sprche a kremom a skus jemne zatlacat
a keby to krvacalo-dho sa nehojilo,radsej kontrola u lekara

libawet
7. feb 2017

@biba95 ak to už máš dlhodobejšie, treba navštíviť proktológiu, vonkajší hemoroid je oveľa menší problém ako vnútorný, no aj ten sa dá dobre odstrániť. Robí sa " zaškrtením " , aby sa odstavil od prívodu krvi a on uschne sám, ide o pár hodinovú chirurgiu, pozri si aj súkromné proktológie, objednáš sa, urobia Ti zákrok a máš po probléme.

biba95
autor
7. feb 2017

@terezka1947 mala som to tak polroka dozadu, ale nikdy ma to nebolelo. Vykukla mi a do dvoch dni mi zmizla. No teraz ma boli aj chodit. Nekrvaca to. Myslis teda ze mam este par dni vydrzat a potom ist k doktorovi? Teraz moze byt vonku stvrty den.Lebo moc sa mi nechce ist otrcovat rit zbytocne 🙄

@libawet dakujem. Zatial to mam len asi styri dni (v minulosti sa mi uz objavil) Uz som tu citala aj par prispevkov zien, ktore boli na odstraneni a veru zlakla som sa. Vzdy je to sprevadzane velkymi bolestami a krvacanim tak neviem ci sa k niecomu takemu odhodlam 😒

kika050
7. feb 2017

No ja mam tiež ale ja som po 3pôrodoch a mam to tak raz dobre raz nie. Dr my ale zatial dali len mast Faktum vraj to až tak hrozné nie je ale už aj zoparkrat bola krv.

terezka1947
7. feb 2017

@biba95 tak este masti,pravidelne-aspon ked si nie v skolke,a masiruj okolo,naj je pre mna kupel v dubovej kore...ono aj mne to trvalo par dni,kym to preslo...postupne

madana
7. feb 2017

@biba95 ja som mala cca12 r dozadu pri sedavom zamestnani hemoroidy.. aj krvacali po stolici..a zmizli ani neviem kedy.Tiez som uzivala detralex,dub koru atd.Zmenila som pracu,potom sa mi narodilo dieta,skratkavuz som tolko nikdy nesedela ako predtym...lebo vacsinou ich maju ludia,ktori vacsinu dna sedia a tlacia tak na konecnik,dalej zapcha je tiez pri nich zradna,kup si lanove semiacka a uzivaj rano nalacno 1 m.lyz s poharom teplej vody.Uzivaj tie lieky este ak x atd,kt.spominas a,podla mna ti to prejde same🙂si mlada baba,drzim palce👍

biba95
autor
7. feb 2017

@kika050
@terezka1947
@madana
Dakujem vam baby 🙂 uplne som sa toho zlakla, kedze to nikdy nebolelo doteraz. Tak budem este pokracovat so vsetkymi vecami a hadam to zmizne. Naozaj diky ❤

janula90
3. mar 2017

Ahojte Baby
Chcem sa spýtať celý čas som hemeroidy vôbec nemala teraz som tehotná už začínam 40 týždeň a včera som prišla na to že sa mi objavil hemeroid hnusné to boli takže som z toho dosť nervózna....Chcem vedieť či v tehotenstve je to normálne že sa to objaví a ešte neviem či s tým mám dačo robiť hned lebo je mi jasné že u porodu mi to môže zase vyskočiť naozaj si neviem rady
Ďakujem za odpoveď 🙂

sacli
3. mar 2017

bohužiaľ je to úplne normálne:( Niekoho to chytí už počas tehotenstva, niektorým babám sa hemoroidy spravia počas pôrodu. Dobrý článok o hemoroidoch je tu https://www.lekarenliecba.sk/hemoroidy-zlata-zila/ majú tam aj balíček produktov pre tehotné🙂

henikav
3. mar 2017

@janula90 stava sa to vo vysokom stadiu tehotenstva uz sa toho do porodu nezbavis, ale po porode by to malo zmiznut same, ak si s tym doteraz nemavala problem

