Gynekologická prehliadka 17-ročnej

luci527
29. jan 2023

Dobrý deň, mam 17rokov, v aprili 18. Idem zajtra ku gynekologicke si dat predpisat antikoncepciu a idem celkovo ku nej prvy krat. Vysetri ma a predpise mi ju aj ked tam idem sama bez zakonneho zastupcu? co mam kamaratky tak bez problemov im predpisala aj sama, ale na internete som citala ze jedine so zakonnym zastupcom. Vopred dakujem

viestta
29. jan 2023

@luci527 vacsina gynekologov to berie s pochopenim a aj vysetria aj antiku predpisu aj bez rodica.

miriamamama
30. jan 2023

@luci527 1x som bola tiež keď som mala 17 r gyn s tým nemal žiaden problem

thoughtfulweirdo
30. jan 2023

Ja som v 17 musela mať zákonného zástupcu so sebou. Nie pri vyšetrení, ale potom na podpísanie lekárskej správy a "schválenie" hormonálnej antikoncepcie. Pôvodne so mnou šla mama len vo voľnom čase ako podpora, nakoniec dobre, že tam bola, lebo by ma vo dverách otočili.

gabika0825
30. jan 2023

@luci527 od 15 rokov môžeš ísť bez zákonného nakoľko už spadas pod dospelého gynekológa, nie pod detského. Čiže môžeš ísť bez rodiča a aj predpísať antikoncepciu ti môže bez rodiča. Ja som tiež už v 17tich chodila sama a to som bola u dvoch rôznych lebo som si vtedy hľadala nejakého gynekológa a žiadny nemal problém má vyšetriť bez zákonného zástupcu a ani keď mi zakladal kartu tak nikto sa nepýtal na rodiča.