Gynekologička brala onkomankery

30. jan 2024

Maminky,nemaminky,bola som dnes u gynekologicky kvôli meškaniu menzesu,ale tehotná nie som
Lenže urobila mi rovno preventivku a pri robení preventivky mi oznámila ze mám výtok na krčku že bude pozitívny výsledok, potom mi urobila to vnútorné sono a povedala sestričke aby mi zobrala krv na onkomankery
Keď som sa začala pýtať prečo a čo mi je čo to znamená tak mi sestrička povedala že môže ísť o cystu, zajtra by mali byť výsledky
Nemáte s takýmto niektorá skúsenost? Prosím dakujem!

viestta
30. jan 2024

Onkomarkery mi beru pri kazdej preventivke

autor
30. jan 2024

@viestta Mne nikdy,dokonca moja neberie krv pri preventívke, teraz prvý

amy2807
30. jan 2024

mne to nikdy nebrali ani pri cyste

lucka_ke
30. jan 2024

môžeš mať aj myóm, ja teraz riešim niečo podobné

autor
30. jan 2024

@amy2807 Veď ani mne, teraz prvý krát

medea2003
30. jan 2024

Onkomarkery mozu napriklad ukazat endometriozu, ale aj ine diagnozy, tak zbytocne nepanikar a pockaj na vysledok, potom budes mudrejsia.

zuzudrnda
30. jan 2024

Ahoj,mne brala na jesen pri preventívnej kontrole. Nikdy predtým mi nebrala. Cysta sa jej zdala atypicka,chcela sa len ubezpečiť,že všetko ok. Výsledky negatívne, takže teraz kontroly či sa cysta rozpustí alebo plánovať laparoskopiu.

michaela329
30. jan 2024

Berie sa pri cyste, myome, vie indikovať endometriózu...je to preventívne opatrenie, neznamená to hneď chorobu

autor
30. jan 2024

@michaela329 Ďakujem Vám za skúsenosti.

ronie338
31. jan 2024

Mne berie z krčka pri každej preventívnej prehliadke, vďaka tomu sme zachytili skoro zmeny na krčku, bola som na konizacii a aj po nej mi robí stále dokonca mi odporučil rozšírené po operácii. Krv neberie, ale cytologiu a ultrazvuk stále.

lorin29
Autor odpoveď zmazal
Zobraz