janula90
3. mar 2017

sacli a henikav
Ďakujem krásne za odpovede 🙂
No z toho že sa toho nezbavim až do pôrodu šťastná vôbec nie som :D ale budem dúfať že po pôrode to zmizne lebo naozaj som to nemala vôbec a teraz som v šoku lebo neviem čo robiť 🙂

henikav
3. mar 2017

@janula90 neboj, aj ja som mala hrozne pred porodom som trpela, bala som sa ze sa to porodom zhorsi a zrazu par dni po porode to zmizlo. Ale nikdy predtym, ani potom som s tym uz problem nemala. Tak len vydrzat, neboj, nejako to uz ujde, aj ked viem ze je to velmi citlive a neprijemne. Nezatlacaj, iba to rozdrazdis, mne dal na to lekar nejaky krem na lokalne "umrtvenie", aby som netrpela, len uz si nepamatam nazov. Ale opytaj sa lekara, iste bude vediet

janula90
4. mar 2017

@henikav
No tak presne toho sa bojím aj ja že pôrodom mi to vylezie este viacej ako to mam.Je to dosť nepríjemné nemôžem sedieť ani spat poriadne čo cítim tú bolesť hrôza
Kez by si mala pravdu a zmizlo mi to tak ako tebe 🙂 a ďakujem za radu lebo prvé čo som začala robiť tak to že som to tlačila zpet ale márne 🙂

sacli
4. mar 2017

Nie všetky hemoroidy sa dajú tlačiť naspäť. Dá sa to robiť len s 2 a 3 stupňom vnútorných hemoroidov. skôr si myslím, že máš vonkajší a ten sa tlačiť nedá. Naozaj odporúčam prečítať ten článok aby si zistila, aké vlastne máš a čo sa s tým dá robiť.

tiimka
4. mar 2017

@janula90 nepodcenuj to, chod ku gynekologovi, nech sa ti to nezhorsi, da ti na to mas alebo tabletky

janula90
4. mar 2017

@sacli
Ja si čítala ten článok naozaj je dobre napísaný..... Ale do toho rozdelení ako tam je že vnutorny alebo vonkajší tak z toho som riadne hlúpa :D aj ja si myslím že mám ten vonkajší lebo naozaj dávala som ho zpet a aj tak to vyšlo vonkaj zasa takže zbytočná práca a už si do toho radšej nerypem lebo som rada že krv mi nejde 🙂

alenky
4. mar 2017

No ked ich mas uz teraz, predpokladam, ze po porode ich budes mat opat. Zial treba to prijat. Je to uplne normalna vec. Ja som z toho bola tiez mimo, ale po dvoch porodoch sa ich uz neviem zbavit a to som skusala vsemozne vsetko. Problem mi nerobia len su tam. Ja to riesim len spravnou stravou, aby som nemala problem pri stolici. Dodnes nezabudnem na prvu stolicu po prvom porode 😂

sacli
4. mar 2017

Pokiaľ netrčí z análneho otvoru tak je vonkajší. Ak je vo vnútri tak je vnútorný (môže vyliezť mimo análny otvor tak je síce vonku ale stále je to vnútorný).

Sproste povedané, ak máš hrčku mimo diery, je vonkajší ak ti niečo vylieza z diery je vnútorný🙂

adkoalauri
4. mar 2017

@libawet mas alebo nemas po probleme.Bola som na operacii a veru sa mi ten problem po necelom roku vratila.A co sa tyka operacie...nikdy viac....

adkoalauri
4. mar 2017

@biba95 velmi dobry je Hespidin gel a obycajna nechtikova mast.

