Hemeroidy a bolesť konečníka

zuzana271
26. sep 2021

Dobrý vecer, viem, že diskusii na túto tému je tu veľa, aj som písala do jednej, ale odpoveď som nedostala....tak píšem ešte raz... potrebujem poradiť od niekoho, kto ma skúsenosť s hemeroidami....pred mesiacom som si našla na toaletnom papieri kvapku krvi....bola som u chirurga, ten mi oznámil, že mám hemeroidy 1.st. a podrazdeny konecnika....od vtedy až do dnes...alebo pár dni dozadu som nemala žiadnu krv na toaletnom papieri...pred večerom nie na toaletaku, ale v mise som našla kvapku krvi....a dnes pri veľkej ma to strašne rezalo a zasa som našla kvapku krvi v mise...pri utierani som krv nemala a ani v stolici, len na tej mise....mozu to byt hemeroidy? Aj keď sa mi zdá, že ich vonku nemám....konecnik ma ale boli stále..co som bola u chirurga, vždy sa aj po stolici sprchuje....alebo by to mohlo byť niečo vážnejšie? Dakujem

erickatt
26. sep 2021

@zuzana271 treba jest nieco z coho budes mat makke 💩, netlacit nasilu, musi to ist skoro samo a lahko. A ked to bude horsie su čipky a krémy. So mna šlo vela krvi a ze 3 tyzdne vkuse a ,,liečba" zabrala za 3 dni

petamich
26. sep 2021

skus kombinaciu detralex a faktu cipky - mne pocas tehotenstva zabrali aj cipky bez detralexu ale ten velmi pomaha pri akutnych stavoch

kittykat22
26. sep 2021

@zuzana271 mala by si upravit stravu - menej masa, viac zeleniny a skus pozriet, kde je mozne davat vlocky. Napriklad niekedy na ranajky, na zahustenie do polievky. Mala by si mat aspon aky taky pitny rezim. Niekomu robi problem aj alkohol alebo silne korenene jedla. Je dobre aby si prestala nosit tangace a synteticke nohavicky a presla na bavlnu. Pomohli mi cipky a masticka faktu. Ja som s tym mala problemy nejaky cas - ale spravila som zmeny ake som ti napisala vyssie a problemy uz 10r nemam. Ked prides na to, co ti robi problemy tak sa da tento problem velmi dobre korigovat.

zuzana271
autor
27. sep 2021

@petamich detralex neni na predpis?

zuzana271
autor
27. sep 2021

@kittykat22 dakujem, vyskúšam stravu zmeniť, tiež veľmi malo pijem....tanga nenosím od prvého pôrodu a myslím, ze vtedy mi aj hemeroidy začali...s druhým tehotenstvom sa to zhoršilo....ale neriešila som to, až kým som si nenasla krv....to ma tak vypadalo....a dakujem pekne

kittykat22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
petamich
27. sep 2021

@zuzana271 nie je (aj) volnopredajny, len nie je uplne lacny bez predpisu

zuzana271
autor
27. sep 2021

@petamich dakujem pekne

monillia
27. sep 2021

@petamich ci máš alebo nemáš predpis hradí sa v plnej sume

monillia
27. sep 2021

@zuzana271 skús si pri potrebe vyložiť nohy na malý stolcek,iný sklon pri sedení pomôže lahsiemu vyprazdeniu,okrem vyššie spominaneho sú fajn aj sedacie kupele v dubovej kôre

zuzana271
autor
27. sep 2021

@monillia ďakujem pekne

petamich
27. sep 2021

@monillia aha to som nevedela 😁

monillia
27. sep 2021

@petamich niekde ho predaju vpohode aj bez receptu,niekde robia okolky