Gynekológ - vysoká cena a cytológia

24. jan 2023

Ahojte, bola som u nového gynekológa, patrím k nemu aj podľa obvodu, ma aj zmluvu s mojou poisťovňou všzp. Robil mi preventívnu prehliadku+sono+lbc keďže som mala nepriaznivé výsledky cin 2/3 naposledy. Môžte mi poradiť aj ženy ktoré ste to prekonali že čo vám pomohlo na to🙂 Povedala som mu aj že by som chcela kultivacne testy na všetky pohl.choroby ale že to bude +45€ tak ja že to nie. Už počas 1. Návštevy si vypýtal 55€ ročný poplatok, a ze lbc a sono na to nemá zmluvu s poisťovňou a ze to sa uňho platí každé po 20-25€. Aj sono brucha 20€ aj prsia 20€. Ročný poplatok som zaplatila, avšak dnes po všetkých vyšetreniach mi povedal ze to bude ešte 85€ (to mám zaplatiť zajtra pri odbere krvi kvôli predpísaniu antikoncepcie a dnes som nemala hotovosť a nedá sa u nich kartou). Je toto v poriadku?😅 veď lbc má byť zdarma v preventívnej prehliadke a prepláca to každá poisťovňa od 23 rokov a ja mám 24. prečo mám toľko platiť? Mám to zajtra zaplatiť ? Pretože to bude dokopy 135€ za všetko, s čím som teda naozaj nerátala. Čo mám robiť?

babovka2321
24. jan 2023

U mojho gynekologa som nenechala doteraz ani 1€ (vratane 2 tehotenstiev). Este som od neho dostala velke tehotenske balicky a pomadu, ze som prisla na preventivku :D zmen doktora.

simona1998
24. jan 2023

Poradiť neviem , ale presne aj ja toto .. bývalý gynekológ každé jedno sono každá folikulometria 20-30€ , pomohlo mi zmeniť gynekológa a tam som neplatila za nič a som tam aj 3x do mesiaca , všetko prepláca poisťovňa 😊

martul
24. jan 2023

Roky mám gynekológa, mám za sebou 3 tehotenstvá, ale ešte nikdy som neplatila ani cent.

anicka176
24. jan 2023

Ak vám spraví lbc a máte bloček VŠZP to cez peňaženku zdravia preplatí, ak chcete vyšetriť pohlavné choroby na vlastnú žiadosť tak to platíte ako samoplatca, sono prsníka väčšinou gynekológ nerobí odosiela k rádiologovi ak má na to certifikát a poisťovňa nepreplatí tak to uhrádza pacient a tak isto aj sono brucha... Za gynekologické sono vyšetrenie ste platili? Ročný poplatok si niekto účtuje a niekto nie 🤷

zuzanka.zuzu
24. jan 2023

v poriadku to je ak to má v cenníku
inak ja platím ešte o niečo viac, takže bežne si za tieto úkony pýtajú gynekológovia platby navyše, najmä v BA. ale napr.moja mamka neplatí ani cent ani za jeden z týchto úkonov 😉 máš právo voľby lekára, vyber si rozumne.

gabika0825
24. jan 2023

K akému chodíš Gyn? Ak je to nejaká súkromná klinika s nadštandardom tak sa nečudujem… ja som si tiež u svojej platila za sono ale to bolo robené nad rámec preventivky keďže som mala nejaké problémy a musela som prísť o pár mesiacov po preventívke na kontrolné sono. A ešte platím rozšírenú cyto. Nič iné som nikdy neplatila…. 🤷🏼‍♀️ ak ti tvoj dr dáva uctovat takéto veci tak popros o cenník kde to má napísané lebo ty nemáš odkial vedieť koľko si máš kedy peňazí priniesť a navyše keď sa nedá kartou🤷🏼‍♀️ neviem, príde mi to zvláštne

pribinak
24. jan 2023

V živote sim toľko neplatila, ani keď som bola tehotná a to teda chodím k top doktorovi

Neviem z akého si mesta, ale určite zmeň.

mogaa
24. jan 2023

tak za rozšírenú cytológie platím 25 eur....ambulancie sú súkromné, takže aj ceny môžu byť rôzne....nikto ti nebráni prejsť k druhému gynekologovi......

luccija
24. jan 2023

Za LBC sa pripláca 25 eur, za sono vaječníkov nedoplacam, lebo mám ročný poplatok a plati sa aj sono pŕs u iných lekárov.Mohol Tá poslať inam zadarmo a čakala by si pár mesiacov.Tak ten tvoj má taký cenník nič s tým nespravis.LBC nie je zdarma iba normálny ster

zuzka0605
24. jan 2023

LBC sa plati vsade okolo 20e..sono prsnikov tiez.pohl choroby su tiez na tvoju ziadost.zdarma mas len preventivku- raz za rok sono

gemerka17
24. jan 2023

Niektorí gynekológia sú nenazraty. Poplatky si pýtajú halabala a ty sa im skladas na dovolenku, auto, byt. Nájdi si nového gynekológa, ktorý ťa nebude vyciciavat.
Ja u svojej neplatím žiadne ročne poplatky a na sono pŕs mi odporučila miesto, kde je to plne hradné poisťovňu. Ako sama povedala, načo zbytočné platiť. zd
Zdravotné poistenie je presne na to a to ho platíš každý mesiac.

