Hemoroidy - domáca liečba

anka1709
31. máj 2022

Ahojte, pred 3 mesiacmi som porodila synčeka no tehotenstvo mi prinieslo aj hemoroidy…
Ako postupovať? Dajú sa liečiť aj domácou liečbou ? Nič má zatiaľ neboli ani neštîpe, no zacalo mi to včera krvácať pri stolici… aké máte skúsenosti zienky? Zbavím sa toho aj podomácky? K doktorovi sa veľmi hanbím ísť

marjenka
31. máj 2022

@anka1709 Sedacie kúpele z dubovej kôry, kúpite ju v lekárni. Poctivo prvý mesiac 3x denne. Potom už pomenej, podľa stavu. Prajem Vám nech sa Vám čo najrýchlejšie uľaví a hlavne zabojujte so svojou hanblivosťou.

maximko25
31. máj 2022

@anka1709 ak mozem poradit urcite si aj detralex nasadte, ja som ho v tehu aj po pri kojeni uzival a velmi mi pomohol🥰plus aj dubova kora.

anka1709
autor
31. máj 2022

@marjenka
@maximko25
Ďakujem Vám, no dá sa ich úplne zbaviť touto liečbou ? 🥰

marjenka
31. máj 2022

@anka1709 za mňa áno, už 6 rokov sa mi neobjavili, dokonca ani po pôrode. Ale ešte som zabudla napísať, že zmena životosprávy mi určite pomohla. Začala som na odporúčanie lekára úživať vlákninu Psylium (výživový doplnok), pridala som do stravovania viac zeleniny, dodržiavala som pitný režim a celkovo žila som zdravšie. Vylúčila som alkohol a ponocovanie.

anka1709
autor
31. máj 2022

@marjenka super, tak to som rada určite vyskúšam. Ďakujem za rady 🥰

anyka2110
31. máj 2022

@anka1709 mna tak nebolelo nestipalo tak som neriesila podla hesla mojej mamky,- samo prislo,samo odijde a tak aj bolo...az teraz 9m po 3.porode som mala prvy krat henoroid co aj pobolievak,svokra mi poradila med a naozaj zabral 👍👍👍

matabb73
31. máj 2022

Nasadiť Detralex podla návodu. Je voľnopredajný. Posilní žily s nebude to krvácať. Mne pomáhajú aj čipky Procto glyvenol. Sedacie kúpele mi to práveže zhoršovali. A veľmi pomáha aj sprchovanie konečníka chladnou vodou. Hlavne po každej stolici. Zvykne sa to vracať, ale takýmto spôsobom sa to rýchlo upokojí.

aandrea9
31. máj 2022

@anka1709 ahoj. Skus ten detralex, ja som užívala v akútnej fáze. Kúpele v kôre neodporúčam, mne chirurg doporučil skôr ľadové obklady, chladom sa ten hemoroid stiahne. Namiesto kúpeľa je praktickejši gél z dubovej kôry. A ak by ta psyllium zapekalo ako mňa, skús mleté ovsené otruby. Za lyžičku denne do polievky alebo jogurtu.