Hemoroidy po pôrode - ako si ich dať odstrániť?

jarulik123
12. mar 2020

Prosim vas, ako je najlepsie dat si chiruelrgicky odstranit hemoroidy? Som tyzden po porode a mam ich strasne bolestive, nepretrzite.... Nemozem ani stat ani sedet. Viem, ze sa daju riesit aj laserom a podobne, rada by som sla asi k sukromnemu, nech to je co najmenej bezbolestne.. len neviem, aka forma odstranenia je najmenej bolestna? Potrebujem byt doma do par hodin, kvoli detickam a kojeniu.

saska121212
12. mar 2020

@jarulik123 ahoj, mne pomohli sedavé kúpele v harmančeku, repiku, masť Dubová kôra. Po mesiaci ani stopy. A ešte som pila sirup Duphalac, aby som nemal príliš tvrdú stolicu.
Časté umývanie mi práve že nepomáhalo.
Skús to a potom by som to riešila ak by nepomohlo tak chirurgicky.

arkelia
12. mar 2020

@saska121212 ahoj mne tiež pomohli sedavé kúpele v dubovej kúre a masť faktum+čipky

tosomja
12. mar 2020

Ahoj, ja mám už dva týždne zlatú žilu vystúpenu. Zajtra mám sekciu.
Pomáha sedenie v dub.kore, masť rectostop...a vlhké utierky.
Zatlacam ale stále vyjde von 😖 ale aspoň už neboli.
Gynekológ povedal, že je nejaká metóda gumičkovanie.
Ak neprejde, pôjdem sa poradiť.

renatka1985
12. mar 2020

Este pockaj, este sa to moze samo upravit. Ak nie odporucam proktologiu a "podviazanie" - bezbolestny u dokonale ucinny zakrok. https://doktorpro.sk/

renatka1985
12. mar 2020

@tosomja gumickovanie = podviazanie

jarulik123
autor
13. mar 2020

@saska121212 macam si to v dubovej, beriem detralex...pouzivam hemostop a ine maste a oleje.. dnes to boli ovela menej, len su stale obrovske..a rozmyslam, ci sa mozu zmensit az tak, ze zmiznu.. takze az mesiac si si to liecila?? Dakujem.

jarulik123
autor
13. mar 2020

@arkelia dskuj..a za kolko to preslo?

jarulik123
autor
13. mar 2020

@jarulik123 *dakujem

saska121212
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jarulik123
autor
13. mar 2020

@tosomja ano gumickovanie..a este laser..trn je podla mna bezbolestnejsi. Tiez mam dubovu koru a rozne maste olejceky...a uz aj tabletky...

jarulik123
autor
13. mar 2020

@renatka1985 ja dufam, ze sa to upravi samo! Ale je mozne, ze tak velke hemoroidy sa scvrknu a uplne zmmiznu?? Len to podviazanie je naozaj bezbolestne..? Aj po zakroku?

arkelia
13. mar 2020

@jarulik123 mne to prešlo behom troch dní,ono sa to krásne vtiahlo

arkelia
13. mar 2020

@jarulik123 ale tak ja som sa máčala v tom vždy často aj za deň 15 krát ,čo najviac teplé a vydržať v tom aspoň tých 15 min.a čípky som brala 3x za deň a mastila po každej kúpeli

jarulik123
autor
14. mar 2020

@arkelia fuu 15 x..na to nemam cas pri 2 detickach. Ja macam 2x denne..mazem po kazdej potrebe aj malej..a betiem tie tabletky detralex. Uz je to lepsie, no vzdy po velkej potrebe sa zvacsia zas, pricom nemam zapchu a davam si pozor na jedlo. A mala si ich velke a bolestive?

arkelia
14. mar 2020

@jarulik123 áno mala ,aj ja mám dve deti a malý bol neznesiteľný to asi preto lebo mňa to bolelo a bola som aj dosť podráždená.mne hodne aj môj pomáhal,aby som mala kedy máčať

jarulik123
autor
14. mar 2020

@arkelia ano, mne tiez pomaha velmi..je s nami doma. Ale 15 x to si meviem predstavit .. ja si to macam aj pol hodku vatovym tamponom v posteli, to by som aj 6 hodin denne na to potrenovala 😁. A za kolko ti to preslo..? A uplne? Zmensili sa a sli dnu a uz sa nevracaju?