autor
24. jan 2023

@anicka176 a čo keď mi nebudú chcieť dať ten bloček? Ak ho budem mať tak ako mám postupovať aby mi to poisťovňa preplatila? A on robí aj sono priamo v jeho ambulancii

autor
24. jan 2023

@zuzanka.zuzu praveze nemá cenník ani na nete, ani v ambulancii..

autor
24. jan 2023

@mogaa práveže ešte len teraz pred týždňom som prešla k tomuto, ale zle sme sa asi pochopili, alebo mi nepovedal celé sumy a niečo možno schválne zatajil

autor
24. jan 2023

@pribinak z Bratislavy…príde mi že všetci sú drahí a štátny lekári majú úplne plno

autor
24. jan 2023

@gabika0825 zajtra si chcem vypýtať bloček, ale vo budem robiť, keď mi ho náhodou odmietne dať

pribinak
24. jan 2023

Tiež chodím ku gyn v Ba a toľko neplatím

autor
24. jan 2023

@gemerka17 nevieš náhodou odporučiť, ja som z ba, a hej no sú… strašne len čo už keď som zaplatila u tohto ten ročný poplatok tak tam budem ešte pár mesiacov a doriešim si najpodstatnejšie, a o chvíľu si nájdem iného ktorý bude mať zverejnený cenník a nebude zavádzať to je strašné s týmito gynekolokmi naozaj..

gabika0825
24. jan 2023

Dať ti ho musi, keď u neho platíš, dr má nejaký cenník ktorý ti predloží, tým pádom má povinnosť mat registračnú pokladňu… ak ti nepredloží cenník alebo nebudeš si mat kde vyhľadať či ceny sedia s tými co On pýta, odmietla by som mu zaplatiť.

lienka.7
24. jan 2023

Co mas robit? No nezaplatit? Aj v každom serioznom pouličnom stánku mas napísané, pokial nedostanete blok, ste nasim hosťom 👌Ja som u gynekológa za cely svoj zivot platila len ročný poplatok 50€. Za to ze mi vyjde v ústrety a podobne mi to stojí. Detto v tehotenstve, žiadne doplatky za sono, fotky a pod. Co uz niekto ma dobru "ryzu". Ako pise
@gemerka17 a bude to ešte "lepsie" lebo vsak maju drahe energie a pod. Iba lekári, všetci ostatní sú ok predsa.

anicka176
24. jan 2023

Autorka, prečo by mal odmietnuť, mne keď som platila ze tento konkrétny ster dostala som potvrdenie o zaplatení aby mi to poisťovňa preplatila - treba mať aplikáciu v mobile https://prihlaska.vszp.sk/penazenka-zdravia
a tam nájdete info, kde zadať údaje z "bločka" aby pre platili, to sono nemusite absolvovať u gynekológa, ale objednať sa aj inde - kde poisťovňa preplatí

kris_tin257
24. jan 2023

Lbc je platená, zadarmo je štandardná cytologia. Liquid based cytology je už s príplatkom tu totiž poisťovňa neprepláca v plnej výške

autor
24. jan 2023

@zuzka0605 u tohto asi ani sono nie on ho robí priamo v ambulancii, a 20€ za každé sono+ … a to som si myslela že ak ma zmluvy, bude všetko ok

autor
24. jan 2023

@pribinak a je dobrý? nevedela by si náhodou odporučiť prosim ?

pribinak
24. jan 2023

Mudr. Cunderlik, odborník a aj veľmi ľudsky prístup

autor
24. jan 2023

@pribinak dakujeem, a vieš mi aj povedať že cca koľko platíš a za čo?

autor
24. jan 2023

@anicka176 super to mám, len krok 4. Je tam ako vidím “skontrolujte si či máte nedoplatky” a ja mám , ale mám uzatvorený splátkový kalendár a mám hradenú plnú zdravotnú starostlivosť a som teraz ako samoplatca, všetko riadne platím

autor
24. jan 2023

@gabika0825 no obavám sa, že cenník mať nebude ked ho nemá ani v ambulancii, ani na internete

pribinak
24. jan 2023

Platím ročný poplatok a hotovo. No ale keď máš sekeru v poisťovni tak neviem či tá zoberie

autor
24. jan 2023

@babovka2321 a vy nie ste z ba? Neviete niekoho odporučiť?🥲😀