janula90
4. mar 2017

@alenky bože môj tak to sa mám na čo tešiť už teraz chodím na záchod zo strachom nie to ešte po pôrode :D
@sacli hahahah tak to si dobre napísala riadne som to teraz aj pochopila tak potom mám naozaj ten vonkajší :D z diery vďaka Bohu nič nejde a dúfam ani nepôjde :D
@adkoalauri takže operácia ti nepomohla? Super takze proste sa s tým človek musí naučiť žiť a ja že operácia by to zachránila 🙂

adkoalauri
4. mar 2017

@janula90 nie. Ja som bola n jednodňovej - cenu ani nenapíšem 😖 a vrátilo sa mi to. A svokra bola tiež a jej sa to takisto vrátilo. A tá bolesť pri operácii a aj po tom... to sa ani nedá opísať.

domisteve
4. mar 2017

Ja mam s tym tiez problemy, staci tvrdsia stolica a uz sme doma 😕 boli to nenormalne a ked mam ist na wc tak sa musim psychicky pripravit najprv 😕 ale zaberaju mi faktu capiky a zvyknem si ich pred aplikaciou potriet este gelikom z dubovej kory... niekedy sa toho zbavim za 3 dni a niekedy aj za 10 😨 a uz sa tesim co bude po porode... a jem vela lanovych semienok

ivec16
4. mar 2017

ak ta to bude casto boliet a obtazovat mozes si to dat zoperovat, inak len maste, capiky, uprava stravy a pravidelne vyprazdnovanie

sacli
4. mar 2017

@janula90 tak to si v pohode, vonkajšie hemoroidy miznú skôr ako vnútorné, ani sa neoperujú (niekedy ich môžu napichnúť a vybrať krvnú zrazeninu)
nezvyknú ani krvácať, a keď náhodou začne krvácať znamená to, že tá zväčšená cieva praskla, avšak vďaka tomu sa stane že krvná zrazenina v nej sa vyplaví zmierni sa tlak aj bolesť. Mne sa to stalo presne takto, najprv hrčka potom to prasklo a potom bol pokoj. Rozhodne si to však neprepichuj ty sama. Väčšinou sa to vstrebe a zmizne samo. Dovtedy stačí používať voľnopredajné veci z lekárne. Hlavne treba veĺa piť a vlákninu do stravy nech je stolica čo najmäkšia, aby si sa na wc trápila čo najmenej.

janula90
4. mar 2017

@sacli
Tak ja si to určite sama prepichovat nebudem to by som ani nedokázala by som odpadla keby si to mám urobiť :D takže nechám tomu radšej voľný priebeh ale hej do lekární si určite pre dačo pôjdem zkusim také ty klasiky čo tu baby píšu tu dubovu kôru a čipky no ešte uvidím ako na tom budem po pôrode 🙂 ale bude to veľmi zábavné starať sa o nastrihnuty spodok a ešte aj zadok :D

sacli
4. mar 2017

@janula90 čípky pre tehotné asi niesú žiadne. Ten balíček čo majú na tej stránke vyzerá dobre. multigyn compresy sú dobré po pôrode aj keď nemáš hemoroidy.

domisteve
4. mar 2017

Su cipky aj pre tehotne nejake homeopaticke nepsomeniem si na nazov, a okrem toho, ze boli asi 2x take velke ako faktu cipky, pri zavadzani som videla hviezdy a ani nic nepomohli...

janakjk
26. apr 2019

Ahojte mám na predaj čipky procto glyventol,kúpila som balenie po 6,20, predám balenie po 4,20
Mám okolo 10 balení,urobila som si veľmi veľké zásoby 🙈
A detralex, celé veľké balenie ma stálo 37€, bolo 180 tabletiek,minula som 30, predám za 30€ všetky prípadne jedna platnička 15 tabletiek po 3€
Plus pošta
Samozrejme všetko nové zabalené. Spotreba: tabletky do 2022, čipky do 2023.

radynadzlato
9. júl 2019

@janula90 ja to mam 2. den a uz v 1.som sa objednala.k proktologovi. Gybekolog sa pouzmial ze aj tak mi nic v tehu neurobi ale verim v ich mastw na predpis -silnejsie a utechu. Dala by som.za napravu pred porodom aj majetok. Boli to pri chodi a kazdom pohybe, okrem stolice. Divne 🙂