nikiki29
14. mar 2020

@jarulik123 ja som s nimi mala tiež problém po pôrode, pomohla mi kombinácia Faktu čípky+masť a Dubová kôra. Pred každou veľkou potrebou glycerínový čípok aj preventívne a do jedla vláknina.

jarulik123
autor
14. mar 2020

@nikiki29 dakujem..aj si bola u dr? A mala si ich tiez velke a bolestive pri kazdom pohybe?

nikiki29
14. mar 2020

@jarulik123 bola som u Dr, ale mala ma dosť na háku 🙄 ale už v pôrodnici mi dávali masť proti bolesti aby som mohla fungovať a odporučili aspoň tieto Faktu prípravky. Neviem či boli veľké, podľa mňa nie nejako extrémne, ale neviem aké veľké bývajú bežne. Ale nemohla som ani sedieť ani chodiť ani nič... trvalo to asi 3 týždne a potom už bolo postupne lepšie.

arkelia
14. mar 2020

@jarulik123 mne to prešlo behom týždňa,možno týždeň a pol ale vtiahlo sa mi ale musím si davať už pozor,neprechladnúť od nôh a nesedieť na studenom ,občas to mám ale to tak 1 do roka

jarulik123
autor
14. mar 2020

@arkelia uau dost rychlo ti to preslo teda... My nemame vanu, tak si to nemam ako robit v sedavom kupeli, tak macam aspon s vatovym tamponom. No verim, ze to zmizne aj mne tak, ako tebe...

jarulik123
autor
14. mar 2020

@nikiki29 a to bola aka mast proti bolesti? Mne dali v porodnici len factu...a ta mi teda nezabera vobec... Ani ja som nemohla stat, chodit..nic. asi dva dni. Teraz sa mi to zlepsilo s tymi liekmi. Myslim bolest... Ale hemoroidy nemiznu, ani sa nezmensuju zatial.

ladyvi
14. mar 2020

@jarulik123 si velmi cerstvo po porode. Este je vsetko doranane, prekrvene, opuchnute. Aj bez hemoroidov by si dost pravdepodobne bola ubolena. Daj tomu cas. U mna 2 tyzdne urcite, kym hemoroidy zmizli. Mne pomahali ladove sprchy na dane miesto a dubova kora mast. Ine som neskusala. Bola som aj posite kade tade, takze som nevedela velmi identifikovat odkial vyraza bolest. Teraz tak skoro po porode by ti to aj tak nikto neriesil este. Musis sa dohojit.

ericka2503
14. mar 2020

@jarulik123 Dôsledná hygiena,masť dať hojne rozotrieť vo vnútri,najlepšie prstom,aj tri krát za deň,tú istú,faktu by malo zabrať.Ked nemáte vaňu,kúpte si plytky lavor.Dr vravel,že niekedy,keď už nie je zápal,masť to ešte viac dráždi.Ale dubová kôra,silný odvar a teplý,nie horúci,koľko znesiete,je najlepšie.Skuste rovnako používať kalciovu masť,až dovnútra a neustále dbať na hygienu a suchý zadok.Tazsie sa to realizuje po pôrode,keď ešte treba vložku a času nie je na nič,ale skúste tomu dat ešte pár dní.A ako je vyššie dajte si aj ten duphalac na zmäkčenie stolice,prip.cipok.Zapchy prejdú tiež ,veľa čistej vody pite,tekutiny idú hlavne do mlieka.

juliet86
15. mar 2020

ak nemate vanu tak sup do vedra/lavora. urcite macanie je efektivnejsie ako tampon. tiez pri kakani si daj lavor pod nohy. aby si bola vo viac takej cupiacej pozicii.

arkelia
15. mar 2020

@jarulik123 daj si lavor ak ho nemáš kup,sadni si do toho a nohy maj pokrčene

jarulik123
autor
15. mar 2020

@ladyvi predlsne tak, v sestonedeli by sa to ani nedalo riedlsit, kedze som pozasivana.. davam tomu cas, uz je to lepsie..neboli. to je hlavne. Po stolici sa mi to zhorsuje, aj ked nie je tvrda, vtedy sa zvacsia a vyjdu viac von.

jarulik123
autor
15. mar 2020

@ericka2503 ved to, ze casu nie je vela...ale s lavorom to skusim. Cisto odvar alebonzll zriedit s vodou treba? Dakujem za rady.

jarulik123
autor
15. mar 2020

@arkelia a cisto odvar alebonl zriedit s vodou? Dakujem za rady.

jarulik123
autor
15. mar 2020

@juliet86 dakujem!