Hemeroidy po pôrode

2. nov 2023

Zdravím vás vsetke.. Prosím Vás o radu, tie co ste si tým prešli. Trápia ma hemeroidy po tehotenstve a pôrode sa to zhoršilo. Poraďte co účinné vám zabralo a zaujíma ma ako dlho trvá približne preliečenie. A ďalšia vec ci sa to dá úplne vyliečiť alebo sa zvyknú vrátiť. Dakujem

mamamasama
2. nov 2023

Mne to prešlo samé po pár mesiacoch

kacenka205
2. nov 2023

Faktu čipky, masť .. dubová kôra sedavé kúpele. No najviac asi uvarený čaj z dubovej kôry, zmraziť do formy na ľad, a prikladať tie zmrazené kocky.. stiahne sa to tým chladom a aj lieči tou kôrou ..

petamich
2. nov 2023

u mna Faktu mast a cipky a ak je zle tak odporucaju aj Detralex

jesenzima
2. nov 2023

Ja som mala po druhom pôrode hrozne, ale časom sa to dalo doporiadku, teraz už nemám žiadne problémy a nepoužíval som nič, ono sa to tak nejako samé "opravilo" ...

autor
2. nov 2023

@kacenka205 ďakujem za odpoveď skúsim.. Mam teraz krém mastu.. Necítim žiadnu úľavu. Predtým som mala faktu a ten trochu pomohol. Uz to natieram ale druhý možno tretí mesiac.. Ako bolo to aj pri tej rane smerom od konečníka ku pošve

tanyag
2. nov 2023

mne sa to upravilo cca po 4 rokoch od pôrodu, ja som si rok na riť sadnúť nemohla...jedine, čo mi zaberalo boli čapiky na predpis od lekára, ale to bolo v zahraničí, na Slovensku také čapíky nie sú, tak som používala Faktu, ale tie boli slabé, prestala som úplne používať čapíky a maste a upravilo sa to, ale trvalo to pekne dlho.

panda21
2. nov 2023

Prvého pol roka to bol horor. Doktor mi predpisoval čapíky. Ale úplne to prešlo až po roku od pôrodu.

veronicka1901
2. nov 2023

Ja som mala problém po druhom pôrode, pomohol Detralex. Teraz som dva roky po treťom a nie a nie sa toho zbaviť ☹️, skúsila som toho hrozne veľa, čapíky, mastičky, výživové doplnky....

autor
2. nov 2023

@veronicka1901 och, ved aj ja sa obávam, ze sa toho zbaviť uz len chirurgický, co ale nechcem

veronicka1901
2. nov 2023

Tiež som to zvažovala, ale vraj je po zákroku strašná bolesť, tak neviem ☹️

tosomja
2. nov 2023

Kúp si detralex tablety. Malé balenie je bez predpisu. A aj po každej stolici sa sprchovať vlažnou vodou, používať krém aj vonkajší, aj vnútorný, vlhčené utierky tiež z lekárne.
Mne za týždeň sa uľavilo. Nemohla som ani chodiť, ani sedieť, ani nič. Taká bolesť. Gynekológ mi predpísal, keď má videl, že nech sa netrápim mastičkami.

marticka85po
3. nov 2023

Skus ten Detralex ako ti baby radia. Ja mam tiez hemoroidy a toto jedine mi zabera. Mne sa prejavuju vacsinou najesen bolestou ked sa ochladi. Do tyzdna od uzivania,max.2 som fit. A bolest prejde

sandy333
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luciah187
5. nov 2023

Ja odporucam procto-glyvenol cipky a mast, a veela vody a vlakniny.

egonsk
5. nov 2023

idealne ist s tym k doktorovi, nech ti navrhne vhodne riesenie. Netreba sa hanbit, lebo ked to zanedbas, skoncis ajtak pod skalpelom a to sa lieci cele mesiace. Teraz mozno este postacia gumicky a nejaka mast + detralex na zahojenie, co je tak 2 tyzdne az mesiac trapenia maximalne. Drobne hemace po porode sa stiahnu do par tyzdnov, cokolvek dlhsie je fakt na doktora a nie minanie penazi na oddialovanie nevyhnutneho.

maryetta
5. nov 2023

Hlavne dbat na stravu. Ja som mala faktu mast. A cca so mesiaca to preslo. A to som mala v tehotenstve a pri porode nechci videt co to bolo 🙈🙈🙈 ja som plakala ze to uz nikdy nebude dobre. Kazda velka potreba bola…. Au.
Noooo ako to preslo. Od vtedy dalsie tehotenstvo a porod a uz sa neukazalo nic.
Teraz som znovu tehotna 31.tyzden a zatial bez. Tak snad.

nitka1157
5. nov 2023

Odporucam vlhcene s dubovou po kazdej velkej ked sa nemas moznost oplachnut.uzivala som detralex. 300 masti cipiek a nakoniec mi najviac pomohol hemostop

lenus2092
18. dec 2023

ak by mal niekto záujem, mám novy Detralex..celé 60ks valenie..posuniem ho za 12€ ..exp.je do 6.2026

lusynda36
18. jan 2024

Maste a capiky typu mastu, faktu, proctoglyvenol….su slabe, treba nasadit detralex + aescin, rektalne vkladat capiky PROKTIS-M, zvonka potierat mastou PROKTIS-M (treba to mastit cely den, aby nedochadzalo k suchosti v danej oblasti), po kazdej stolici nechat posobit aktivnu cistiacu penu tiez PROKTIS-M, nasledne umyt, dbat na dokladnu hygienu. Vyskusajte je to naozaj topka👌